KAPALI 1997 Opel Corsa Gsi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kurttt

Takipçi
11 Tem 2019
3
0
10
34
Marka
Opel
Merhabalar Opel Corsa gsi alacağım.Bu araba çok hoşuma gidiyor fakat sıkça sorun çıkardığı söyleniyor.Desteğe ihtiyacım var,şimdiden çok teşekkür ederim.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Merhabalar Opel Corsa gsi alacağım.Bu araba çok hoşuma gidiyor fakat sıkça sorun çıkardığı söyleniyor.Desteğe ihtiyacım var,şimdiden çok teşekkür ederim.
Temiz örneğini bulursanız neden sorun çıkarsın, sorun çıkarabilir diyenler sadece şu konuda haklılar 22 yıllık spor iddiası ile çıkmış bir araçtan bahsediyoruz 22 yılda 10 sahibi olsa hepsi haşatı çıkana kadar basıyorlar, sonra arıza çıkarınca satıyorlar, bu hep böyle olur, TR şartlarındaki spor aracın kaderi budur maalesef.Askere gitmeden önce pestilini çıkaran apaçi dolu memleket, askerlik gelince de satarlar.

Vesselam biraz sinirli olduğum için detaya girdim ama benzinli, az km li az el değiştirmiş 22 yaşındaki GSİ'in çok fazla masraf açacağını düşünmüyorum, fakat olur da daha evvelden örnek verdiğim aracı alırsanız işte o zaman ciddi sorunlar açar.Sorunsuz olanlar ise şu an ateş pahası ne yazık ki.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Corsa C GSI bulursanız temizine kirlisine bakmadan direk alın. TR'de yok gibi bir şey. :)
Muhtemelen Corsa B'yi kast ediyorsunuz. Bu kasada parça sıkıntısı ufaktan başladı. Bir de Corsa B'nin 1.4 Sport'u bile ülkemizin ortalama yolları üzerinde büyük tehlike. GSI iyice zıplayan zıplatan bir araba oluyor. Pist dışında tehlike arz edecek bir araba. Model özeliyle değil, o dönemin çoğu arabası öyledir. Clio RSi veya pug106gti da benzer yapıdadır. Pist gibi yollarda harika yol tutuş, azıcık bozulan zeminde eyvah eyvah. :) O yüzden bu araçları öneremem.

Edit: Başlık sonradan değişmediyse 1997 yazdığınızı şimdi görüyorum :D Söylediklerim geçerlidir. :)

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Temizi çok mutlu eder kötü kullanılmışı bakımsızı psikoloji bozar. bitik alıyım toplarım olayına hiç bulaşmanızı önermem kondisyonu iyi bulabiliyorsanız alabilirsiniz tabiki

Kurttt

Takipçi
11 Tem 2019
3
0
10
34
Marka
Opel
Temizi çok mutlu eder kötü kullanılmışı bakımsızı psikoloji bozar. bitik alıyım toplarım olayına hiç bulaşmanızı önermem kondisyonu iyi bulabiliyorsanız alabilirsiniz tabiki
Araç sahibi ile görüştüğümde aracın 177 bin km de olduğunu söyledi.İstediğin ustaya gösterebilirsiniz diye de ekledi ve çalışmayan tek kliması var dedi.O da klima hortumları değişecek dedi.Ki klima çok önemli değil benim için.Sizce almalı mıyım? Arabadan da pek anlamıyorum işin açıkçası elimde kalır diye korkuyorum ☺️

Kurttt

Takipçi
11 Tem 2019
3
0
10
34
Marka
Opel
Temiz örneğini bulursanız neden sorun çıkarsın, sorun çıkarabilir diyenler sadece şu konuda haklılar 22 yıllık spor iddiası ile çıkmış bir araçtan bahsediyoruz 22 yılda 10 sahibi olsa hepsi haşatı çıkana kadar basıyorlar, sonra arıza çıkarınca satıyorlar, bu hep böyle olur, TR şartlarındaki spor aracın kaderi budur maalesef.Askere gitmeden önce pestilini çıkaran apaçi dolu memleket, askerlik gelince de satarlar.

Vesselam biraz sinirli olduğum için detaya girdim ama benzinli, az km li az el değiştirmiş 22 yaşındaki GSİ'in çok fazla masraf açacağını düşünmüyorum, fakat olur da daha evvelden örnek verdiğim aracı alırsanız işte o zaman ciddi sorunlar açar.Sorunsuz olanlar ise şu an ateş pahası ne yazık ki.
Araç 1997 model ve 177 bin km de.Araç sahibine aracı ustaya göstermek istediğimi söylediğimde hiç tereddütsüz olur tabiki dedi.Sizce almalı mıyım ? Arabadan pek de anlamadığım için elimde kalmasından korkuyorum ☺️

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,728
6,787
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Araçlardan çok anlamıyorsanız ve bir tutkunuz yoksa Corsa B GSi çok doğru bir tercih olmayacaktır. Kasa olarak Corsa B'yi seviyorsanız 1.2 Swing falan bakabilirsiniz. GSi'a ufak bir meyillenmiştim zamanında ama parça fiyatları yukarılara doğru tırmanıyor.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Araç 1997 model ve 177 bin km de.Araç sahibine aracı ustaya göstermek istediğimi söylediğimde hiç tereddütsüz olur tabiki dedi.Sizce almalı mıyım ? Arabadan pek de anlamadığım için elimde kalmasından korkuyorum ☺
Tek kriter kişinin kendi aracına güvenmesi değil, aracın kaportasına iyice baktırın, kazası olup olmaması önemli bir de kaç el değiştirdiğini sigortadan öğreniniz, sonrasında motorunu da güvendiğiniz bir ustaya gösterirseniz, alabilirsiniz. GSi'ların temiz örnekleri elde kalmaz aksine değerlenir.:)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
corsa mı ?

neden olduğunu sorarsanız alttaki başlığı incelemenizi tavsiye ederim

• Haha
Tepkiler: bt ve sputnik
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım