mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
234
320
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Herkese merhabalar.

Bu aralar maksimum 31 bin TL'ye dizel,manuel araç bakıyorum.

Citroen C4'lere denk geldim, çoğu 210-220 bin civarında, yüksek km olması gözümü korkutuyor. Bu motoru kullanmış arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Nelere dikkat etmeliyiz,ömrü nasıldır vs gibi gibi.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam 3 silindir diye biliyorum onları,pek iyi olarak bilinmiyor sanırım sanayide.
Evet hocam 3 silindirli makine hatta 1.9tdi'ın bir silindiri kesilmiş hali diye biliyorum ben ikisi de sıkıntısız motorlar diye duydum hep hatta 1.9'unu 130küsür bine kadar sıkıntısız kullandık dayıma sattık o da 190-200lere yaklaştı hala sıkıntısı yok :D

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
1.4tdi 3silindir evlere şenlik konforsuzluğa sahip... Uzak durun.

bütçeniz dahilindeki fiestalar çok sert. Olmayan böbrek taşını dökebilirsiniz...

HDI unite güzel bir motor. Ancak C4 nasıldır bir fikrim yok. Arkadaşımın 2004 ford c-max'inde hdi ünite var. Tahmini araba 400-450bin km'de motor gayet iyi durumda. Değişik zamanlarda turbo, enjektör, volan, baskı yedi. Volan baskı 2 kere yapıldı hatta. Çekişi ve yakıtı hala iyi durumda.

Bu arada benim de memleket denizli. Denizli'den attığınız araca yakın yerde ailem :)
Komşuma 2004-2006 civarında citroen c3 almıştık zamanında. Arabadan anlamıyoruz, sen anlıyorsun bize araba bakıver bütçe bu diyince şansımıza c3 denk geldi. Kendi ustamın vasıtası ile Ayhan Otomotiv'e gittik. Usta motoruna ve diğer kısımlarına baktı test sürüşü yaptı beğendik aldık. Hala komşum bana teşekkür eder araba güzel çıktı hiç masraf açmadı diye.
Ayhan Otomotiv, 3. sanayide İş bankası 3. sanayi şubesinin yanında. Şefte atarak önden bir aracı gösterip beğenilirse ekspere sokmak en iyisi...

LPG'den soğumanızı anlıyorum. LPG ayarı yapmasını bilmeyen, tek bildiği bilgisayardan otomatik ayar yapan usta dolu. O yüzden LPG ile ilgili işlerde ben de sıkıntı yaşadım. Subap yaptırdım ardından araba arıza ışığı yakınca lpg servisine gittik. Otomatik ayar yapıp yollamışlar. Araba 1.viteste pati bile çekmiyordu o kadar kötü hale gelmiş...

Ancak Şibir otogaz AFR ayarına başlamış. LPG konusunda sıkıntı yaşamanızın önüne geçebilirler diye düşünüyorum. İzmirde AFR ayarı yaptırıp LPG'ye geçiş yaptım gayet memnunum...

Son düzenleme:

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
234
320
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Hayırlı olsun,garaj basliğında konusunu açıp izlenimleri yazarsanız süper olur
Teşekkürler arkadaslar.
Arabanın ufak tefek eksikleri var onlar hallolunca bende yazmak istiyorum.
İnternette pek bilgisi olan bir araç değil gibi

Araçta silecek kolunun üstündeki yol bilgisayarı tuşu çalışmıyor, diğer far sinyal silecek radyo tuşları aktif, sadece trip tuşu bozuk. Umarım sadece temassızlık vardır, sıfır kollar 3000 tl çünkü :(

Onun dısında bugün kızdırma bujileri ışığı yandı, bujiler pahalı değil ama söküm esnasında oluşabilecek sıkıntılardan korkuyorum bakacağız artık.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,695
2
9,628
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Teşekkürler arkadaslar.
Arabanın ufak tefek eksikleri var onlar hallolunca bende yazmak istiyorum.
İnternette pek bilgisi olan bir araç değil gibi

Araçta silecek kolunun üstündeki yol bilgisayarı tuşu çalışmıyor, diğer far sinyal silecek radyo tuşları aktif, sadece trip tuşu bozuk. Umarım sadece temassızlık vardır, sıfır kollar 3000 tl çünkü :(

Onun dısında bugün kızdırma bujileri ışığı yandı, bujiler pahalı değil ama söküm esnasında oluşabilecek sıkıntılardan korkuyorum bakacağız artık.

Düzgün bir ustaysa sökmekten kesinlikle korkmaz :) yada siz sökün belirli bir tork değeri var o şekilde sökülür ve takılır , çıkmıyorsa zorlamaya gerek yok biraz wd40 benzeri ürün sıkılır beklenir :) çözülürse yola devam çözülmezse yine beklenecek :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım