KAPALI 1998 Polo LPG Tekleme ve Stop Etme Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

newhidalgo

Elit Apaçi
30 Haz 2019
60
13
970
23
Marka
Volkswagen
Öncelikle herkese selam...
98 Model polo aracımızda istop etme sorunu, tekleme sorunu gibi sorunlar var.
lpg li araç.
bu sorunları ne kadar tamire götürsek de çözemedik.
araba biraz masraf açtığı için bir süre daha kullanacağım.
bu sorunların çözümü nedir? durup dururken istop ediyor ve trafikte gerçekten çok kötü oluyor.

güneş yanığının çaresi var mı bir de?

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,734
6,838
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
lpg li araç.
bu sorunların çözümü nedir? durup dururken istop ediyor ve trafikte gerçekten çok kötü oluyor.

Ateşleme bobinlerini kontrol ettirdiniz mi?
Güneş yanığına belli bir noktaya kadar boyasız çözümler mevcut ama inanılmaz paralar istiyorlar.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,291
16,208
5,720
çanakkale
Marka
Renault
lpg li araç.

Güneş yanığı için söyliyim restorfx diye bir yer var. Boyasız güneş yanığını çözüyorlar.bir bakın isterseniz.ama fiyatlar yüksek en az 2-3 bin tl isterler.instagram sayfaları var

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,870
26,250
5,720
Ankara
Marka
Skoda
3-4 bin tl ye araba komple de boyatılabilir. Sanmıyorum o boyasız işlemler yapıldıktan sonra ekspertizlerin işlemsiz diyeceğini.

Stop etme tekleme sadece lpg de mi oluyor yoksa her iki yakıtla da oluyor mu

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Boğaz kelebeği, oksijen sensörü, maf sensörü, rölanti motoru gibi farklı türde parçalar dediğiniz problemlere sebebiyet verebilir.Her markada isimleri farklıdır ama ustalar anlarlar.

enderdmed

Asfalt Kurutucu
12 May 2019
32
36
595
39
Marka
Seat
Boğaz kelebeği sorunu oluyor ben de bu araçtan vardı, boğaz kelebeğini değiştirtmiştim 3-4 ay sorunsuz kullandım sonra yine yapmaya başladı. Sonunda çare olarak lpg sökülecek benzinde bineceksin demişlerdi. Ankara da bir lpg ci de 1-2 ay arayla 30 liralık bir ayarla geçici olarak bir süre devam ettim. Ben deki araç kırmızı otomatik ve güneş yanıklıydı. Acaba aynı arraç mı diye merak ettim.

newhidalgo

Elit Apaçi
30 Haz 2019
60
13
970
23
Marka
Volkswagen
Boğaz kelebeği sorunu oluyor ben de bu araçtan vardı, boğaz kelebeğini değiştirtmiştim 3-4 ay sorunsuz kullandım sonra yine yapmaya başladı. Sonunda çare olarak lpg sökülecek benzinde bineceksin demişlerdi. Ankara da bir lpg ci de 1-2 ay arayla 30 liralık bir ayarla geçici olarak bir süre devam ettim. Ben deki araç kırmızı otomatik ve güneş yanıklıydı. Acaba aynı arraç mı diye merak ettim.

Otomatik değil ama diğer şeyler aynı :)

3 4 ay sorunsuz nasıl bindiniz ki? boğaz kelebeğinden dolayı 50 sefer götürdük ya.
yine yapıyor bu hataları. O Lpg ayarı nedir dediğiniz?
benzinde kullansak bu sorun olmaz mı acaba

halilcan.oksuzer

Düz Yol Gazcısı
28 May 2019
33
23
120
26
Marka
Volkswagen

3 4 ay sorunsuz nasıl bindiniz ki? boğaz kelebeğinden dolayı 50 sefer götürdük ya.
bir müddet benzinde binip aynı sorunları yapıyor mu gözlemleyin bence, daha fazla bir fikir oluşturacaktır kafanızda

enderdmed

Asfalt Kurutucu
12 May 2019
32
36
595
39
Marka
Seat

Boğaz kelebeğini değiştirdik sonra 3-4 ay sorunsuz gittik. Yine yaptı benim aracımda atiker lpg vardı. Ankara ivedikte atiker lpg montajı bakımı yapan bir yer bulmuştum. Lpg için bilgisayar bağlayıp yaptıkları bir ayardı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım