KAPALI 2014 Corolla karter

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akoncel

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
10
595
Merhaba arkadaşlar, bir konuda size danışmak istiyorum. Bu akşam evin önüne aracı parkedecekken park ettiğim yerde benim farkedemediğim bir tümsek oluşturulmuş ve tümsekten kurtulunca sol ön tekerlek arabanın sol alt kısmı yere sürttü, neticede karter sesi geldi ve fotoğrafta göreceğiniz gibi sol ön üst korumalığın önündeki boştaki kısmı aşağı doğru eğildi. Ben baya inceledim arabanın altını o araba öyle gidebilir. Yani yere sürtmüyor ama en uygunu nedir bir de siz bakın istedim. Yapılır mı yoksa komple alt karter mi değişmesi gerek ne maliyeti olur acaba sanayide bir kaç çivi ile tutturulabilir mi? Cevaplarınızı merak ediyorum. Ben sağ taraftakini de koyacağım önce normal olanı(zarar görmemiş) görün sonra aşağı eğilmiş olanı sol taraftakini koyacağım.

bu da normali sağ çamurluğun önündeki sağlam kısım

aşağı doğru bakan kırılan kısım sol tekerleğin ordaki çamurluğun önünde duruyor resimden de göreceğiniz gibi sürtmüyor.

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Karter değil karter koruyucu diyeceğim o da olmaz çünkü plastik kendini korumaktan muzdarip zaten koruma denebilmesi için çelik üç dört şerit halinde ileri doğru uzanır.
Senin kırılan plastik kaplaman olsa da olur olmasa da olur bunu da servis dışında bulman zor tanıdık bir ustada lifte çıkarıp kırık kısmı söktür servis bakımı gelince zaten onlar sana güzel bir fiyat verecektir bunun gibi dışarda bulunmayan parçalar için güzel fiyatlar vermeye bayılırlar :))

akoncel

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
10
595
Karter değil karter koruyucu diyeceğim o da olmaz çünkü plastik kendini korumaktan muzdarip zaten koruma denebilmesi için çelik üç dört şerit halinde ileri doğru uzanır.
Senin kırılan plastik kaplaman olsa da olur olmasa da olur bunu da servis dışında bulman zor tanıdık bir ustada lifte çıkarıp kırık kısmı söktür servis bakımı gelince zaten onlar sana güzel bir fiyat verecektir bunun gibi dışarda bulunmayan parçalar için güzel fiyatlar vermeye bayılırlar :))
evet tam olarak koruma denemese de bir koruyucu plastik bu. bazı modellere hiç koymuyorlar bile... sanırım en mantıklısı sanayide bir ustaya o kısmı kapattırmak olur öyle değil mi? servise fiyat sorarız muhtemelen gel bakalım derler sonrada hepsini değiştirelim derler tuhaf adamlar servistekiler...

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Bence servise git serviste mutlaka vardır gerçek karter koruması. Şimdi araçların hiç birinde çelik kullanmıyorlar o kısmı örtecek plastik takıyorlar. ilk servis bakımında bana da önermişti servis takılması için 200TL civarı ama size 170 TL olsun demişlerdi. Plastiğe vereceğine en azından çeliğine vermiş ol bu tür vurmalarda gerçek manada koruma sağlamış olur diye düşünüyorum

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Öncelikle geçmiş olsun malesef yeni nesil araçlarda karter koruma demiri kullanılmaz sebebi ise ne kadar agırlık o kafar çok yakıt sarfiyatı onun yerine tüm motoru alttan gelecek mucur toz çamur gibi maddelerden korumak için plastik kullanılır sorun degil benim focusunkide kırıldı plastik kelepçeyle onardık servis değistirelim dedi gerek duymadım fazladan para vermenin bir amacı yok ses yapmıyor sürüşu engellemiyor nede olsa

akoncel

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
10
595
Öncelikle geçmiş olsun malesef yeni nesil araçlarda karter koruma demiri kullanılmaz sebebi ise ne kadar agırlık o kafar çok yakıt sarfiyatı onun yerine tüm motoru alttan gelecek mucur toz çamur gibi maddelerden korumak için plastik kullanılır sorun degil benim focusunkide kırıldı plastik kelepçeyle onardık servis değistirelim dedi gerek duymadım fazladan para vermenin bir amacı yok ses yapmıyor sürüşu engellemiyor nede olsa
serviste mi düzelttirdiniz yine yoksa sanayide usta mı halletti?

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Sanayiye gittim arkadaşım var aldık lifte şarjlı matkapla o deldi ben plastik kelepçeyle tutturdum (ilk gittim durumu gösterdim serviste değistirimmi dedim saçmalama olm paramı verecen buna kelepçeleriz fark etmezsin bile dedi valla parada çıkmadı çepten)

akoncel

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
10
595
Sanayiye gittim arkadaşım var aldık lifte şarjlı matkapla o deldi ben plastik kelepçeyle tutturdum (ilk gittim durumu gösterdim serviste değistirimmi dedim saçmalama olm paramı verecen buna kelepçeleriz fark etmezsin bile dedi valla parada çıkmadı çepten)
anladım benim yakın sanayici dostum yok ama buluruz bir usta olmadı plastik kaynağı yaptırırız. bir de tabi garantiden çıkmaması lazım ona göre yaptırırm.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
anladım benim yakın sanayici dostum yok ama buluruz bir usta olmadı plastik kaynağı yaptırırız. bir de tabi garantiden çıkmaması lazım ona göre yaptırırm.
Servisteki baş usta babamın arkadaşı sordu sanayiyemi gittin kardeşim dedi yok abi aldım lastikçide lifte kendim hallettim dedim gitsende bir sey degismezdi mekanik parca olmadığı icin dedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım