THE TURK

Bahadır
Profesör
25 Ocak 2020
98
279
1,210
Türkiye
Marka
Renault
Hayırlı olsun,kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğimle...Yazın 1 ay kadar kullanma fırsatım oldu bu aracın hb 225.000 de yine tekna paket olanını fakat hem km’si hem durumu itibari ile yorgun bir araçtı ve son sahibi tarafından pek iyi ve bakımlı kullanılmamıştı o yüzden pek beğenmemiştim sürüş zevki olarak fakat sizin araç gerçekten temiz ve bakımlı duruyor böylesi pek denk gelmez kanımca,tekrardan hayırlı olsun :)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Şaka yapıyorsunuz değil mi?
Vallahi şaka değil :D
arkadaşlar forum olarak emre için kampanya başlatıyoruz........ nereye göndereceğimize ilişkin detayları emre kendi versin.

ne adamsın ya :D geçmiş olsun :/
Müdürüm doğru söyle şaşırdın mı ? net sansürsüz söyle :D HAMAMA GİTTİM TUTMADI.

Yalnız çok ciddi ve masraflı sorunlar çok geçmiş olsun Valla bahtsız bedevilik yani.
Asıl sıkıntı ise bir hafta içinde Orjinal parça kullanılmasına rağmen ön takım dağılması yani.

Çok çok geçmiş olsun ya
Sağolasın, Sorunlar ciddi ama çokta masraflı değildi yazmayı unutmuşum birde v kayışı değiştirince su pompam patladı :D
Graf marka su pompasına 140 tl, dayco kayışı 35 tl'ye aldım tek sıkıntı işçiliği çok uzun sürmesi. Ön takımda da 9.5 tl orijinal rotil gibi komik rakamlar, stoktaki tüm ürünleri aldım 3 adet kalmıştı 2 adet daha yedeğim var artık :D Helezonlar çifti 300 motor kulağıda 150 tl ye buldum direkt aldım. dediğim gibi tek sıkıntı işçiliği zahmetli arabanın.
Hayırlı olsun,kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğimle...Yazın 1 ay kadar kullanma fırsatım oldu bu aracın hb 225.000 de yine tekna paket olanını fakat hem km’si hem durumu itibari ile yorgun bir araçtı ve son sahibi tarafından pek iyi ve bakımlı kullanılmamıştı o yüzden pek beğenmemiştim sürüş zevki olarak fakat sizin araç gerçekten temiz ve bakımlı duruyor böylesi pek denk gelmez kanımca,tekrardan hayırlı olsun :)
Çok teşekkür ederim. Benim araba ilk sahibinden alındı ve bana kadar yetkili servis bakımlı tüm yapılan işlemlerin iş emirlerine kadar var, burda sorun yetkili servislerin işgüzarlığı. Örnek 15 yaşındaki arabanın vites kutusu, fren, debriyaj, direksiyon hidroliği ve antfrizinin hiç değişmemiş olmasından görebilirsiniz. :D Sürüş zevkine gelirsek ben arazi araçları kullanmaya alışkın olduğum için pek anlamıyorum fakat @Sailor arkadaşımız benim manevi kardeşimdir o daha çok anlar ve benim arabayla tecrübesi de vardır yorum yapacaktir. :D

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Sağolun bende farkettin geneli temiz araçlar fiyat perf aracı tam :)

teşekkür ederim :)

sağolasın :) @bt abi corsada nadir sorun yaşamayan insanlardan sorun yaşama rekoruda bende olabilir :D

p.s. eğer caponda sorun cıkarırsa opel gibi gidip jaguar alıcam en sorunlusundan yeter diyip
Üst mesajda dediğim gibi sonunda bana ingiliz aldıracak bu şanssızlığım,

Neyse bir güncel çekeyim araba hala bende 160 bin km ye yaklaştık genel olarak memnunum fakat başımızdan gene geçti bişiler aklımda kaldığı kadar yazalım,

Araca montblanc marka tavan barı ve thule freeride 532 marka bisiklet taşıyıcısı aldım artık uzun bisikletli seyehatlere çıkıcam ve bisikleti bir hayat tarzı olarak benimsedim

Montblanc supra 5 sııfr 1100 tl alındı ( eylül 2020 )
Thule freeride 532 2.el 500 tl alındı (eylül 2020)
WhatsApp Image 2021-04-17 at 15.00.08.jpeg
WhatsApp Image 2021-04-17 at 15.00.37.jpeg

Kendisi bazen çalışmamazlık ediyordu immobilizer arızası veriyordu araç sürekli saçma sapan yolda bırakıyordu biraz yabancı forumlarda arayınca direksiyon kolonunda kontağı tutan vidalar gevşeyince yapabilir diye gördüm sıktım söz konusu vidaları ve şuanlık çözüldü.

Ve bu arada ufak bir kaza yaptım arkadaşla sabah 6 sularında yeni otobanda iki tane salak tırın birbirlerini sıkışıtrdığı bir hikayede sol şeritte uslu uslu giden ben incinen taraf oldum tırlardan biri aniden en sol şeride atlaması sonucu 140 km civarı süratle giden ben son anda öldürmeyecek hızlara düşüp arkadan çarptım tıra ve sonuç aşağıdaki gibi oldu.

WhatsApp Image 2021-04-17 at 15.28.30.jpeg
WhatsApp Image 2021-04-17 at 15.19.28.jpeg
WhatsApp Image 2021-04-17 at 15.20.09.jpeg

Kaza sonucu araçta ön kaput, iki far ve radatörümüz değişti ve sürprizler başladı, araç sol ön çamurluktan daha önce ufak bir çapışmış ve bu kazada boya yapılmıştı.
usta farların yerine oturmadığı için camurluğa baktığında çamurlukta daha önceden ezik ve göçüklerin olduğunu söyledi yani anlayacağımız yetkili servis tamirat yaparken ezikleri düzeltmek yerine direkt macunu basıp geçmiş. Sırf bu nedenle ustamız 1 hafta eski kazanın tamirat ve düzeltmesiyle uğraştı ve sonunda araç güzel bir şekilde yapılıp teslim aldım.
WhatsApp Image 2021-04-17 at 15.21.14.jpeg
değişen parçalar içinde farlar tyc marka kaput ve radyatör ise servisten orjinal alındı toplam parça fiyatımız 13.500 tl tuttu farların orjinalinin tnaesi 4500 tl idi o yüzden tyc tercih ettim. Kasko bu arada aracı direkt perte çıkarmak istedi hasar 37 bin tl olark çıkarttı biz kabul etmedik ve kendimiz yaptırıp faturayı sigortaya rucü ettik.

En son geçen ay arka frenleri ve fren hidroliğini değiştirdik arkadaşın ve üstünden cıkan disk fabrikada takılan disk cıktı 16 senede ilk kez arka diskleri değişti arkadaşın :O
WhatsApp Image 2021-04-17 at 15.23.26.jpeg
Yavuzsan marka disk bulabildim yasaklar yüzünden ama diskin markası esasen bilindik firmalara üretim yapan bir üretici olduğu ve disklerin soğutmasız düz disk olduğu çin çokta dert etmedim. Balataları ve hidroliği ise ferodo olarak aldım Toplam 750 tl ödeme yaptım tüm işçilik ve parçalara ( mart 2021).
WhatsApp Image 2021-04-17 at 15.23.26 (1).jpeg

En son gene bu arabayada sığamıyorum boydan ne zaman boyuma göre arabam olcak bneim ya :D
WhatsApp Image 2021-04-17 at 15.21.52.jpeg

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Üst mesajda dediğim gibi sonunda bana ingiliz aldıracak bu şanssızlığım,

Neyse bir güncel çekeyim araba hala bende 160 bin km ye yaklaştık genel olarak memnunum fakat başımızdan gene geçti bişiler aklımda kaldığı kadar yazalım,

Araca montblanc marka tavan barı ve thule freeride 532 marka bisiklet taşıyıcısı aldım artık uzun bisikletli seyehatlere çıkıcam ve bisikleti bir hayat tarzı olarak benimsedim

Montblanc supra 5 sııfr 1100 tl alındı ( eylül 2020 )
Thule freeride 532 2.el 500 tl alındı (eylül 2020)
Ekli dosyayı görüntüle 34835
Ekli dosyayı görüntüle 34834

Kendisi bazen çalışmamazlık ediyordu immobilizer arızası veriyordu araç sürekli saçma sapan yolda bırakıyordu biraz yabancı forumlarda arayınca direksiyon kolonunda kontağı tutan vidalar gevşeyince yapabilir diye gördüm sıktım söz konusu vidaları ve şuanlık çözüldü.

Ve bu arada ufak bir kaza yaptım arkadaşla sabah 6 sularında yeni otobanda iki tane salak tırın birbirlerini sıkışıtrdığı bir hikayede sol şeritte uslu uslu giden ben incinen taraf oldum tırlardan biri aniden en sol şeride atlaması sonucu 140 km civarı süratle giden ben son anda öldürmeyecek hızlara düşüp arkadan çarptım tıra ve sonuç aşağıdaki gibi oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 34836
Ekli dosyayı görüntüle 34837
Ekli dosyayı görüntüle 34838

Kaza sonucu araçta ön kaput, iki far ve radatörümüz değişti ve sürprizler başladı, araç sol ön çamurluktan daha önce ufak bir çapışmış ve bu kazada boya yapılmıştı.
usta farların yerine oturmadığı için camurluğa baktığında çamurlukta daha önceden ezik ve göçüklerin olduğunu söyledi yani anlayacağımız yetkili servis tamirat yaparken ezikleri düzeltmek yerine direkt macunu basıp geçmiş. Sırf bu nedenle ustamız 1 hafta eski kazanın tamirat ve düzeltmesiyle uğraştı ve sonunda araç güzel bir şekilde yapılıp teslim aldım.
Ekli dosyayı görüntüle 34839
değişen parçalar içinde farlar tyc marka kaput ve radyatör ise servisten orjinal alındı toplam parça fiyatımız 13.500 tl tuttu farların orjinalinin tnaesi 4500 tl idi o yüzden tyc tercih ettim. Kasko bu arada aracı direkt perte çıkarmak istedi hasar 37 bin tl olark çıkarttı biz kabul etmedik ve kendimiz yaptırıp faturayı sigortaya rucü ettik.

En son geçen ay arka frenleri ve fren hidroliğini değiştirdik arkadaşın ve üstünden cıkan disk fabrikada takılan disk cıktı 16 senede ilk kez arka diskleri değişti arkadaşın :O
Ekli dosyayı görüntüle 34840
Yavuzsan marka disk bulabildim yasaklar yüzünden ama diskin markası esasen bilindik firmalara üretim yapan bir üretici olduğu ve disklerin soğutmasız düz disk olduğu çin çokta dert etmedim. Balataları ve hidroliği ise ferodo olarak aldım Toplam 750 tl ödeme yaptım tüm işçilik ve parçalara ( mart 2021).
Ekli dosyayı görüntüle 34841

En son gene bu arabayada sığamıyorum boydan ne zaman boyuma göre arabam olcak bneim ya :D
Ekli dosyayı görüntüle 34842
Tekrar geçmiş olsun hacım, usta iyi topladı ama 😁

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ekli dosyayı görüntüle 34838

Ekli dosyayı görüntüle 34839
Geçmiş olsun, burayı biliyorum düzgün esnaflıkları var. 3 kes ekspertiz için gittim buraya ama başka hizmet almadım, işçilikten memnun kaldınız mı?

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Bunu yazan kişi Almera'dan önce Jimny bakıyordu. :D
şşşşş karıştırma oraları yahuu:D
Zaten eski ve kaliteli ustaya iş acele denmez, akışına bırakmak gerek :D

o keyfi ne zaman isterse o zamana bitirir ama temiz iş çıkartır :D

vitara aldıralım biz emreye

Olum rakamları bir gör delirirsin cıldırmış bunlar :(

Geçmiş olsun, burayı biliyorum düzgün esnaflıkları var. 3 kes ekspertiz için gittim buraya ama başka hizmet almadım, işçilikten memnun kaldınız mı?
Ben işçiliklerinden memnunum sahipleri ile babam uzun yıllar iş yapmış dürüst esnaflar der

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu konudan yola çıkıp almera önerdiğim arkadaşlarım çok oldu ama konuda yorumum yok şaşkınım :D takipteyim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım