SimAnt

Takipçi
13 Mar 2019
3
3
20
Arkadaşlar iki araç arasinda kaldim. Sizce hangisini seçmeliyim?
1- 2015 Ford Focus 1.5 TDCİ Titanium X Powershift.
2 - 2017 Hyundai Elantra 1.6 CRDİ Elite Plus DCT
Bunların dışında 90000TL ye kadar önerebileceğiniz bir araç var mı?
Benim için yalıtım, bagaj, arka diz mesafesi, konfor ve az yakması önemli. Bu başliklara göre Hyundai Elantra bir adım öne cıkıyor gibi ama emin olamadım. Siz ne tavsiye edersiniz?

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Merhaba, Titanium u bilemiyorum ama evimizde TrendX focus var (1.5 tdci PowerShift) ...
Yalıtım, motor olarak iyi, rüzgar olarak ta fena değil ama araç biraz yol sesi alıyor ama kesinlikle rahasız edecek seviyede değil.
Arka diz mesafesi vasat, bagajı da kötü diyebilirim. Konforu genel olarak iyi .. yakıt tüketimi de VAg grubundan biraz daha yüksek ama Elentradan düşük olur...

Elentra genel olarak iyi bir araç, özellikle sizin aradığınız özellikler açısından ancak biraz yol sesi alır ve pekte az yakmıyorlar... bir diğer kusuru ise şanzımanın sıkışık trafikte ısınma yapması ... çok dikkatli kullanmak ve sıkışık trafikte boş vitesi kullanmak önemli deniyor. Bir de kavrama ömrü kısa ..

Saydığınız başlıkların tamamında (sadece konfor konusunda Focus ile yakın olur) bence bir Megane 4 daha iyi olur.
Kesinlikle daha az yakıyor bunlardan ve yalıtımı da iyi. Bagajı muhtemelen en azından elentra kadardır. Diz mesafesi de keza öyledir. Sadece performans olarak biraz geri kalır ki siz ona pek bakmıyorsunuz sanırım

SimAnt

Takipçi
13 Mar 2019
3
3
20
Merhaba, Titanium u bilemiyorum ama evimizde TrendX focus var (1.5 tdci PowerShift) ...
Yalıtım, motor olarak iyi, rüzgar olarak ta fena değil ama araç biraz yol sesi alıyor ama kesinlikle rahasız edecek seviyede değil.
Arka diz mesafesi vasat, bagajı da kötü diyebilirim. Konforu genel olarak iyi .. yakıt tüketimi de VAg grubundan biraz daha yüksek ama Elentradan düşük olur...

Elentra genel olarak iyi bir araç, özellikle sizin aradığınız özellikler açısından ancak biraz yol sesi alır ve pekte az yakmıyorlar... bir diğer kusuru ise şanzımanın sıkışık trafikte ısınma yapması ... çok dikkatli kullanmak ve sıkışık trafikte boş vitesi kullanmak önemli deniyor. Bir de kavrama ömrü kısa ..

Saydığınız başlıkların tamamında (sadece konfor konusunda Focus ile yakın olur) bence bir Megane 4 daha iyi olur.
Kesinlikle daha az yakıyor bunlardan ve yalıtımı da iyi. Bagajı muhtemelen en azından elentra kadardır. Diz mesafesi de keza öyledir. Sadece performans olarak biraz geri kalır ki siz ona pek bakmıyorsunuz sanırım
Çok teşekkürler çok sağol. Ben açıkçası ailemle rahat rahat bir yolculuk yapayim bunu yaparkende herkes rahat etsin (buna benim cebimde dahil) derdindeyim. Ama tabi ara ara sollama yaparkende arac zorlanmamali, rahatlikla sollayabilmeliyim. Dediğiniz araci incelicem. Sadece Renault'lardan genel olarak çekincem şu, trim seslerinin fazla oluşu ve çok sık tamir isteyişi. Bahsettiğiniz modeli biliyorum ama çok incelemedim bu saydığım nedenlerden dolayi. Ama Türkiye'de çok satıldığini biliyorum. Bakalım hayirlisi. Tekrar çok teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Manuel tercih düşünürseniz VW GOLF düşünülebilir. Özellikle konfor, yalıtım açısından uzun yolda ailenizle rahat seyahat edebileceğiniz uygun yakıtlı ve hızlı piyasası olan bir araç.
Öte yandan 2015 civarı makyajlı Opel İnsignia 1.6 CDTI da tercihler arasında olabilir, sınıfı gereği seçeneklerinizde ki araçlardan çoğu konuda daha başarılıdır yakıt tüketimi dizele göre bir tık daha yüksektir. Araştırmanızı öneririm.

SimAnt

Takipçi
13 Mar 2019
3
3
20
Manuel tercih düşünürseniz VW GOLF düşünülebilir. Özellikle konfor, yalıtım açısından uzun yolda ailenizle rahat seyahat edebileceğiniz uygun yakıtlı ve hızlı piyasası olan bir araç.
Öte yandan 2015 civarı makyajlı Opel İnsignia 1.6 CDTI da tercihler arasında olabilir, sınıfı gereği seçeneklerinizde ki araçlardan çoğu konuda daha başarılıdır yakıt tüketimi dizele göre bir tık daha yüksektir. Araştırmanızı öneririm.
Önerileriniz için çok teşekkürler. Hemen bu araçları da araştiricam.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım