KAPALI 2013 POLO GTI COUPE ALINIR MI?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

batufan907

Asfalt Kurutucu
14
Herkese merhabalar,

Uygun fiyata bir polo gti(2013 cth) buldum. Bu sınıfta temiz araç bulmak çok zor sağı solu illa bir hasar görmüş oluyor, bulduğum gayet temiz 70k kmde. Benim sorunum almakta değil, satmakta. Bu aracı aldıktan sonra satmak sizce ne kadar kolay olur. Yani elimde kalacakmış gibi hissediyorum. Hem hevesimi atmak hem de gerektiğinde çok fazla yakmayacak bir araç olduğunu düşünüyorum daha önce arkadaşımın 4 kapılısını kullanmıştım ve gayet beğenmiştim. Bu aracı almayıp gidip 60-65 lere clio gt-line da almak istemiyorum ama bilemiyorum. Sizce elimde patlar mı bu gti coupe olmasında dolayı?

Motor soğukem gazlanmaması her motor için geçerlidir :) her performans aracında olduğu gibi yüksek yağ sıcaklığından ve sıkıştırmadan ötürü yağ eksiltme normaldir , bizim insanalar genelde bide bu noktayı yanlış anlıyor eksiltmek ile yakma noktasını :) Almanyada kuzenimde ama 2011 model gti vardı 900-1000 km de 1 litre yağ ekliyordu :)) motor ama servis tarafından sandık motor ile değiştirildi , yeni makyajlı mıtor ile sorun yaşamamıştı
Yeni motorla eksiltme yoksa demek ki normal değilmiş :) Yağ yakıyor veya eksiltiyor sonuçta contadan tapadan kaçırmıyorsa ha yakmış ha turboda yağ yok olmuş bu bir mühendislik hatasıdır. İyi bir yağın litresinin 40 ₺ olduğunu düşünürsek her bakımda 4-5 litre fazladan yağa para vermek benim için kabul edilemez bir şey

Yeni motorla eksiltme yoksa demek ki normal değilmiş :) Yağ yakıyor veya eksiltiyor sonuçta contadan tapadan kaçırmıyorsa ha yakmış ha turboda yağ yok olmuş bu bir mühendislik hatasıdır. İyi bir yağın litresinin 40 ₺ olduğunu düşünürsek her bakımda 4-5 litre fazladan yağa para vermek benim için kabul edilemez bir şey

bin km de 1 litre yağ eksiltmesine normal demedim ben zaten :) azlma normal ama buğrlaşan yağ eksilecektir kullanım kitapcığında bu yazıyor :) 23 bin km kullandım 1 litre eklemişimdir , devir çeviren araba alan biris bunun bilincinde olmalıdır zaten :)

bin km de 1 litre yağ eksiltmesine normal demedim ben zaten :) azlma normal ama buğrlaşan yağ eksilecektir kullanım kitapcığında bu yazıyor :) 23 bin km kullandım 1 litre eklemişimdir , devir çeviren araba alan biris bunun bilincinde olmalıdır zaten :)
Her motor eksiltir ama Polo gti kullanan yakınlarımdan biliyorum bagajda 4lt motor yağıyla geziyorlar ve bu bana enteresan geliyor.

Her motor eksiltir ama Polo gti kullanan yakınlarımdan biliyorum bagajda 4lt motor yağıyla geziyorlar ve bu bana enteresan geliyor.

büyük ihtimal makyaj öncesi motor takili , yetkili sevise bas vurulunca sandik ile yeni tip motor takiliyordu türkide de izmirde bir kac polo gti da olmustu , iyi niyet garantisinu bozmak lazim ama bunun icin , disarda yapilmisa bakimlari sorun :((

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...