KAPALI 200-250.000 TL B - C Segment Otomatik Vites SUV Seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Herkese merhabalar,
Kayınpeder manuel vitesten otomatiğe geçiş planlıyor, yardımlarınızı rica ederim.

Bütçe: şimdi bütçe durumunu açıklamak gerekirse, 2013 fiesta titanium manuel 90bindeki hatasız aracı satip üstüne 100.000 veya gerekirse daha cok çıkacağız. Fiesta 120ye gitse 220-250 bin araligi bütçe diyebiliriz.

Segment: kayınvalide de kullanacak, b veya c SUV istiyorlar. Kendileri 2008 görmüşler beğenmisler.

Olmazsa olmaz: otomatik, benzinli, dijital klimalı, park sensörlü (mümkünse ön dahil), olabildiğince yeni ve çok yakmayan bir araç arıyoruz.

Arada kaldıklarım: 2008 1.2 puretech ve skoda kamiq 1.0 tsi. 2008 donanımı iyi olan allure paket çok pahalı, kamiq daha mantıklı gibi. Motor, şanzıman gibi konularda karşılaştırma yapacak veya yukarıdaki kriterlere göre başka model tavsiye edeceklerin yorumlarını bekliyorum.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Abi ben 500X yada Renegade gibi bir şey önerip müsadeni istiyorum :) Umarım aradığınız gibi bir araç denk gelir :)

Ha bide hala duruyor mu bilmiyorum alfabayrakta bi tane 500X var mavi otomatik falan dolu ona bak istersen :)

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Biz ecosport aldık. Şu an sağlıkçı birinin kartını bulursanız 209 a kadar sıfırı bulunuyor. Forddan forda geçiş olmuş olur fiesta sadece yükseliyor aynı araba sayılır.
Arabanın dezavantajları
1-ya sev ya nefret et tasarım(bence çirkin hanım seviyor)
2-bagaj kapağı yana açılması(ben sevdim ama gören sevmiyor)
3-çok yakıyor(istanbul şehir içi 10-12 litresi var)
4-bakım ücretleri pahalı(fiestadan sonra çok farketmez gerçi)
5-bagaj küçük ama yükleme çok rahat
Otomatik stonic(suv sayılmaz crossover) la beraber en ucuz otomatik arabadır.
Avantajları
1-güzel yol tutuyor
2-dayanıklı şanzuman
3-ödüllü ecoboost motor.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Puma'da çok sorun yaşayan var. Şanzıman kitlenen kişiler olmuş Detay bilgileri @dthhasan biliyordu.
Stonic ise SUV değil.

500x'in makyajlı ve yeni motorluları 300 bine yakın, makyajsız kasalara da olmayacak paralar isteniyor. Renegade'den hiç bahsetmiyorum, görsel olarak iyi ama kalıbının, fiyatının aracı değil bence.

VAG isteniyorsa Kamiq veya Arona bakılabilir, aynı sınıf araçlar. Özellikle Arona'yı uygun fiyatla veriyorlardı.
Peugeot'nun dezavantajı bana göre son yıllarda fazla abartılmasından kaynaklı yüksek fiyat politikası. Karşılaştırılan araçların fiyatlarını bilmiyorum ama anormal bir fark varsa 2008'e bakmazdım açıkçası.

@dthhasan ecoboost'un havası bu araçla buluşana kadarmış. :D Ne tüketimi düşük, en emisyonu düşük. Çok kullanılmayacaksa alınabilir bir araç bence de, yakıtı en büyük olumsuzluğu.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
-Renault Kadjar 1.2 TCE EDC
Tertemiz Renault Kadjar (garaj arabası)İlan No: 882523299
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-renault-kadjar-garaj-arabasi-882523299/detay

DOĞAN OTOMOTİV DEN BOYASIZ HATASIZ TRAMERSİZ İCON PAKET DÜŞÜK KMİlan No: 871449098
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tramersiz-icon-paket-dusuk-km-871449098/detay

Ailede 1.5 dizeli mevcut. 80k kmdir kullanılıyor. 19 jant konforu bozuyor ve biraz trim sesi mevcut, bagaj hacmi ve kullanışlılığı sınıfına göre iyi bence özellikle qq’ya göre, yol tutuşu iyi, arka koltukların sırtlıkları bir tık dik konumlandırılmış uzun yolda belli bir süre sonra rahatsız ediyor. Sonuç olarak bu fiyatlara b segment bir suv yerine kesinlikle tercih ederdim.

Son düzenleme:

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Arkadaşlar teşekkürler görüşler için.
Puma bu fiyatlara gelen bomboş paket, seçenekler arasında değil maalesef.

Crossland x ve ecosport gerçekten tipsiz arabalar, göstereyim bakalım ne diyecekler.
Kamiq varken arona bakmadım, benzer fiyattalar ve kamiq daha düzgün tasarımlı bir alet.
Kadjar bakayım biraz, mantıklı geldi.
500x hangi motor alınacak ki, baktım bulamadım açıkçası. Albayrakta dedigin araba hangisi @S.Asil ?
Renegade bilemiyorum, bakicam

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,648
2,912
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
-Renault Kadjar 1.2 TCE EDC
Tertemiz Renault Kadjar (garaj arabası)İlan No: 882523299
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-renault-kadjar-garaj-arabasi-882523299/detay

DOĞAN OTOMOTİV DEN BOYASIZ HATASIZ TRAMERSİZ İCON PAKET DÜŞÜK KMİlan No: 871449098
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tramersiz-icon-paket-dusuk-km-871449098/detay

Ailede 1.5 dizeli mevcut. 80k kmdir kullanılıyor. 19 jant konforu bozuyor ve biraz trim sesi mevcut, bagaj hacmi ve kullanışlılığı sınıfına göre iyi bence özellikle qq’ya göre, yol tutuşu iyi, arka koltukların sırtlıkları bir tık dik konumlandırılmış uzun yolda belli bir süre sonra rahatsız ediyor. Sonuç olarak bu fiyatlara b segment bir suv yerine kesinlikle tercih ederdim.
kadjar ın 1.2 tce motoru sorunluydu diye hatırlıyorum

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
412
998
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Stonic ise SUV değil.

VAG isteniyorsa Kamiq veya Arona bakılabilir, aynı sınıf araçlar. Özellikle Arona'yı uygun fiyatla veriyorlardı.

Stonic SUV diye biliyordum şaşırdım. Arona ile yükseklikleri hemen hemen aynı ikisi de yerden yüksek B sınıfı ama acaba atladigimiz bir şey mi var hocam, Arona SUV iken Stonic neden degil, daha doğrusu bunların hepsi Crossover oluyor sanırım

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

Crossland x ve ecosport gerçekten tipsiz arabalar, göstereyim bakalım ne diyecekler.
Kamiq varken arona bakmadım, benzer fiyattalar ve kamiq daha düzgün tasarımlı bir alet.
500x hangi motor alınacak ki, baktım bulamadım açıkçası. Albayrakta dedigin araba hangisi @S.Asil ?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

500x'de yazılan bütçede 1.4t ve 1.6mjet bulunabilir. Bu fiyata en az 2 yaşında olan bir B suv almazdım açıkçası. Renegade ise makyajlı kasa bakmanız yararınıza olur, makyajsız kasanın ani frende arkası havalanıyor.
Hatta şimdi @Asil bir ilan atmış, 5 yaşında bu araca bu para? Ben vermezdim.

Sırf Kadjar değil genel olarak 1.2 tce motorlu tüm araçlar mimli. Forumda da yazmıştım, 2-3 ay kadar önce 1.2 tce Clio'ya baştan motor yapıldı. Servis bakımlı, yorulmayan bir araçtı. Şehirler arası yolda sabit hızda giderken yolda kaldı.

Stonic SUV diye biliyordum şaşırdım. Arona ile yükseklikleri hemen hemen aynı ikisi de yerden yüksek B sınıfı ama acaba atladigimiz bir şey mi var hocam, Arona SUV iken Stonic neden degil, daha doğrusu bunların hepsi Crossover oluyor sanırım
Kağıt üstünde hepsi aynı doğru. Otoparkta bir Stonic var B hb gibi duruyor diye öyle dedim yoksa sürüş deneyimim yok. SUV deyince Sportage gibi bir araç arıyor gözlerim. :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,794
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sırf Kadjar değil genel olarak 1.2 tce motorlu tüm araçlar mimli. Forumda da yazmıştım, 2-3 ay kadar önce 1.2 tce Clio'ya baştan motor yapıldı. Servis bakımlı, yorulmayan bir araçtı. Şehirler arası yolda sabit hızda giderken yolda kaldı.
Yurt dışı haber ve forum kaynaklarında 1.2 tce motorların yağ yakma problemi yüzünden sıkıntılar yaşadığı söyleniyor. Yurt dışında da sorun yaşayanlar olmuş. Yeni nesil 1.0 ve 1.3 tce ile mevzuyu halletmişler.

Son düzenleme:

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
2 ay kadar önce annem için benzer araç araç arayışındaydık biz seat arona aldık 1.0 excelance paket bizim baktığımız dönem de fiyat ve donanım olarak en uygun araç konumunda biz 0 km bayiden 227 bin tl ye aldık memnunuz açıkçası sorun yaşatmadı hiç sanırım şuanda da segmentinde ki en uygun araç bir bakmanızı tavsiye ederim bayilerde araç olabiliyor

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Yurt dışı haber ve forum kaynaklarında 1.2 tce motorların yağ yakma problemi yüzünden sıkıntılar yaşadığı söyleniyor. Yurt dışında da sorun yaşayanlar olmuş. Yeni nesil 1.0 ve 1.3 tce ile mevzuyu halletmişler.

Bahsettiğim araç 60 bin kmde, düzenli olarak yetkili serviste bakımı yapılan bir araç. Herhangi bir sorunu da yokmuş bugüne kadar. Herhangi bir uyarı bir şey olmadan yolda kalıyor, çekiciyle servise getiriyorlar. Başta EDC kaynaklı mı, ondan da bir şey çıkacak mı diye tedirginlik vardı ama şanzıman sağlam çıktı. Motor yapıldı (yapılanların detayını bilmiyorum, fiyatını da söylemişti ama şu an hatırlayamadım, bir yerde muhakkak yazmışımdır).

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,794
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bahsettiğim araç 60 bin kmde, düzenli olarak yetkili serviste bakımı yapılan bir araç. Herhangi bir sorunu da yokmuş bugüne kadar. Herhangi bir uyarı bir şey olmadan yolda kalıyor, çekiciyle servise getiriyorlar. Başta EDC kaynaklı mı, ondan da bir şey çıkacak mı diye tedirginlik vardı ama şanzıman sağlam çıktı. Motor yapıldı (yapılanların detayını bilmiyorum, fiyatını da söylemişti ama şu an hatırlayamadım, bir yerde muhakkak yazmışımdır).
O araçtaki problem farklı belli ki. Çünkü bahsi geçen yağ eksilmesi falan olsa bozulacak hale gelene kadar araç büyük ihtimal yağ seviyesi az diye uyarı verirdi. Neticede bu 1.2 tce'ler biraz sıkıntılı. Onu bilerek karar vermek gerekiyor belli ki.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Tatmin edici doluluk olarak o fiyat bandında Chr kesinlikle üzmez.
Hem teknolojik olarak yeni hem de ekonomik olarak bütçe dostu.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Skoda kamiq almaya karar verdik.
0 km 1.0 tsi premium, 245.000 TL.

Arabanın piyasasında enteresan bir durum var, temmuz ayında lansman fiyatı 197 bin TL olarak gelmiş araçlar. (1.0 TSI premium)
Ardından ağustosta 246, eylül sonrası da 288 gibi bir fiyat, 0 km fiyatları. (internetten bulduğum kadarıyla)
Ama ilk gelen araçlar düşük ötv dilimine sokmak için cam tavan ve hayalet ekran gibi donanımlar olmadan gelmiş (boş paket diyelim), şu an cam tavanlı paketler 310 bandında, boş paket hemen hemen kalmamış.
Gidebileceğim, yakındaki tüm bayileri aradım 2 tane (kırmızı ve mavi) buldum, mavi olanı 245.000 TL'ye alıyoruz. Harici tüm bayilerde cam tavanlı paket var, yüksek ötv diliminden dolayı 10-15 bin liralık cam tavan, hayalet gösterge vs, fiyatı 60-70 bin hoplatıyor.

İkinci meseleye gelirsek, daha enteresan, fiyatın yüksek olduğunu düşünerek en başta yetkili bayileri hiç aramadım,
Sahibinden üzerinden, satın alınmış, plakalanmış ama kullanılmamış 0 km araçlardan almayı planladık.
Aradığım ilanlardaki kişilerin hemen hemen hepsinde 2 ve 2den fazla araç vardı. Hatta bir tanesine bakmaya gittim, arkadaş kamiq tüm piyasasını ezberlemiş "geçen ay şu paraya verdik, beyaz en tutulan renk vs" tarzı laflarla konuştu.
Anlamadım ki mevzuyu, bayiden ucuz fiyatlı çekmişler arabaları muhtemelen (bayi çalışanları ve çevresi olduğundan şüpheleniyorum, çünkü bir ilandaki satıcı başka birinin telefonunu vererek "arkadaş da arabasını satacaktı" diye ona yönlendirdi beni) şimdi de ticaretini yapıyorlar.

İşin özeti plakalanmış arabayı acentede plakasız 0 olarak satılan araçtan daha pahalıya satıyorlar. (245e aldığımız aracı en ucuz 250ye buldum çünkü)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım