KAPALI 2013 Model 5.25 xdrive m sport vs e250 4 matic

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

matruk38

Taklacı Güvercin
1 Şub 2017
13
2
295
Beyler düşünmekten kafayı yiyicem bu işin içinden çıkamıyorum sizden isteğim aşağıda maddeler halinde yazdığım soruları bütün zevkiniz o markaya olan tutkunuzu bırakıp adaletli bir şekilde cevap vermeniz bu arada aracı babam kullanıcak yaşı 45

1-) Bmw alırsak Mercedes' e göre konfordan kaliteden ödün verirmiyiz? benim düşüncem bmw daha kaliteli
2-) 45 yaşındaki bir adama bmw uygun olur mu
3-) En önemlisi de bu sanırım bmw mercedes e göre daha çok sıkıntı masraf çıkarır mı
4-) Sizin ek olarak söylemek isterseniz lütfen bilgilerini esirgemeyiniz

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Öncelikle bu iki ilandaki araçta alınmaz.Bmw hor kullanıldığı belli.Bence 2.el Bmw bakılıyorsa ilk sahibinden ilanlar bulmak gerekir.Mercedes ise ithal araç yani bayi çıkışlı değil ben bayi çıkışlı olmayan aracı almam şahsen.Soruna gelirsek Bmw'nin motoru kağıt üzerinde zayıf gözüksede Mercedes'in motoru çok eski hatta tedavülden kalktı.Hemde yaklaşık 200cc için fazla vergi ödemek hoş değil.Ancak baban için konfor düzeyi olsun,rahatlığı olsun Mercedes'te daha rahat eder.Ayrıca 4matic yani awd.Tutuş olarak olumlu etkileyecektir.Sonuçta baban caddeden caddeye yanlaya yanlaya dolaşmayacak.Bu kriterler göz önüne alınıp karar verilmesi mantıklı.

matruk38

Taklacı Güvercin
1 Şub 2017
13
2
295
Öncelikle bu iki ilandaki araçta alınmaz.Bmw hor kullanıldığı belli.Bence 2.el Bmw bakılıyorsa ilk sahibinden ilanlar bulmak gerekir.Mercedes ise ithal araç yani bayi çıkışlı değil ben bayi çıkışlı olmayan aracı almam şahsen.Soruna gelirsek Bmw'nin motoru kağıt üzerinde zayıf gözüksede Mercedes'in motoru çok eski hatta tedavülden kalktı.Hemde yaklaşık 200cc için fazla vergi ödemek hoş değil.Ancak baban için konfor düzeyi olsun,rahatlığı olsun Mercedes'te daha rahat eder.Ayrıca 4matic yani awd.Tutuş olarak olumlu etkileyecektir.Sonuçta baban caddeden caddeye yanlaya yanlaya dolaşmayacak.Bu kriterler göz önüne alınıp karar verilmesi mantıklı.
Kardeşim yorumun için teşekkürler ama anlamadığım nokta şu 5 serisi yanlamak için değil bence sadece bizim ülkemizde o amaçla kullanılıyor 5 serisi 7 serisinin yavrusu gibi sadece spor olarak düşünmemek lazım bence ayrıca x drive da yol tutuş konusunda gayet başarılı yani demek istediğim şu babam o arabayi ne kadar zorlarsa zorlasın kaydiramaz

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,297
1
9,450
4,970
kocaeli
Bence karar vermeniz çok zor olacaktır babaniz 2siylede test surusune çıkmalı ...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Kardeşim yorumun için teşekkürler ama anlamadığım nokta şu 5 serisi yanlamak için değil bence sadece bizim ülkemizde o amaçla kullanılıyor 5 serisi 7 serisinin yavrusu gibi sadece spor olarak düşünmemek lazım bence ayrıca x drive da yol tutuş konusunda gayet başarılı yani demek istediğim şu babam o arabayi ne kadar zorlarsa zorlasın kaydiramaz
Öncelikle kardeşin değilim,karşındaki insanın yaşını bilmeden ve samimi olmadan bu şekilde hitap etmen yanlış.İkincisi ben attığın iki ilana bakarak yorum yaptım.Biri arkadan itiş biri dört çeker.Dört çekerin tutuşu tabiki daha iyi olacaktır.5 alıp sürekli yanlarsin diyede bir tabir kullanmadım dikkatlice okursan.Ayrıca arkadan itiş bir 5.20d'nin arkasını kopartmak hiçte zor değil.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Anladığım kadarıyla siz bmw istiyosunuz ama babanız mercedes. Ben olsam mercedes alırım çok konforlu ve o segmentin en iyi aracı f10 içi ve süspansiyonlatı ile geride mercedese göre bence mercedes alın ve farkı yaşayın

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
Beyler düşünmekten kafayı yiyicem bu işin içinden çıkamıyorum sizden isteğim aşağıda maddeler halinde yazdığım soruları bütün zevkiniz o markaya olan tutkunuzu bırakıp adaletli bir şekilde cevap vermeniz bu arada aracı babam kullanıcak yaşı 45

1-) Bmw alırsak Mercedes' e göre konfordan kaliteden ödün verirmiyiz? benim düşüncem bmw daha kaliteli
2-) 45 yaşındaki bir adama bmw uygun olur mu
3-) En önemlisi de bu sanırım bmw mercedes e göre daha çok sıkıntı masraf çıkarır mı
4-) Sizin ek olarak söylemek isterseniz lütfen bilgilerini esirgemeyiniz
Yaşı ilerlemiş birine mercedes yerine bmw almak gereksiz olur açıkcası. Bmw nin yaşlılığı daha kötü olur diye ön görüyorum. Kalite anlamında da çok bi fark yok hatta bana göre mercedes hem daha kaliteli hemde uzun ömürlü duruyor.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Mesela ne olabilir kafanızda var bi fikir maximum 250 bin
valla insan ciddi alıcı olunca iş değişir, ben de alıyor olsam ve bütçem sizinki kadar olsa mantık dahilinde benzer iki seçeneğe düşerdim muhtemelen. Ama bu kadar para verip de piyasada hep göreceğim otomobillere binmek de istemediğimden Jaguar XF, Volvo S80 gibi modeller de kafamı kurcalardı sanıyorum. Donanım, fiyat ya da sürüş özellikleri gibi konular haricinde sadece piyasa algısı baz alarak konuşuyorum tabiki. Nihayetinde; ben bunları düşünürken babam E250yle çıkıp gelirdi, net.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Valla benim babam 6 gran coupe hastası, o yüzden yaşlı adam Mercedes sever olayı biraz safsata. İkisini de denemekte yarar var. Hangisinin içinde daha mutlu hissediyorsa onu alın. Şöyle bir yorum yapayım; konfor olarak Mercedes bir tık daha önde, ama BMW de üzmez. Diğer yandan motor+şanzıman olarak da BMW önde. İkisinin de iç malzeme kalitesi aynı. Geriye düşünmeniz gereken MTV ve kişisel zevkler kalıyor bana kalırsa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım