KAPALI 2011 Astra 1.3 CDTI Enjoy mu 2013 Polo 1.2 TDI Bluemotion mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lkaytanci

Asfalt Kurutucu
30 Ara 2016
9
10
595
Merhaba arkadaşlar, farklı segmentlerde 2 model olduğunun farkındayım ama siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ve sebebiniz ne olurdu acaba? Yazdıklarınız tercihimi etkileyecek. Yeni evli bir öğretmen çiftiz. Okul dönemi kısa mesafelerde kullanacağız, yazları ise tatil yollarında km yapacağız. Zaman zaman anne babalarımız da olacak arabamızda, yani 4 kişi de bineceğiz. Modeller ortalama 40-50 bin km'lerde ve fiyatları da 45-46 bin TL civarında. Bu 2 otomobile ayrıca 2012 Megane 1.5 DCI HB de eklenebilir. Her 3 modelde de Hız sabitleyici var. Çok kararsız kaldım. Lütfen özellikle de araçları kullananlar yorum yazabilir mi. Şimdiden teşekkür ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eğer park sorununuz filan yoksa B sınıfı yerine C sınıfını tercih etmenizi öneririm. Sadece buradan bile Astra diyebilirim. @cnkakyz Astra'yı çok iyi özetlemiş, kalkışta fazla gaz verme gereksinimi, iç mekanın kaliteli tokluğu vs.vs. Arkadaşımda vardı, İstanbul şehir içinde ortalama 6 ile geziyordu. Yol tutuşunu da çok beğenirim. Polo, Bluemotion ise genel olarak 1,5 lt kadar daha az yakacaktır. Polo'ya 4 kişi bindiğiniz zaman C sınıfı arabayı ararsınız. Bir de Bluemotion yere çok yakın bir arabadır. Görsel olarak çok hoş dursa da bulunduğunuz bölgede yol bozuklukları fazlaysa direk eleyin. Bu iki araç da genel olarak çok kalitelidir, performans beklentiniz yoksa yanlarına Megane seçeneğini eklemeyin bence. Polo BM kullanmadım ama performansları birbirlerine denktir diye düşünüyorum. İç mekan genişliği ise bariz fark eder.
Servis memnuniyeti olarak iki marka da ciddi sabıkalıdır :) O yüzden özel servisleri öneririm.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
yakın bir arkadaşım 5 ay içinde iki tane h kasa aldı bir tanesi 1.3 cdti enjoy biride 1.6 gtc tek kapı tek kelimeyle h kasa astra f/p aracı fiyatına göre verdikleri cidden fazla malzeme kalitesi icinde iken hissettirdikleri .1.3 motoru gayet yeterli ancak 6 ileri olduğu için biraz fazla vites değişimi yaparsınız arkadaşım yarım depoya ordu- istanbul arası gidip geliyordu, corsa kullanıcısıyım suan satarsam astra h ilk tercihim olucak

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
yakın bir arkadaşım 5 ay içinde iki tane h kasa aldı bir tanesi 1.3 cdti enjoy biride 1.6 gtc tek kapı tek kelimeyle h kasa astra f/p aracı fiyatına göre verdikleri cidden fazla malzeme kalitesi icinde iken hissettirdikleri .1.3 motoru gayet yeterli ancak 6 ileri olduğu için biraz fazla vites değişimi yaparsınız arkadaşım yarım depoya ordu- istanbul arası gidip geliyordu, corsa kullanıcısıyım suan satarsam astra h ilk tercihim olucak
Bütçeyi oraya kadar yükseltirsen neden olmasın :)

lkaytanci

Asfalt Kurutucu
30 Ara 2016
9
10
595
Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, 2011 Astra 1.3 CDTI alınmıştır. Hız sabitleyicili, yol bilgisayarlı, 68 bin km.de, değişensiz boyasız, motor % 94 çıktı expertizde, yetkili servis bakımlı, Ankara arabası 46 bin tl.ye alındı.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, 2011 Astra 1.3 CDTI alınmıştır. Hız sabitleyicili, yol bilgisayarlı, 68 bin km.de, değişensiz boyasız, motor % 94 çıktı expertizde, yetkili servis bakımlı 46 bin tl.ye alındı.

kazasız belasız huzurlu günlerde kullanmanızı diliyorum hayırlı olsun

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, 2011 Astra 1.3 CDTI alınmıştır. Hız sabitleyicili, yol bilgisayarlı, 68 bin km.de, değişensiz boyasız, motor % 94 çıktı expertizde, yetkili servis bakımlı, Ankara arabası 46 bin tl.ye alındı.
Piyasa o kadar oldumu yav,aynı değerlerde aracimi bende buraya verdim 44.500 yazdım.Sahibindene versem demekki çabuk gitcek.Hayırlısıyla satayım aracı :)

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Güle güle kullanın, ben 2012 40.000de dolu ve hasarsız olanı aynı fiyata verecektim, hayırlısı olsun sizin için

lkaytanci

Asfalt Kurutucu
30 Ara 2016
9
10
595
Piyasa yüksek arkadaşlar, fiyatımızı 46'dan 42-43'e indirdiğimiz anda arabalarda değişenler, tramer kayıtları çıkıyordu. Aldığımız araç sürekli yetkili servise götürülmüş bir araç. Daha önce birkaç bin daha uyguna baktığımız tüm araçlarda bazı problemler gördük. Bir ikincisi aracımız 06 plaka. Sahibi çok titizlikle kullanmış aracı. Örneğin İstanbul arabaları piyasadan en az 2-3 bin tl uyguna satılıyor bilirsiniz. Biz de biraz titizlikle inceledik ve bu araçta karar kıldık. Daha önce de birkaç araca baktık ama hiçbiri içimize sinmedi doğrusu. Neyse herkese arabası güzeldir aslında. Yorumlarınız, katkılarınız için tekrar teşekkürler. Allah herkesin gönlüne göre versin diyim :)

Araç konusunda da birkaç şey söylemek isterim: Öncelikle daha önce Seat Cordoba 1,4 TDI kullanmıştık kardeşimle. Bu araç çekiş olarak Cordoba'dan biraz daha ağır kalıyor açıkçası ve bu ağırlığının sebebi de 1340 kg'lık ağırlığı sanırım ve 1.3 motorun etkisi. Bir ikincisi direksiyonu biraz daha sert geldi Cordobaya göre. Ama bunların dışında yol tutuşu, sıkılığı ve kendinizi yüksek hızlarda dahi güvende hissetmenizin verdiği his çok hoş.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım