2 yıllık Hybrid ve Elektrikli araçlar teknolojisi

Ozzy41

Profesör
26 Eyl 2016
240
463
1,335
Marka
Seat
öncelikle selamın aleyküm , uzun zamandır forumda olamiyordum . Böyle bi konuyla geri dönmek istedim . Evet abilerim Bilecik Şeyh Edebali üniversitesinde böyle bi bölüm açılıyor . Bir tek Bilecik'te var . Bu 2 yıllık bölümü bitirdiğim zaman iş imkanım nedir ve gerçekten işe yarar bi bölüm mü . Düşüncelerinizi yazarsaniz sevinirim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Toyota'nın TR'de iki tane hybrid modeli üretiliyor. Bence işe yarar. Ama sonrasında makul bir bölümle 4 yıllık mühendisliğe tamamlamak gerekir.

Ozzy41

Profesör
26 Eyl 2016
240
463
1,335
Marka
Seat
Toyota'nın TR'de iki tane hybrid modeli üretiliyor. Bence işe yarar. Ama sonrasında makul bir bölümle 4 yıllık mühendisliğe tamamlamak gerekir.
suan hangi muhendisliklere geçiş yapıldığı yazmıyor abi , ama onlar da kısa sürede belli olur . Okulda hocalarimla konuştum geleceği olan bi meslek dediler , onlar da Toyota örneğini verdi .

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
suan hangi muhendisliklere geçiş yapıldığı yazmıyor abi , ama onlar da kısa sürede belli olur . Okulda hocalarimla konuştum geleceği olan bi meslek dediler , onlar da Toyota örneğini verdi .
Eksik derslerini alarak çoğu mühendisliğe geçiş yapılabilir. Yeter ki dikey geçiş zamanına kadar o yetkinliği kendin de sağlamış olmaya bak. Okulu bitirmek için değil, hobi olarak keyifle okuyup derslerden fazlasını öğrenmiş olursan makine, endüstri, elektrik elektronik, bilgisayar vb. mühendisliklere geçiş yaparsın. Muhtemelen bunların hepsinin altyapısını oluşturacak birkaç temel ders müfredatında vardır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,195
45,773
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Turkiye'nin ekonomisine ve gelecegine bak, otomotiv sektoru bu ulkede nereye gidiyor onu bir irdele, kapatilmanin esigine gelen bayi ve ulkeden kacmak uzere olan otomotiv yatirimcilarina bir bak oyle karar ver derim.

Bu isi Turkiye'de yapacagim dersen hic bulasma. Yurt disina gitme hedefim var dersen 2 yillik bolum yetmez. Azmedip muhendislik bolumlerine gecis yapman, en az 2 dil ogrenmen ve cok ugrasman gerekir diye dusunuyorum.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Benim bilgidim kadarıyla yazılan 2 yıllık bölümden geçiş yapılabilecek 4 yıllıkların da yazılı olduğu bir liste var. Bu bölümden nelere geçiş yapabileceğin belli değil anladığım kadarıyla o yüzden yazmanı tavsiye etmem sonra istediğin hiç bir bölüme geçiş yapamayabilirsin.

Kendi iyiliğin için 2 yıllık bölüm yazdıktan sonra mutlaka dgs ile 4 yıllığa tamamlamalısın o yüzden okumak istediğin 4 yıllık bir bölüm hangisiyse kafana koy ve hangi 2 yıllıklardan geçiş yapılabileceğini bul o 2 yıllıklardan birini tercih et derim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım