KAPALI 2011 Astra 1.3 CDTI Enjoy mu 2013 Polo 1.2 TDI Bluemotion mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lkaytanci

Asfalt Kurutucu
30 Ara 2016
9
10
595
Merhaba arkadaşlar, farklı segmentlerde 2 model olduğunun farkındayım ama siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ve sebebiniz ne olurdu acaba? Yazdıklarınız tercihimi etkileyecek. Yeni evli bir öğretmen çiftiz. Okul dönemi kısa mesafelerde kullanacağız, yazları ise tatil yollarında km yapacağız. Zaman zaman anne babalarımız da olacak arabamızda, yani 4 kişi de bineceğiz. Modeller ortalama 40-50 bin km'lerde ve fiyatları da 45-46 bin TL civarında. Bu 2 otomobile ayrıca 2012 Megane 1.5 DCI HB de eklenebilir. Her 3 modelde de Hız sabitleyici var. Çok kararsız kaldım. Lütfen özellikle de araçları kullananlar yorum yazabilir mi. Şimdiden teşekkür ederim.

lkaytanci

Asfalt Kurutucu
30 Ara 2016
9
10
595
Ankara ve yakınlarından bakıyorum şimdilik. Bir de henüz hangi modeli alacağıma da karar vermedim. Arkadaşlar neden Astra? 1.3'lük dizel motorun çekişiyle Polo'nun 1.2 tdi'sinin çekişi nasıldır? Astra biraz daha geniş sanırım. Polo Bluemotion da oldukça dolu bir araba. 1.2 'lik motorun oldukça iyi çektiğini de duymuştum.

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Ankara ve yakınlarından bakıyorum şimdilik. Bir de henüz hangi modeli alacağıma da karar vermedim. Arkadaşlar neden Astra? 1.3'lük dizel motorun çekişiyle Polo'nun 1.2 tdi'sinin çekişi nasıldır? Astra biraz daha geniş sanırım. Polo Bluemotion da oldukça dolu bir araba. 1.2 'lik motorun oldukça iyi çektiğini de duymuştum.
Yakıt olarak polo sizi baya mutlu edebilir ve yeni araba 2 sene daha genç, ben polo diyorum, sonuçta arada 4 kişi olacaksınız

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Hocam ben iki araca da binip karar verdim. Benim için astra h kasa leon mk3 ten daha rahat ve konforlu bir araba. Kaldı ki siz polo ile kıyaslıyosunuz. Yaşam alanı konfor malzeme kalitesi istiyorsanız astra fakat farklı fantezi ve kriterleriniz varsa sizin karar vereceğiniz bir durum. Polo 1.6 tdi ya da 1.4 tsi deseydiniz performans olarak üstün sayabilirdik fakat 1.2 tdi ile 1.3 cdti arasında nerdeyse fark yok. Tasarrufa gelince benim astra ile 7300 küsür km de ort. 38km/h ile 5.2lt/100km yakıt ortalamam var. İstanbul gibi yoğun trafikte 5.8 max 6 olabilir heralde. Tavsiye verebileceğim tek şey iki aracı da kullanmanız.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Polo'nun yaşının genç olmasından başka bir artısı olduğunu düşünmüyorum. İki kişiyi etkileyemeyecektir ancak 4 kişiyken sorun yaratabilir, B sınıfı için bile pek geniş değil arka kısmı. Yerinizde olsam Megane veya Astra'ya bakardım.

3'ü arasında sadece Polo'nun 1.2tsi'ını kısa bir süre kullandım.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
genişlik istiyorsanız astra, polo daha yeni muhtemelen daha az masraf çıkaracaktır. 45-46 k tl para az değil eğer çok km yapmayacaksanız sıfır benzinli her hangi bir b segmenti araç alabilirsiniz.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bu iki araç arasından benimde tercihim Astra olurdu...
2013 yılında yeni Leon aldığımda, Astranın konforunu (2012 modeldi, kasa kodundan emin değilim) daha iyi bulmuştum ... Hoş Polonunda süspansiyon sistemi bence Leon dan daha konforlu ama 3 silidirli Plo (1.2l er sanırım öyle...) biraz gürültülü ve sarsıntılı... hemde araba KÜÇÜK yahu!

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Sıkça kullandığım bir araç. Araçta 1.vites çok hantal, ilk kalkışta stop edecekmiş gibi oluyor, 2. vites sonrası daha iyi ama çokta yüksek performans beklememek lazım. Eşya gözü yok gibi bir şey iç mekandaki en büyük eksi bu. Onun haricinde ön kapı üstü ve konsol yumuşak tuşlar falanda sıkı sıkı araç sağlam hissettiriyor. Tipik bir Opel olarak gergin araç ama bam güm etmiyor. 120ye kadar giren sesler rahatsız etmez. Araç 1 full depoyla 90km sabit hızla uzun yolda 1040 km civarı yol yapıyor. İstanbul içi 5.8lerde geziyor. Bana kalırsa Polo yerine tercih edilir 1.2 tdi zaten pek tutulan bir motor olmadı ve malum sınıf farkları var aralarında. Ben Astranın üzeceğini düşünmüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım