2006 Lancer Invite Aldık

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Merhaba Otopark üyeleri. Geçenlerde kendim için sizlerden araç tavsiyeleri almıştım. O sırada babam borç kapatmak için FD6'sını sattı (üzgünüz 😅) ve borçlanıp bir Lancer 2006 1.6 manuel Invite araç aldı. Sizlere sormak istediğim şey şudur; bu araçlar nasıldır, kronikleri var mıdır, dikkat etmemiz gereken şeyler nelerdir? FD6 sonrası uzun bir alışma süreci bekliyor bizi gibime geliyor da 😀

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Lancer bakarken Asx alan biri olarak araştırdığım dönemde (2011+ model için bakıyordum ben) hiçbir ciddi sıkıntısı olmadığı söylemişlerdi. 2006 için @Ozgur Gunes fikir sahibidir.

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Lancer bakarken Asx alan biri olarak araştırdığım dönemde (2011+ model için bakıyordum ben) hiçbir ciddi sıkıntısı olmadığı söylemişlerdi. 2006 için @Ozgur Gunes fikir sahibidir.
Peki siz ASX'ten memnun kaldınız mı? Denk gelmişken sorayım çünkü araçlar çok yakışıklı duruyor. Bir ara bakmıştık sonra Grand Scenic bulunca vazgeçmiştik.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Peki siz ASX'ten memnun kaldınız mı? Denk gelmişken sorayım çünkü araçlar çok yakışıklı duruyor. Bir ara bakmıştık sonra Grand Scenic bulunca vazgeçmiştik.

2016 yılında satın aldım. O zamandan beri standart bakımlarından hariç 1 kez baskı balata değiştirdim(130 binde)
Genel olarak çok sorunsuz ve sürüş zevki 1.6 atmosferiğe göre gayet tatminkar. 400 lt bagaj hacmi ve arka koltukta 3 yolcunun rahat seyahat edebilmesi + yanları. Tabi SUV sınıfında Duster fiyatına Dusterdan kat be kat iyi bir araç sahibi olmak ayrı bir keyif açıkçası.

Pek bilinmiyor ve piyasası kötü diye çekiniyor insanlar aman böyle kalsın.

(2020 Temmuzda satılığa koydum 2 günde satıyordum aracımı, ikinci eli yok diye bilinir)

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,729
6,804
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
2016 yılında satın aldım. O zamandan beri standart bakımlarından hariç 1 kez baskı balata değiştirdim(130 binde)
Genel olarak çok sorunsuz ve sürüş zevki 1.6 atmosferiğe göre gayet tatminkar. 400 lt bagaj hacmi ve arka koltukta 3 yolcunun rahat seyahat edebilmesi + yanları. Tabi SUV sınıfında Duster fiyatına Dusterdan kat be kat iyi bir araç sahibi olmak ayrı bir keyif açıkçası.

(2020 Temmuzda satılığa koydum 2 günde satıyordum aracımı, ikinci eli yok diye bilinir)
ASX'in bu ülkedeki talihsizliği otomatik vites seçeneği oldu bana göre.

O segmentte araçların çok büyük bir kısmı otomatik olduğu için de tercih ediliyor.

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
2006 lancer hakkında bilgim yok açıkçası :)
Artık benim bilgim olur sağlık olsun ☺️ Belki buraya bir iki bir şey kararlarım bir iki aya 😀

Valla hocam bu bizim ikinci Mitsubishi aracımız oldu. Önceden Carisma vardı 2017de bir haftada sattık aracı. Mitsubishinin gizli hayranı çok bizim memlekette.

makif99

M.Akif Çetinel
Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
18
14
645
25
Marka
Ford
Hayırlı olsun aracınız. Abim yaklaşık 1 sene önce 2015 Jetta Tsi'dan 2007 Lancer İnvite'a geçmişti. Kilometresi 220 km'de idi. Temiz bir araçtı. Yaklaşık 6 ay ve 10bin kilometre civarı kullandık. Aracı aldığımızda gaza tam basıldığında boğulma sıkıntısı vardı bobin, buji, buji kabloları değişti çözüm olmadı. Lpgci bilgisayara bakıp sorunu gördü şuan hatırlamıyorum ama basit bir parçayı değiştirdi sorun çözüldü. Onun dışında her anlamda sakin kullanılmayan bir araba olmasına rağmen hatırımda kalan bir problem çıkarmamıştı. Sorunuz varsa bilgim dahilinde cevaplayabilirim.

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Hayırlı olsun aracınız. Abim yaklaşık 1 sene önce 2015 Jetta Tsi'dan 2007 Lancer İnvite'a geçmişti. Kilometresi 220 km'de idi. Temiz bir araçtı. Yaklaşık 6 ay ve 10bin kilometre civarı kullandık. Aracı aldığımızda gaza tam basıldığında boğulma sıkıntısı vardı bobin, buji, buji kabloları değişti çözüm olmadı. Lpgci bilgisayara bakıp sorunu gördü şuan hatırlamıyorum ama basit bir parçayı değiştirdi sorun çözüldü. Onun dışında her anlamda sakin kullanılmayan bir araba olmasına rağmen hatırımda kalan bir problem çıkarmamıştı. Sorunuz varsa bilgim dahilinde cevaplayabilirim.
Açıklamanız için teşekkür ediyorum. Şu anda net bir sorum olmasa da bu hafta çokça olacaktır.

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Biraz aracı kullandım bugün ve aracı beğendim açıkçası. Tamam FD6'nın yakınından geçemez bence ama yine de rahat bir araç. 4 fren disk ve 4 süspansiyon bağımsız ki bunlar beni şaşırttı epey. Performansı da "eh işte" seviyesinde. Gönül isterdi ki o 6.7 devirde redline gören klasikleşmiş Japon motorlarından birisini bunda da görelim ve biraz eğlenelim ama bu araç performans odaklı bir araç değil. Gerçi performans odaklı değil dediğim araç 150 Nm tork veriyor ki FD6'nın torku 152 idi. Tam olarak 6 binde redline görüyor. Aracın sesi güzel ama. Şu anda tam çözemediğim iki olayı var. Birincisi sürekli dörtlüleri yakıyor. Kapı açınca, durunca, stop edince, kilitleri açınca falan hep dörtlü yakıyor. Bir de araç çalıştıktan sonra frene basınca kapılar kilitleniyor 😅. Direksiyonu da sanki biraz sert. Hondaya göre bile sert. Bunlar aracın karakteristiği mi yoksa bizimki mi böyle bilmiyorum. Şöyle de bir enteresanlığı var aracın, elektronik fren dağıtma, 4 cam tam otomatik, ayna ısıtma ve analog otomatik klima var araçta ama direksiyondan ses sistemi kontrolü yok 😀 bir de keşke en azından usb olaydı iyiydi diyorum ama bu çözülemez bir durum değil. 300 liraya bir teyp alıp çözeceğiz onu. Genel olarak araç güzel ama. Yakında bir başlık açıp buraları Lancer 9 konusunda bilgilendirmeye çalışacağım büyük ihtimalle.

makif99

M.Akif Çetinel
Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
18
14
645
25
Marka
Ford
Bahsettiğiniz kapıları kilitleme ve 4'lüleri yakma olayları bizimkinde yoktu. Direksiyonda pek sert değildi diye hatırlıyorum aynı zamanda hâlâ sahip olduğumuz dizel focus 2.5 kullanıyorduk en azından ona göre sert değildi. Frenleri 4 disk demişken bizim Lancera özel miydi bilmiyorum ama hissiyatı pek güven vermese de biraz üstüne binince çok güzel duruyordu araç. Aileye giren çıkan tek japon olduğu için fren konusunda ön yargılıydım hatta, ama sonrasında gelen 2011 fiesta Lancerın frenlerini çok arattı.

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Bahsettiğiniz kapıları kilitleme ve 4'lüleri yakma olayları bizimkinde yoktu. Direksiyonda pek sert değildi diye hatırlıyorum aynı zamanda hâlâ sahip olduğumuz dizel focus 2.5 kullanıyorduk en azından ona göre sert değildi. Frenleri 4 disk demişken bizim Lancera özel miydi bilmiyorum ama hissiyatı pek güven vermese de biraz üstüne binince çok güzel duruyordu araç. Aileye giren çıkan tek japon olduğu için fren konusunda ön yargılıydım hatta, ama sonrasında gelen 2011 fiesta Lancerın frenlerini çok arattı.
Bunlarda elektronik fren gücü dağıtımı diye bir şey vardı ondan öyle hissettiriyordur diye tahmin ediyorum. Bir de Direksiyonu bir göstereyim o zaman ben.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yani 2009 lancer ı referans alarak konuşayım, gerçekten sorunsuzdu, biz sıfır aldık 9 yıl 130 bin km bindik, işte baskı balata gibi masraflar dışında en ufak masraf etmedik, fiyatlar çok uygun olduğu için hep yetkili serviste bakım yaptırdım, yedek parçası genel olarak pahalı, çünkü satış rakamları düşük ve bozulmuyor :D yalıtımı çok zayıftı sadece, sürüş keyfi çok iyiydi, inanılmaz az yakıyordu benzinli olmasına rağmen, iç mekan kalitesi şımartmak adına çok kötüydü ama sağlamlık, soyulma ve trim sesi açısından çok iyiydi, ferah bir araçtı.

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Yani 2009 lancer ı referans alarak konuşayım, gerçekten sorunsuzdu, biz sıfır aldık 9 yıl 130 bin km bindik, işte baskı balata gibi masraflar dışında en ufak masraf etmedik, fiyatlar çok uygun olduğu için hep yetkili serviste bakım yaptırdım, yedek parçası genel olarak pahalı, çünkü satış rakamları düşük ve bozulmuyor :D yalıtımı çok zayıftı sadece, sürüş keyfi çok iyiydi, inanılmaz az yakıyordu benzinli olmasına rağmen, iç mekan kalitesi şımartmak adına çok kötüydü ama sağlamlık, soyulma ve trim sesi açısından çok iyiydi, ferah bir araçtı.
Keşke bizimkisi de Mivec olsaydı diyorum şu anda 😀 Önceden bizde Carisma vardı. Ondan alışmıştık zaten sağlamlığa ve az yakmaya. Bu da sağlam ve az yakıyor. Konforlu da bir araç. Tipi de fena değil. Enteresan bir iki huyu var sizlere belirttiğim şekilde. Araca alarm bağlamışlar o da biraz alt üst etmiş kilit sistemini falan. O dörtlü yakma olayını ona bağlıyorum ben. Bir de anahtar yuvaları saçma bir durumda şu anda. Mesela bagajı anahtar ile açamıyorum anahtar dönmüyor çünkü. Bazen kontak zor dönüyor. Bir de şu malum Uzak Doğulu hareketi vardır, aracı stop edersin sonra anahtara bastırır bir tur daha çevirirsin anahtarı ve çıkartırsın. O bastırıp çevirme kısmı zor bunda. Bastırıyorum ama dönmüyor, zorlamam gerekiyor. Bu gibi çok ufak detayları var ama araç güzel. Motoru 100 beygir haliyle zayıf ama yine de güzel ve zevkli bir araç. Acaba bu da Honda gibi üst devirlerde gezmeye yatkın mı yani devir çevirince motor çok sıkıntı verir mi merak ediyorum. 4G18 motormuş, çelik döküm blokmuş. Özetle araç güzel :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım