2014 F20 116i - Buruk Garaj

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Çok geçmiş olsun, kimsenin canına zarar gelmemesi en sevindirici kısmı. Aracına aşık olup,gözünden sakınırken böyle durumlar olması ciddi can sıksa da kazadır,olacağı varsa oluyor ne yazık ki. En beteri bu olsun bir daha yaşanmaması ümidiyle
Eyvallah hocam, şükredilmesi gereken çok konu var gerçekten, yaya olabilirdi, daha kötü sonlanabilirdi falan. Önümüzdeki arabalara bakacağız artık, bu da sonu kötü bitse de güzel bir anı olarak kalacak.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Çok geçmiş olsun hocam, Allah beterinden korusun. Allah tekrardan yaşatmasın. Arabanın perte çıkması daha iyi olmuş, toplansa bile ne kadar sağlıklı olurdu orası muamma. E92 görürüz İnşallah.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Çok geçmiş olsun. Kendi sağlığınız ve çevre için bir daha esp kapalı özellikle yağışlı havada gezmeyin derim

O motor yazılımı yiyince karakter değiştiriyor,çok severim :)

Harman Kardon normal ses sisteminden 54978508475857 kat falan daha iyi. İkisi de var olduğu için iyi bilirim :)

Bir dahaki araç gönlünüze göre olsun. Tekrar geçmiş olsun

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Çok geçmiş olsun. Kendi sağlığınız ve çevre için bir daha esp kapalı özellikle yağışlı havada gezmeyin derim

O motor yazılımı yiyince karakter değiştiriyor,çok severim :)

Harman Kardon normal ses sisteminden 54978508475857 kat falan daha iyi. İkisi de var olduğu için iyi bilirim :)

Bir dahaki araç gönlünüze göre olsun. Tekrar geçmiş olsun
Evet, özellikle yaz yağmuru konusunda ders oldu. İşin üzücü kısmı normal yolumda gidiyordum, hergelelik peşinde falan da değildim.

Yazılım ve ses sistemine de katılıyorum. Ama şöyle bir durum var, Harman Kardon 3 serisinde 1'deki kadar randımanlı değil. Muhtemelen 1'in ufak iç hacmiyle alakalı. Yine de baz sistemden çok çok daha iyi. Planlarım arasında yeni ses sistemi de vardı zaten.

Teşekkür ederim hocam. Bütçeye göre bir şeyler bulmaya çalışacağım artık. Yakın zamanda onunla ilgili konu da açacağım fikir almak adına. Umarım herkes istediğine sahip olur.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Evet, özellikle yaz yağmuru konusunda ders oldu. İşin üzücü kısmı normal yolumda gidiyordum, hergelelik peşinde falan da değildim.

Yazılım ve ses sistemine de katılıyorum. Ama şöyle bir durum var, Harman Kardon 3 serisinde 1'deki kadar randımanlı değil. Muhtemelen 1'in ufak iç hacmiyle alakalı. Yine de baz sistemden çok çok daha iyi. Planlarım arasında yeni ses sistemi de vardı zaten.

Teşekkür ederim hocam. Bütçeye göre bir şeyler bulmaya çalışacağım artık. Yakın zamanda onunla ilgili konu da açacağım fikir almak adına. Umarım herkes istediğine sahip olur.
a6'daki bir bang olufsen ya da e serisindeki burmester olmasa da baz ses sistemli 3 serisi aracımıza göre harman kardon'lu 3 serisi aracımız bildiğiniz senfoni orkestra'sı:D siz tam bir audiofill'siniz sanırım:) Lakin diğer o fiyat bandındaki arabaları düşününce harman kargon logic 7 çok üst düzey kalıyor ama bir audiofill için "normalin bir tık üstü" olur.

arkadan itişli o fiyat bandında yeni model pek araba da yok :( sanırım yine bmw bakarsınız. e92 falan olabilir ya da e90. bol şans size. araba değiştirmek çok zor bu devirde :(

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Çok geçmiş olsun. Tek teselli cana geleceğine mala gelmiş. Yağışlı havada DSC kapalı dolaşmak pek akıl karı değil ne yazık ki.. (hele ki bu yollarda) Ayrıca kazanın hiç beklemediğiniz bir anda gelmesi kısmı kendi yaptığım kazayı hatırlattı. Ben de Fiesta ile her gün geçtiğim yolda ağır hasarlı bir kaza yapmıştım. İşin kötüsü kazanın olduğu yerde kaldırım çalışması yapılıyor ve etrafta en az 5-6 tane usta bulunuyor. Çevredekilerin dediğine göre de ustanın birini sıyırarak geçmişim. O anın şokuyla çok az şey hatırlıyor insan. Çarpma henüz yaşanmadan toplayabilirim diye bir umut çabalıyorsun, ama fizik kurallarına karşı koyamıyorsun ve lastik-zemin ilişkisinin önemini daha iyi anlıyorsun.

Sonuç olarak o kazadan çıkardığım en büyük derslerden biri, yeter ki cana geleceğine mala gelsin. Eğer bir yayaya zarar gelmesi durumunda çok daha başka şeylerle yüz yüze gelebiliriz. O günden itibaren de trafikte ne zaman dikkatimin başka şeylere kaydığını hissetsem, kazaya kendimi daha yakın hissediyorum. O yüzden de hızlı da gitsem yavaş da gitsem, her zaman pür dikkat yola odaklanmak şart.

Umarım bundan sonraki arabanız öncekini özlemini giderir cinsten bir şeyler olur.

Dikkatli sürüşler..

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
a6'daki bir bang olufsen ya da e serisindeki burmester olmasa da baz ses sistemli 3 serisi aracımıza göre harman kardon'lu 3 serisi aracımız bildiğiniz senfoni orkestra'sı:D siz tam bir audiofill'siniz sanırım:) Lakin diğer o fiyat bandındaki arabaları düşününce harman kargon logic 7 çok üst düzey kalıyor ama bir audiofill için "normalin bir tık üstü" olur.

arkadan itişli o fiyat bandında yeni model pek araba da yok :( sanırım yine bmw bakarsınız. e92 falan olabilir ya da e90. bol şans size. araba değiştirmek çok zor bu devirde :(
Yok yahu, kendime audofili diyemem de, ilkokuldan beri müzikle de ilgilendiğim için iyi bir ses sistemi arıyor kulaklar. Harman Kardon'a kesinlikle kötü demiyorum tabii ki ama, en azından 1 serisinde olmasa da, daha iyileri var. Şimdi 5 serisi Bowers & Wilkins'le güzel bir ses yakalamış, onu bayağı beğendim mesela.

Aynen hocam, zamanlama kötü oldu. Fiyatlara bakıyorum, yakacağı miktara bakıyorum, performansa bakıyorum, ister istemez E92'lerden uzaklaşıyorum. Bir de temizini bulmak gerçekten çok ama çok zor. Bakalım, belki VAG'a geçiş yapıp bir de onu denerim, belli olmaz.

Çok geçmiş olsun. Tek teselli cana geleceğine mala gelmiş. Yağışlı havada DSC kapalı dolaşmak pek akıl karı değil ne yazık ki.. (hele ki bu yollarda) Ayrıca kazanın hiç beklemediğiniz bir anda gelmesi kısmı kendi yaptığım kazayı hatırlattı. Ben de Fiesta ile her gün geçtiğim yolda ağır hasarlı bir kaza yapmıştım. İşin kötüsü kazanın olduğu yerde kaldırım çalışması yapılıyor ve etrafta en az 5-6 tane usta bulunuyor. Çevredekilerin dediğine göre de ustanın birini sıyırarak geçmişim. O anın şokuyla çok az şey hatırlıyor insan. Çarpma henüz yaşanmadan toplayabilirim diye bir umut çabalıyorsun, ama fizik kurallarına karşı koyamıyorsun ve lastik-zemin ilişkisinin önemini daha iyi anlıyorsun.

Sonuç olarak o kazadan çıkardığım en büyük derslerden biri, yeter ki cana geleceğine mala gelsin. Eğer bir yayaya zarar gelmesi durumunda çok daha başka şeylerle yüz yüze gelebiliriz. O günden itibaren de trafikte ne zaman dikkatimin başka şeylere kaydığını hissetsem, kazaya kendimi daha yakın hissediyorum. O yüzden de hızlı da gitsem yavaş da gitsem, her zaman pür dikkat yola odaklanmak şart.

Umarım bundan sonraki arabanız öncekini özlemini giderir cinsten bir şeyler olur.

Dikkatli sürüşler..
Evet, dediğim gibi işte, acı bir ders oldu. Sonradan fark ettim ben de, kendimi geçtim başkasına bir şey olmadığına seviniyor insan.

Size de çok geçmiş olsun hocam. İnsanlar yaşayarak öğreniyor bazı şeyleri. Bir musibet bin nasihattan iyidir diye boşuna denmiyor. Etkisi azalmış olsa da kaza anı hala aklımda zaten, muhtemelen sizin de öyledir. Teşekkür ederim iyi dilekler için, umarım herkes zevk aldığı şeye binebilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım