2015 Clio dCİ EDC Yerine Fb7 CİVİC Mantıklı mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Uzun yıllar es7 civic kullanmıştık geçen sene yaşlandığı için sattık hala bir yanım civic sahibi olmak istiyor. 2015 model clio 1.5 dci edc icon aracım var 15 ayda 35 bin km yaptım yani yakıt benim için önemli bu yüzden bunu satıp üstüne biraz para koyup Fb7 lpg li elegance civic almayı düşünüyorum sizce bu ne kadar mantıklı bir davranış olur ?

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Yakıt tüketimlerini araştırdım arada çok fark yok. Tork konusuna gelirsek tamam clio torklu güzel ama dizel arabalar son hızını canı isterse görüyo kimi zaman 200-210 yaparken kimi zaman 170 te kalıyor her gün geçtiğim yolsa bol bol düzlüklerden oluşuyor. Şuan zaten 1.5 skyactiv aracımız var performansının ondan çok farklı olacağını düşünmüyorum kimseyle roll yapma peşinde de değilim genellikle düzde kaçla gittiğim değil viraja ne kadar hızlı girdiğim beni ilgilendiriyor. Düzde geçeni zaten genelde ölümüne girip virajda yakalıyorum yada çabalıyorum :D

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Manuel alırsan perforfans açısından clio yu ikiye katlar. Otomatik olursa kafa kafaya gelir.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ma
Yakıt tüketimlerini araştırdım arada çok fark yok. Tork konusuna gelirsek tamam clio torklu güzel ama dizel arabalar son hızını canı isterse görüyo kimi zaman 200-210 yaparken kimi zaman 170 te kalıyor her gün geçtiğim yolsa bol bol düzlüklerden oluşuyor. Şuan zaten 1.5 skyactiv aracımız var performansının ondan çok farklı olacağını düşünmüyorum kimseyle roll yapma peşinde de değilim genellikle düzde kaçla gittiğim değil viraja ne kadar hızlı girdiğim beni ilgilendiriyor. Düzde geçeni zaten genelde ölümüne girip virajda yakalıyorum yada çabalıyorum :D
Mazdadan memnun degilmisiniz

SerkanErdem

Profesör
24 Eki 2016
139
65
1,035
37
Istanbul
Hocam iyi bir secim bence. Civic LPG'li yakit konusunda cidden iyi, bide dizele ve benzin o kadar zam gelince, LPG en mantiklisi su aralar. Duyduguma gore performance cok farkli degil benzinliden, alan herkes memnun.

ardatunca

Profesör
8 Eyl 2016
103
76
1,085
29
Mersin
1,5 yıldır fb7 elegance otm fabrikasyon lpgli kullanıcısıyım
performans olarak cliodan her türlü iyi hisseder abartılacak kadar yavaş hantal değil manuel vites alırsanız daha iyi olur otomatiğide tatmin eder aklınız o yönde kalmasın bence..
yakıt tüketimi olarak klima tamamen açık şehir içi 10-11lt şehir dışı 6,5-7lt, klima kapalı şehir içi 9lara uzun yolda 5,1le gittiğimde oldu ve bu 90 sabit falan değil 100-150km arası gidip geldim şehir içide genelde kısa mesafe gittiğimiz için biraz fazla normalden..
bence lpg li olduğu için yakıt konusunda sıkıntı yaşamazsınız ayrıca cliodan daha geniş ve ferah bi araba donanımsal olarak clionun tek artısı anahtarsız çalıştırma onun dışında civic eli daha güçlü xenon farlar sunroof koltuk ısıtma lastik basınç sensörü daha kaliteli müzik sistemi clioya göre bunun gibi artıları var..
otopark arabamı test etsin sayfasında arabayla ilgili küçük bilgiler var bakabilirsiniz başka sorunuz varsada keyifle cevaplarım :)

ardatunca

Profesör
8 Eyl 2016
103
76
1,085
29
Mersin
arkadaşımda 0,9tce icon clio var geçenlerde deneme fırsatımız oldu 0-100snleri aynı zaten kafa kafaya gidiyor 100den sonra fark başlıyor tabi 0,9 turbolu olduğu için ara hızlanmalarda benden biraz daha iyi alırsanız şayet belki üzeceği konu ara hızlanma olabilir onun dışında artısı bile var

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
1,5 yıldır fb7 elegance otm fabrikasyon lpgli kullanıcısıyım
performans olarak cliodan her türlü iyi hisseder abartılacak kadar yavaş hantal değil manuel vites alırsanız daha iyi olur otomatiğide tatmin eder aklınız o yönde kalmasın bence..
yakıt tüketimi olarak klima tamamen açık şehir içi 10-11lt şehir dışı 6,5-7lt, klima kapalı şehir içi 9lara uzun yolda 5,1le gittiğimde oldu ve bu 90 sabit falan değil 100-150km arası gidip geldim şehir içide genelde kısa mesafe gittiğimiz için biraz fazla normalden..
bence lpg li olduğu için yakıt konusunda sıkıntı yaşamazsınız ayrıca cliodan daha geniş ve ferah bi araba donanımsal olarak clionun tek artısı anahtarsız çalıştırma onun dışında civic eli daha güçlü xenon farlar sunroof koltuk ısıtma lastik basınç sensörü daha kaliteli müzik sistemi clioya göre bunun gibi artıları var..
otopark arabamı test etsin sayfasında arabayla ilgili küçük bilgiler var bakabilirsiniz başka sorunuz varsada keyifle cevaplarım :)
Cevabınız için teşekkürler. Bencede çok hantal bir araç değil 1.5 dci ile bi kaç kez kalmıştım başlarda alıyorum ama 100 km hızın üzerinde uzamaya başlıyor civic tork konusunda da alışığım 15 sene es7 civic kullandık şu sıralarda mazda 3 kullanıyoruz. Makyajla ön panjur, konsol rengi ve jantlar dışında ne gibi iyileştirmeler olduğunu biliyor musunuz büyük farklar yoksa makyajlı makyajsız olmasını pek umursamamayı düşünüyorum.

ardatunca

Profesör
8 Eyl 2016
103
76
1,085
29
Mersin
Cevabınız için teşekkürler. Bencede çok hantal bir araç değil 1.5 dci ile bi kaç kez kalmıştım başlarda alıyorum ama 100 km hızın üzerinde uzamaya başlıyor civic tork konusunda da alışığım 15 sene es7 civic kullandık şu sıralarda mazda 3 kullanıyoruz. Makyajla ön panjur, konsol rengi ve jantlar dışında ne gibi iyileştirmeler olduğunu biliyor musunuz büyük farklar yoksa makyajlı makyajsız olmasını pek umursamamayı düşünüyorum.
panjur ve jantlar dışında hiçbir değişiklik yok bildiğim kadarıyla üst komşumuzda makyajsız elegance var bir de anahtarı değişik makyajlınınki daha güzel eğer imkanınız varsa makyajlı alın derim daha yeni daha iyidir ve tercihen manuel olursa daha iyi olur :)
sizde bakmışsınızdır manuelin 0-100: 9,8sn otomatiğin 12sn ama otomatiğin 5.vites oranı manuele göre uzun olduğu için uzun yolda yakıt tüketimi açısından daha etkili oluyor 2500devirde 124km le gidiyorum ben gerçekten güzel değer cc le rahat rahat gidiyorsunuz 2000devirde de 104km ile gidiyorsunuz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım