KAPALI 2016 Ford Mondeo 1.5 Ecoboost Titanium Alınır Mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ubozyigit

Ulaş Bozyiğit
Asfalt Kurutucu
4 Eyl 2019
20
15
595
21
istanbul
Marka
Citroen
1.6 manuel test ettik biraz hantal geldi ve manuel oldugu için pek ısınamadık zaten başkasına satmış aracı 1.5 almayı düşünüyoruz performans vs bir sorunum yok ancak benim için en önemlisi yakıt hesapladıgımda ortalama 8.5 9 litreden hesaplarsam 1 yıl kullandıktan sonra dizelle aynı paraya geliyor(satarken 10 bin daha kar edilirse 2 yıl sonra amorti oluyor) istanbul içi kullanan arkadaşlar yakıt durumunu ve kronik sorunu arızası varsa paylasabilir mi? (en son benzinli aracımız 2009 yılında 0 olarak aldıgımız 1.6 180 insigniaydı 13 aşagı düşmüyordu ondan sonra hep dizel bindik)

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
güzel bir tercih d sınıf araçlar içinde alınası bir araç otopark.com güzel detaylı test etmiştiler baya bi övmüşlerdi güzel ön plana çıkan özellikleri var konfor ve sessizlik olarak test vidosunu izleyin

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Ş. İçi rahat 10 litre ve üstünü yakar, 8 lt asağısı için de çok kasmak gerek. İnsignia'dan çok da farklı yakmayacaktır. Motor ve şanzımanın kronik sorunu yok diye biliyorum. Forum da @Ozgur Gunes bir aralar almayı düşünüyordu o daha detaylı bilgi verecektir.

ubozyigit

Ulaş Bozyiğit
Asfalt Kurutucu
4 Eyl 2019
20
15
595
21
istanbul
Marka
Citroen
Ş. İçi rahat 10 litre ve üstünü yakar, 8 lt asağısı için de çok kasmak gerek. İnsignia'dan çok da farklı yakmayacaktır. Motor ve şanzımanın kronik sorunu yok diye biliyorum. Forum da @Ozgur Gunes bir aralar almayı düşünüyordu o daha detaylı bilgi verecektir.
vazgeçtik zaten. teşekkürler

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
valla ben almayı düşünüyodum, yakıtı 9-10 diye oturttum kafamda, güzel araba, o segmentte benzinli hangi aracı alırsanız alın min 9 diye şartlayın kafanızda, çok güzel araba, 10 numara 5 yıldız, benim alcağım arabaya içim sinmemişti, noterden döndük, sonra satıldı. Ha style paket alırsanız ön arka park sensörü şart, gemi gibi araba, babam süremezdi, iyi ki almamışız.

ubozyigit

Ulaş Bozyiğit
Asfalt Kurutucu
4 Eyl 2019
20
15
595
21
istanbul
Marka
Citroen
valla ben almayı düşünüyodum, yakıtı 9-10 diye oturttum kafamda, güzel araba, o segmentte benzinli hangi aracı alırsanız alın min 9 diye şartlayın kafanızda, çok güzel araba, 10 numara 5 yıldız, benim alcağım arabaya içim sinmemişti, noterden döndük, sonra satıldı. Ha style paket alırsanız ön arka park sensörü şart, gemi gibi araba, babam süremezdi, iyi ki almamışız.
TİTANium paket düşündük ancak yakıt 10 12 den aşagı yakmıyor diye duyduk.(tsi passat muadili 8 9 yakıyor) farklı araçlara yönelicez (arabanın saglamlıgına kalitesine lafım yok e segmenti ayarında on numara araç ama hakkı 2.0 tdci)

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
9-11 arası ortalama değer (yaşadığınız şehir,kullanım tarzı vb değişkenlere göre) yakacağı göz önünde bulunudurulursa alınır zevkle binilir. Kronik sorunu ben duymadım eğer varsa @OzanDnz bilgilendirsin hepimizi

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
TİTANium paket düşündük ancak yakıt 10 12 den aşagı yakmıyor diye duyduk.(tsi passat muadili 8 9 yakıyor) farklı araçlara yönelicez (arabanın saglamlıgına kalitesine lafım yok e segmenti ayarında on numara araç ama hakkı 2.0 tdci)

Passat mondeodan uzun dönemde maks 1-1.5 litre az yakar, passatta az yakmıyor.

Ben 3-4 araba gezdim, hepsinin yakıt tüketimi 3-10 bin km aralığında değeri vardı, bi tane adam inanmış ve tabi oturduğu yerde ş dışında, o yüzden uzun dönemi 7.1 e sabitlemiş, başka birinin uzun dönemi, 10 litreydi ama çakal gibi sürüyodu ve ş içinde oturuyodu. Bu tür araçlarda dediğim gibi az yakan bulmak dizel olmadığı sürece zor.

Insignia 1.6 cdti fakan bakın önceki kasa.

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Eğer Tsi alacaksanız kâr etmezsiniz zira olsa olsa 2 lt az yakar o da dsg ve diger vw narinliği ile cebinizden çıkar. Ayrıca Mondeonun yalıtım ve konforunu düşününce 2lt sorun da olmamalı dizele yönelecekseniz de iyi giden bir insignia var

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Merhaba,

1.6 hantal geldi diyor ve 1.5 benzinliye yöneliyor, kaç yakar endişesi yaşıyorsanız bence hiç bu işe girmeyin.
1.5 de ortalama olarak 9-10 tutturmak için gayet dikkatli kullanmak lazım. Siz performanslı kullanmasınız bile, dikkatli kullanmazsanız bende 11-12 yi hesap edin. Araç ağırılığı, hem ağırkanlı bir otomatik şanzıman, turbo benzinli bir Ford çok ekonomi olmaz.

Bence dizel bakın.. benzinli D segmenti, en az yakanlarından da olsa sizi üzecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım