KAPALI 2016 Model Poloyu Satıp, sıfır Fiat Egea almalı mıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MotorcycleHead

Motorcycle Head
Düz Yol Gazcısı
3 Mar 2021
32
12
145
26
İstanbul
Marka
Volkswagen
Evet başlıkta da belirttiğim gibi aile aracım olan 2016 model 1.4 TDİ, 74 bin kilometre, hasarsız, otomatik ve DSG garantisi uzatılmış bir aracımız var. 30 bin km'de ikinci el olarak aldık. Şu ana kadar çok şukur bir sorun çıkarmadı. Covid-19 süreci de olunca genel olarak kapalı garajda yatıyor. Aracın 5 yaşına gelmesi ve kilometresinin artmasından dolayı satıp, sıfır egea almayı düşünüyoruz. Özellikle insanlardan uzak durmak için Trink satı denedim ve araca 180 bin TL teklif geldi. Egea Sedan'ın 1.3 multijet easy paketi de 166 bin TL'ye satılıyor. Aracımı satıp, egea aldığımda cebime de para kalıyor. Sizce araç fiyatlarının düşüşünü bekleyip, daha iyi bir araca mı geçiş yapmalıyım? yoksa bu aylarda aracı direkt satıp, sıfır egea alıp 5-6 yıl boyunca kafamın rahat olmasını mı sağlamalıyım? Alacağım araç büyük ihtimalle garajda yatacak çünkü günlük kullanımda 2006 model Fiat Albea kullanıyoruz.

MotorcycleHead

Motorcycle Head
Düz Yol Gazcısı
3 Mar 2021
32
12
145
26
İstanbul
Marka
Volkswagen
Vava'da bir arkadaşa tam tersi oldu açıkçası :) VW New Beetle vardı, gittiğinde internette verdikleri fiyatın 5bin TL kadar üstüne verdiler. Tabii bu ihtimal çok düşük bence de ama olmuyor değil.
Açıkçası Vavacars'tan değil arabam.com'dan denedim. Yazın doktor arkadaşım arabasını satıp, yenisini almak istedi. İlanlara koyup beklemekle uğraşmak yerine Renault Megane'nını Trinsat ile hızlıca satabildi. İlana koysaydı da büyük ihtimal ile hızlı satabileceği bir araçtı ama Trinksat mantığı ile çalışan firmaların verimli olduğunu düşünüyorum. Elbette alıcı gibi uğraştırmadıkları için belli oranda düşük fiyat vermelerini normal karşılamak lazım.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,808
2,080
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Açıkçası Vavacars'tan değil arabam.com'dan denedim. Yazın doktor arkadaşım arabasını satıp, yenisini almak istedi. İlanlara koyup beklemekle uğraşmak yerine Renault Megane'nını Trinsat ile hızlıca satabildi. İlana koysaydı da büyük ihtimal ile hızlı satabileceği bir araçtı ama Trinksat mantığı ile çalışan firmaların verimli olduğunu düşünüyorum. Elbette alıcı gibi uğraştırmadıkları için belli oranda düşük fiyat vermelerini normal karşılamak lazım.
Elbette kısa sürede satmak isteyenler için mantıklı olabilir ancak belli oranda düşük fiyat vermiyorlar maalesef.Bu tarz siteler ve bayiler oldukça düşük fiyatlar veriyor.En son acil nakit ihtiyacım olduğunda elimde 2017 Corolla vardı 2018de 29 bin kmdeydi.Piyasası 74-75 bin TL iken bana verilen fiyatlar 60 bin bandıydı.Fiyat indirerek 2 hafta içinde 68.5k ya vermiştim.Aradaki fark ciddi bana göre.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
O verdikleri fiyata ilana koysanız 15 dakika içinde yine satarsınız arabanızı. ha tabi paranoyaklarla ve daha da altını teklif eden denyolarla uğraşırsınız, beklerken de kahve otomatından kahve içme şansınız olmaz o ayrı :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım