AÇIK 2008 Audi a4 b7 2.0 tdi 143 hp yakıt tüketimi

ENESD

ENES
Senkromeççi
5 Haz 2022
4
0
85
23
TÜRKİYE
Marka
Audi
Herkese iyi forumlar. 2008 model Audi a4 b7 2.0 tdi kullanıcısıyım. Aracımın olması gerektiğinden fazla yaktığını düşünüyorum. Fabrika verisi 7 litre, genelde fabrika verisinin üzerine 2 litre koyun derler ancak benim aracım çok dikkat etmeme rağmen 10 litre civarlarında geziniyor. Bu 10 litre normal kullanım değil, yakmasın diye yokuş aşağılarda gazdan ayağımı çekerek vs. yani olabilecek en ekonomik şekilde kullanılınca alınan veridir. Biraz agresif kullanmak istesem 12-14 litreleri görüyor. Aynı araca sahip birileri varsa deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Araçta bir problem olma ihtimali varsa neleri kontrol ettirmeliyim ? Teşekkürler.

cimihendriks

nazım
Profesör
25 Ağu 2021
350
520
1,395
25
İzmit
Marka
Peugeot
ailemizde 177lik 2.0 tdi 2012 a6 var, ozel dikkat etmeden sehirici kullanimda 8 civarinda takiliyor cogunlukla. son 15-20k ortalamasi da 7.5 civarinda

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çok yakıyor. Tüm filtreler, başta enjektörler olmak üzere yakıt besleme sistemi, şanzıman kontrol edilmeli. Bu tüketim normal değil, bir şeyler var. Depo mu delik nedir...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım