KAPALI 2015 Hyundai i20 1.2 mpi Nasıldır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinanknc

Profesör
13 Kas 2016
136
149
1,185
2015 Hyundai i20 1.2 mpi style düz vites. Bu aracı nasıl bilirsiniz otopark ailesi :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2010 Fiesta'mız var. Satarsak babamın donanım düşkünü olması nedeniyle Elite versiyonunu almayı düşündüğümüz bir model. Bence Style donanımı da gayet yeterli. Verimli ve kaliteli bir araba, bakım maliyetleri de Ford ile karşılaştırınca çok düşük. 1.2 motoru kesinlikle yeteri kadar çekiyor, şehir içi için ideal, uzun yolda da 160'ı rahat görüyor. Babama tavsiye ettim, baktı beğendi. Düşünüyorsanız size de tavsiye ederim. :)

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Eniştemde var bu araç, 2015 model. Yakıt tüketimi sakin 7-7,5 civarında (hafif şehiriçi, düşük sürat). İç tasarımı B segmentine göre üzmüyor. Arka genişliği de yeterli.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Bir eski kasasını kullanmıştım 1.4 dizel olanı. Süspansiyon biraz sert gelmişti onun dışında işini görüyordu tabi yeni kasa çok değişti ve ağırlaştı. Konforu biraz arttıysa ve yakıt çok yüksek değilse alınır bence.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.4 mpı otomatik olanına yolcu olarak defalarca bindim, sunrooflu falan donanımlarıyla şaşırttı beni araba ya çok sevdim dediğim ilk hyundai diyebilirim. (Linç is coming)
Ben korurum kardeş rahat ol. :) Gerçekten beğendiğim mantıklı bir araba. Ben arabada serilik aramıyorum diyen ortalama kullanıcıların işini her türlü görür.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben korurum kardeş rahat ol. :) Gerçekten beğendiğim mantıklı bir araba. Ben arabada serilik aramıyorum diyen ortalama kullanıcıların işini her türlü görür.

1.2'ye binmedim abi ama 1.4ün seriliği kötü gibi gelmedi bana bilmiyorum, otomatiğini sevmedim ama pek. Fiyatına göre muhteşem abi bu kasa ilk çıktığında aldı 55 e mi ne öyle bişi geldi. 3 tane aldılar

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.2'ye binmedim abi ama 1.4ün seriliği kötü gibi gelmedi bana bilmiyorum, otomatiğini sevmedim ama pek. Fiyatına göre muhteşem abi bu kasa ilk çıktığında aldı 55 e mi ne öyle bişi geldi. 3 tane aldılar
1.2 kesinlikle seri değil. Ama şehir içi atiklik konusunda gayet iyi. Şanzıman oranları ona göre ayarlanmış. Tam olarak kendi arabam kadar seri, bana 3 yıldır yetiyor :) Ses sistemi filan da tatmin edici. Meşhur Alman kalitesini iç mekanda yakalamış gibi. Sadece direksiyon ve vites topuzu derileri biraz narin geldi bana. Duyduğum kadarıyla vites topuzu erken aşınırsa garantiden değişebiliyormuş. Yol tutuşu da gayet yeterli, araba hiç tedirgin etmedi beni.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
1.2 kesinlikle seri değil. Ama şehir içi atiklik konusunda gayet iyi. Şanzıman oranları ona göre ayarlanmış. Tam olarak kendi arabam kadar seri, bana 3 yıldır yetiyor :) Ses sistemi filan da tatmin edici. Meşhur Alman kalitesini iç mekanda yakalamış gibi. Sadece direksiyon ve vites topuzu derileri biraz narin geldi bana. Duyduğum kadarıyla vites topuzu erken aşınırsa garantiden değişebiliyormuş. Yol tutuşu da gayet yeterli, araba hiç tedirgin etmedi beni.

Biz pek hırçınlaşmadık ya arabadaki yenge hamileydi o yüzden çok yüklenemiyorduk şimdide çocuk doğdu çıkamıyoruz görüşemiyoruz :D :D

sinanknc

Profesör
13 Kas 2016
136
149
1,185
Şu an dizel aracımız var yılda ortalama 10 15 bin km yol yapıyoruz. Benzin konusunda üzer mi bir de 1.3 multijet kadar seri olur mu? Donanım tip olarak değil de tek sorun motor üzer mi diye şüphelerim var :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Şu an dizel aracımız var yılda ortalama 10 15 bin km yol yapıyoruz. Benzin konusunda üzer mi bir de 1.3 multijet kadar seri olur mu? Donanım tip olarak değil de tek sorun motor üzer mi diye şüphelerim var :)

1.3 multijet dediğiniz pp'deki fiorino ise bilemedim. ama konfor donanım yol tutuş olarak çağ atlatacaktır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ortalama koşullardaki kullanımda 1.3 70(yenileri 75)hp versiyondan biraz daha seri olur, ama kesinlikle 95'lik kadar olamaz. Tabii yüksek eğim veya aşırı yükte dizel farkı mutlaka olur.
Yakıt konusunda ortalama İstanbul koşullarında 6,5 lt/100km tüketim öngörürüm. Kullandığım süre boyunca ortalama tüketimi benim arabamla birebirdi. Kullandığım güzergah evimin çevresinde çok aşina olduğum yerler olduğu için birebir karşılaştırma yapabilmiştim.
Kendi aracımı örnekleyecek olursam: Kocaeli'de oturuyorum. Arada dik yokuşlu tepelere tırmanıp inmek, açık E-5 trafiği, İstanbul'a gidiş geliş ve trafiğine girme, 1km'lik kısa mesafe kullanımları, çok soğuklarda motoru biraz ısıtma dahil tam bir karma kullanımla son depomda 6,2lt'lik ortalama benzin tüketimim oldu. Muhtemelen i20 de bu kadar yakacaktır. Hangi şehirde yaşadığınızı bilmiyorum ama bu ortalama daha da düşürülebilir.
Bir de geçen hafta bakmaya gittiğimizde 15bin bakım maliyetini sordum, 375TL dediler. Ford ve Opel aynı bakıma 500 küsürlerden kapı açtığı için bize çok uygun geldi.
7 yıllık 1.4 benzinli arabamız 175bine geliyor, ona rağmen biz 1.2 benzinli manuel i20 düşünüyoruz :) Anormal fiyat farkı ve bakım maliyetleri ile dizel bize pek mantıklı gelmedi.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ortalama koşullardaki kullanımda 1.3 70(yenileri 75)hp versiyondan biraz daha seri olur, ama kesinlikle 95'lik kadar olamaz. Tabii yüksek eğim veya aşırı yükte dizel farkı mutlaka olur.
Yakıt konusunda ortalama İstanbul koşullarında 6,5 lt/100km tüketim öngörürüm. Kullandığım süre boyunca ortalama tüketimi benim arabamla birebirdi. Kullandığım güzergah evimin çevresinde çok aşina olduğum yerler olduğu için birebir karşılaştırma yapabilmiştim.
Kendi aracımı örnekleyecek olursam: Kocaeli'de oturuyorum. Arada dik yokuşlu tepelere tırmanıp inmek, açık E-5 trafiği, İstanbul'a gidiş geliş ve trafiğine girme, 1km'lik kısa mesafe kullanımları, çok soğuklarda motoru biraz ısıtma dahil tam bir karma kullanımla son depomda 6,2lt'lik ortalama benzin tüketimim oldu. Muhtemelen i20 de bu kadar yakacaktır. Hangi şehirde yaşadığınızı bilmiyorum ama bu ortalama daha da düşürülebilir.
Bir de geçen hafta bakmaya gittiğimizde 15bin bakım maliyetini sordum, 375TL dediler. Ford ve Opel aynı bakıma 500 küsürlerden kapı açtığı için bize çok uygun geldi.
7 yıllık 1.4 benzinli arabamız 175bine geliyor, ona rağmen biz 1.2 benzinli manuel i20 düşünüyoruz :) Anormal fiyat farkı ve bakım maliyetleri ile dizel bize pek mantıklı gelmedi.
abi 1.4'ün manuel'i hala yok mu yav ? 1.4 manuel alsanıza daha tatlıdır :))

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Coupe'de var. Deli gibi yakar :) Ortalama senaryoda en az 1,5 lt/100km fazla yakar. Tüketimi C sınıfı 1.6 atmosferiklere yaklaşır diye tahmin ediyorum.

He evet o kesin yakar, 1.4 otomatiği de yakıyor :)) ne yakıyo falan filan sormadım ama bi önceki arabası 2011 fiesta 1.4 tdci idi ondan fazla yakıyor demişti :)

sinanknc

Profesör
13 Kas 2016
136
149
1,185
Valla tüketiminiz benim fiorino ile aynı ben nerdeyse her gün istanbul trafiğine giriyorum ümraniyeden beylikdüzü ya da ümraniyeden davutpaşaya gidiyorum tüketim olarak 8 9 ları bulur diye düşünüyorum yoksa konfor yalıtım donanım şekil olarak çağ atlarım :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla tüketiminiz benim fiorino ile aynı ben nerdeyse her gün istanbul trafiğine giriyorum ümraniyeden beylikdüzü ya da ümraniyeden davutpaşaya gidiyorum tüketim olarak 8 9 ları bulur diye düşünüyorum yoksa konfor yalıtım donanım şekil olarak çağ atlarım :)
Sizin rota da kötüymüş be :) Kilit trafiğe denk gelirseniz rahat 7,5'a kadar çıkar. Benim arabayla bolca Maltepe-Merter güzergahlı bir depoda 8,5 ortalamayı gördüğüm oldu. Ama rahatlık olarak bence de kesinlikle çağ atlarsınız :)

sinanknc

Profesör
13 Kas 2016
136
149
1,185
Sizin rota da kötüymüş be :) Kilit trafiğe denk gelirseniz rahat 7,5'a kadar çıkar. Benim arabayla bolca Maltepe-Merter güzergahlı bir depoda 8,5 ortalamayı gördüğüm oldu. Ama rahatlık olarak bence de kesinlikle çağ atlarsınız :)
Öğrencilik zor :) allahtan metrobüs var yoksa her zaman arabayla çekilmiyor. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için eğer fioyu satabilirsek çağ atlayacağız :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım