KAPALI 2015-2017 Golf, 2017 Leon Otomobil Seçimi

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar çok özür diliyorum 2 kez araç seçimi konusunu açtım ama para kolay kazanılmıyor,hele ki şu piyasada araç aldığınız zaman satmak da bi hayli yoruyor..
Neyse 3 araç var;
-Leon 1.6 TDI DSG 2018 (Full+Full)
Hayalet göstergeden Led farlara kadar)
-Golf 1.6 TDI DSG 2015 25bin km’de.
-Golf 1.6 TDI DSG Comfortline 2017 13bin Km’de.

Hepsinin fiyatları birbirine yakın,2015i alsam DSG sizce üzer mi ? Yıpranmadığını nasıl anlarız,tecrübeli bilenler aydınlatırsa süper olur.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
13 bin kilometrede araca zarar vermek çok zor, güle güle kullanın. 115'e aldıysanız çok iyi fiyat, tam rakamı öğrenip özel mesaj atarsanız sevinirim.

En düşük şirket arabası CLA olan firmalar da var. Fakat dediğim gibi 13 bin kmde araca zarar vermek çok. Garantisi devam ediyordur zaten.
Aynen öyle devam ediyor yarın bakım için randevu alıcam günü gelmiş çünkü,tam fiyat 116 imiş,bence yine iyi çünkü bunun aynıları 118-121 buralarda seyrediyor..

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Çok doğru diyorsunuz comfort biraz boş,ama seçim yapmam lazımdı neredeyse 4 yaşına basacak 25binde golfmü 1 yaşında 14 binde golf mü,arabada tertemiz olunca comfort aldık,kısa bi turladık otobanda falanda iyi ki öyle yapmışız ya ama dediğin gibi keşke auto far olsa..

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Birde bu son modellerde DSG artık sorun yapmıyor sadece kavrama değişiyor oda manueldede baskı balata değiştiriyorsunuz zaten.
İyi niyet garantisiyle bedavaya yaptırırsınız,DSG bence hele ki şu golfte mükemmel bir şanzıman.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Çok doğru diyorsunuz comfort biraz boş,ama seçim yapmam lazımdı neredeyse 4 yaşına basacak 25binde golfmü 1 yaşında 14 binde golf mü,arabada tertemiz olunca comfort aldık,kısa bi turladık otobanda falanda iyi ki öyle yapmışız ya ama dediğin gibi keşke auto far olsa..
Onu Aliexpress ile çözeriz sıkıntı yapma :D.
Birde bu son modellerde DSG artık sorun yapmıyor sadece kavrama değişiyor oda manueldede baskı balata değiştiriyorsunuz zaten.
İyi niyet garantisiyle bedavaya yaptırırsınız,DSG bence hele ki şu golfte mükemmel bir şanzıman.
DSG'yi hangi VW'ye koysak akıyor. Mesela 1.6 TDI Passatı, Superb'i asıl yürüten şanzıman. Yoksa daha hantal olur.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Valla haklısın :) Ama otomatik farın maliyeti çok düşük abi araba alırken kararını etkilememeli bence.
Bende şuan highline da olupda eksiğini hissettiğim tek şey otomatik far,zaten analog gösterge seviyorum ortadaki ekranda işlevi aynı,bi led far işte,arada 25bin lira falan var parası olan alır abi uzatmaya gerek yok bence,C segmenti arabaya o kadar para verilmez,115de çok ta işte yapıcak bişey yok.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220

Okula geliş tüketim ortalamam,trafik yok 2-3 kez ışıkda dur kalk var ama onun harici 60sabit gittim kışta bu değer bence gayet iyi,yalnız çok zevkli böyle gitmek :D çok doğru seçim yapmışım iyi ki Golf almışım teşekkürler hepinize tekrardan..
Allah Güle güle binmeyi nasip etsin ilk günki heyecanınız daim olsun İnşallah

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,616
18,404
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Oa ben 1.4 tsi sandım yaw büyğk ihtimal aynı yolu ben 1.0 tfsiyla aynı yakarım.

Ayak kullanımına da bağlı AYUU. Biz 1.6 Tdi 110 lukla böyle kullanımlarda 4.1-4.2 ile gidebiliyoruz trafiksiz+2-3 kırmızı ışık ile. Arkadaş gazı biraz eziyorsa böyle tüketim çıkması normal.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım