KAPALI 2013 polo verip duster alınır mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertkaya39

Asfalt Kurutucu
13 May 2017
7
13
595
değerli otopark ailesi.şuanki aracım 2013 model 58.000 km de hatasız polo 1.2tdi trendline.Bu aracımı boş paket almıştım fakat teneke jant gözüme çok batıyodu ve milletten görüp ilk defa jant lastik işine girdim.17 inç durban aldım lastik olarak ta 205/40/17.haliyle araba baya baya yükseldi ve konforsuzlaştı.bide üzerine gidip aracıma coilover sistemi yaptırdım ve aracım iyice konforsuz hale geldi.bir de heryerde sürtmeye başladım ve şimdi de sürekli yüksek araba alma isteği doğdu bende.4x4 duster bakıyorum ama korkuyorum da kalite konusunda veya teknik sorun çıkartır mı diye.sizce polomu satıp 4x4 2.el bir duster alınır mı böyle bişey yapmam kötü bir tercih mi olur ?

img_3181.jpg

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,302
1
9,457
4,970
kocaeli
Bir arazi aracına ihtiyacınız var mı ?
Polonun yetersiz geldiğini mı düşünüyorsunuz iç hacim bagaj vb.
Ona göre fikirlerinizi söyleyelim .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mertkaya39

Asfalt Kurutucu
13 May 2017
7
13
595
araziye ihtiyacım yok ama merakım var diyelim.şahsen aracımı alalı 6 ay oldu daha arka kapıyı açan olmadı ama aracımdan genel şikayetim sürekli aldığım günden beri gelen sesler.motor acayip sarsıntılı çalışıyo servis ve diğer polocular normal dedi hepsi böyleymiş.direksiyondan iç trimlerden ve arka taraftan sürekli gelen seslerden de yeterince bıktım.bide kendim jantlarla oynayınca konfor da iyice gitti.çekilmez bi araba oldu iyice.aynı zamanda golf 7 var ailemde.golfü kullandıktan sonra polonun bir volkswagen olmadığını düşünüyorum her seferde baya baya soğudum yani

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,302
1
9,457
4,970
kocaeli
1.2 motor 3 silindir olduğundan titreşim normaldir ancak siz bir defa araçtan soguduysaniz artık iş bitmiştir .
Yeni aracı alırken aklınızla değil kalbinizle düşünün :)
Az yakar diye sevmediginiz bir araba almaktansa hayallerimizin arabasına binmelisiniz zaten ailede golfte varsa yakıt problem olmaz sehircinide onu kullanırsınız :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Eğer ben motorun ve o trim seslerini çekerim diyorsan poloyu eski haline döndür derim coilover ve 17 inç lastikle hiç bir b sınıfı arabanın konfor sunacağını sanmıyorum. Ama eğer arabadan cidden soğuduysanız duster dışında başka bir araba bakın derim çünkü polodan soğuma nedenlerinizin çoğu duster da fabrika çıkışı olabilir :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,462
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
araziye ihtiyacım yok ama merakım var diyelim.şahsen aracımı alalı 6 ay oldu daha arka kapıyı açan olmadı ama aracımdan genel şikayetim sürekli aldığım günden beri gelen sesler.motor acayip sarsıntılı çalışıyo servis ve diğer polocular normal dedi hepsi böyleymiş.direksiyondan iç trimlerden ve arka taraftan sürekli gelen seslerden de yeterince bıktım.bide kendim jantlarla oynayınca konfor da iyice gitti.çekilmez bi araba oldu iyice.aynı zamanda golf 7 var ailemde.golfü kullandıktan sonra polonun bir volkswagen olmadığını düşünüyorum her seferde baya baya soğudum yani
Aracınızın iç mekan kalitesi konusundaki şikayetleriniz muhtemelen trendline donanım seviyesinden kaynaklıdır. Diğer donanımlarda daha kaliteli malzemeler kullanıldığını biliyorum. Motor sesi de 3 silindirli dizel olması nedeniyle boldur. Ben ne kadar bu motorları sevsem de herkese uymaması normaldir, bol sarsıntılı Bedford motoru gibi hissettirir kendisini :)

Stock haline çevirmenizi önerecektim ama madem bu konulardan şikayetçisiniz, aracınızı satmanızı öneririm. Ama @berkay4408 arkadaşımızın dediği gibi Duster'da bu trim sesleri standart donanım olarak gelir. Artıları ise geniş iç hacim ve fiyatına göre çok iyi arazi kabiliyetidir. Bir de tabii ki Polo'ya göre daha uygun yürütme maliyetleri :) Yalnız Duster almadan bayilere gidip iç mekanını detaylı inceleyin ve mutlaka bir test sürüşüne çıkın. Benim tavsiyem Duster alacaksanız mutlaka 4x4 alın ki vasatın altındaki iç mekan kalitesinin amorti eden, içinizi rahat ettirecek yetenekleri olsun

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Araziye ihtiyacınız olmadığını soylemissiniz.bu sebeple Duster a hiç gerek yok.en güzeli satıp c sinifi hb bir araba almanız.eski haline döndürdugunuzde bile ugrasmaniz ,çıkan parçaları satmanız vb gerekecek.bu haliyle alacak kişi mutlaka cikar.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
polo satılıp duster alınır paşalar gibi binilir iç mekan kaliteside trendline polodan sonra kötü gelmez, duster ile ilgili spesifik sorulanırınız varsa sorabilirsiniz, bir iki tane dusterı arazide eskitmişliğim vardır :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bana kalırsa daha farklı bir araç bakmalısınız. Arazi ile işiniz yoksa Duster almak bence biraz gereksiz olur aynı şekilde anladığım kadarıyla Polo'dan da biraz sıkılmışsınız. Daha farklı bir araç size daha iyi gelecektir.

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
İş arabamız duster. 100 ü geçince duster ı sürmek yorucu oluyor. Arabada kalın yanaklı lastiklerden ve yüksek suspansiyondan kaynaklandığını düşündüğüm bir direksiyon boşluğu hissi var. Polodan sonra yüksekliğiyle konforuyla ekonomisiyle ebatlariyla gücüyle rahatlatır, ama direksiyonu biraz yorar. azcık yükseklik size yeterliyse sandero stepway de düşünülebilir.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben kampa, ava, tırmanışa vs gidiyorum; çamura çapana toprağa kuma giriyorum derseniz 4 çeker bir duster tadından yenmez ama böyle ihtiyaçlarınız yoksa daha medeni arabalara bakabilirsiniz. Arka tarafa binen olmadı demişsiniz gene ufak güzel bi arabayla devam edilebilir bence.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bence arabaya çok yanlış müdahalelerde bulunduğunuz için arabadan soğudunuz. 1.2 tdi motor az yakması için üretilmiş bir motor ve gidişi iyi değil siz 17 inç jant lastik takmışsınız, zaten iyi gitmeyen arabayı iyice güçsüz yapmışsınız, o araba o lastiği kaldırmaz, arabayı yorar. Stock halindeki konfor tutuşu da nispeten iyidir polonun ama siz onu da bozmuş çok sert yapmışsınız.
Duster aldığınızda onda da trim sesleri var hatta büyük ihtimalle daha çok trim sesi olacak üstüne daha çok yol ve rüzgar sesi alacak, içi daha kalitesiz olacak ve sizin için önemli olan dizel sesini ve titreşimini de alacaksınız.
Duster alacaksanız arabadan beklediğiniz şeyler; az yakması, maliyetlerin az olması ve en önemlisi de arazideki çekişi olmalı. Aksi takdirde duster sizi mutlu etmeyecek bence.
Benim size tavsiyem, arabayı stock haline getirmek ve kaputta izolasyon var mı bilmiyorum ama yoksa eğer izolasyon malzemesi olacak. Baktınız yine memnun değilsiniz o zaman satarsınız.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Arkadaşların dediği gibi 1.2 tdi 3 silindir polo ya aşırı yüklenmişsiniz. o motor az yakmak için. 16 jant bile bence b segmenti araçlara büyük, eğer araç hothatch değilse 17 jantı kaldırması pek mümkün değil. Şöyle söyleyeyim; insanın boyu 1.75 ise genelde ayağı 42-43 numaradır. 45 numara giyeceğim dersen ayakkabı ayağına vurur. bunun gibi düşün. Yürüyen aksam, motor, şasi hepsi aslında bir bütündür.
Trim sesi ve malzeme kalitesine gelince dacia'da bu söylediklerinden çok daha fazla vardır. Eğer ki kamp, dağ, bayır hevesin yoksa duster'ı boş ver. (böyle şeylere merakı olan için çok ideal bir araba, o ayrı. uygun fiyata memnun eder.) poloyu eski haline getirsen de bana araçtan soğumuşsun gibi geldi. Aracın resmine bakarak ta diyorum ki; Bence başka bir araç alın. turbo benzinli, biraz performansı olan örn; ibiza fr veya fiyat çok üstlere çıkmıcaksa; polo blue gt v.b araçlar sana daha çok hitap edecekmiş gibi geldi bana.

Son düzenleme:

mertkaya39

Asfalt Kurutucu
13 May 2017
7
13
595
konuya yorum yapan herkese çok çok teşekkür ederim.coilover sistemimi ve yaylarımı sattım.aracıma 15 jant ve lastik aldım.sorunlarım çözüme ulaştı ama sizlerin de dediği gibi arabamdan soğudum bir kere.yarın satışa çıkarıcam galiba.tekrardan sağolun

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bizde 1.2 tsı var. 1.2 tdı motor gerçekten pek iyi bir motor değil onun dışında otomobil gayet güzel yol tutuyor konfor kötü ise mecbur jant değişecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım