2016 Skoda Octavia 1.0 tsı dsg style 115 hp km:1100

oracle

Asfalt Kurutucu
23 Ara 2016
12
58
635
İstanbul
Aracımı gecen hafta aldım.Herkes gıbı benımde kafamda delı sorular :) Malesef yıllardır takip ettigim otopark aılemdede bır testle karsılasmadıgımdan dıger forumları takıp ederek bır karar verdım.Gucu,performansı,takıt tuketımı,kalıte algısı,fıyatlandırma konularında and ve sınan a rıcada bulundum,Teste alma konusunda sızınde ısrarlarınız olursa gercekten sasırtan bır arac oldugunu bınlerce takıpcı degerlendırmıs olur. Hepınıze ıyı haftasonları dılıyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Oo deneyimlerinizi de bizimle paylaşırsanız sevinirim octavia 1.0 ilgi çekici .

KAzasız belasız binmek nasip olur inşallah

oracle

Asfalt Kurutucu
23 Ara 2016
12
58
635
İstanbul
Teşekkur ederım Alfhonso.

Aracla ılgılı gercekten on yargılarım vardı ozellıkle otoparkın 2013 te yapmıs oldugu testı ızledıgımde ızolasyon problemının ust sevıyelerde olması benı aractan soguttu.Ancak bununla ılgılı bır ıyılestırmeye gıdıldıgı ozellıklede suspansıyon ayarlarında ıyılestırmelerın yapıldıgını ogrenınce ıcım rahatladı ve aldım.Arac beklentılerımın uzerınde cıktı dıyebılırım.

1.0 tsı motor 200 tork uretıyor ve dogrusal bır cızgıde 1300 devırden ıtıbaren bunu verebılıyor.1.0 tsı,artık vw grubunun 1.2 tsı ları uretımden kaldırması ve 1.6 mpı verımını alabıleceklerı bır motor uzerınde uzun suredır yaptıkları calısma sonucu cıktıgı bılgısıne ulastım.Dsg ile uyumu harıka.vites gecıslerını anlayabılmenız ıcın ya dıp gaz gıtmelısınız yada gostergeyı takıp etmelısınız.3 sılındır olmasından dolayı dıp gazlarda cok hos bır homurtu duyuluyor normal suruşte cok sessız bır motor.yol tutus dınamıklerı sedan bır arac olmasına ragmen leona yakın dıyebılırım.ustelık yumusak başlı karekterıne ragmen performanslı vırajlarda esp sıze oyun alanı saglamasada basarılı korkutmayan bır surus tecrubesı yasatmakta.Sınıfının en genıs aracı olması bır ust segmen passat ile aynı hatta bagaj soz konusu oldugunda daha genıs olan octavıa ya tam bır aıle otomobılı unvanı katmıs.

Dokunmatık ekranının tepkılerı abartmıyorum ı phone hassasıyetınde.Yakıt tuketımı fabrıka verılerıyle birebir uyusmakta ve hatta uzun yolda fabrıka verılerının altına bıle dusmekte.ornek:90 km sabıt hız cruıse contr ıle edırne otobanı yaklasık 140 km 3.8 ortalama ıle yol aldım.Haftaya bulgarıstana gıdecegım ve bu verılerı yakaladıgımda vıdeo yada fotosunu paylasabılırım.ustelık gıdıs gelıs dag yollarındakı performansınıda degerlendırme fırsatım olacak.

tek eksık buldugum nokta benıde cok rahatsız etmekte ıstanbul trafıgınde:yan aynalardaki kor nokta cızgılerının olmaması.Sanırım skoda boyun kıreclenmesıne kendınce bır onlem almıs :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hahahah boyun kireçlenmesi iyiydi, valla yorumlarınız harika, yakıt tüketimi ise cidden şok oldum arabaya daha da alıştıkça düşecektir diye düşünüyorum. Ayıptır sorması kaç kuruşa geldi size ? Arabanın iç dış fotoğraflarını da paylaşabilirseniz harika olur,
Teşekkürler :)

oracle

Asfalt Kurutucu
23 Ara 2016
12
58
635
İstanbul
:) Tesekkur ederım.Arac ta style pakete ek olarak sadece krom cam cıtası vardı anahtar teslım fıyatı 90.000 tl ıken uzun cabalarım sayesınde 85.000 tl ye aracı aldım.yedek kıslık kaucuk paspas,bagaj yedek paspası ıkı taraflı yanında hedıye edıldı.fotoları henuz pc de yok fakat kısa surede vıdeoları ve fotolarını paylaşacagım.usengeclık basa bela :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Tamamdır bekliyoruz, kazasız belasız sürüşler diliyorum :)

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Otomobiliniz hayırlı olsun güle güle kullanın
Kazasız sürüşler:)

oracle

Asfalt Kurutucu
23 Ara 2016
12
58
635
İstanbul
IMG_1516.JPG
IMG_1517.JPG
IMG_1518.JPG
IMG_1513.JPG
IMG_1514.JPG

oracle

Asfalt Kurutucu
23 Ara 2016
12
58
635
İstanbul
Cok tesekkur ederım.
Daha fazla fotograf atacagım.Ozellikle ıc mekan motor ve bagaj fotograflarını.
Almayı dusunenler yada aracı merak edenler olumlu olumsuz elestrı getırebılırler.Soru sorabılırler.
Amac soru ısaretlerını kafalardan cıkarmak :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle :) Bizim de 2007 octavia var, resimden görüldüğü üzere, gerçekten kendini sevdiren ve vag grubu olmasına rağmen kullanışlılık olarak ayrılıyor ve tam aile arabası :)

oracle

Asfalt Kurutucu
23 Ara 2016
12
58
635
İstanbul
Kesinlikle Ugur bende aynı fikirdeyim.Alfhonso, yeşıl beyaz ıcerıyı ferahlattıgını soyleyebılırım ve yorucuda degıller mor kırmızı mavı gıbı.adaptıf afs bı xenon farlar bır harıka dostum :) Led ler ile gunduz o sade tasarımdan eser kalmıyor.

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Bir skoda sahibi olmadığıma rağmen Skoda türkiye,russia facebook,instagram,club vs vs bir çok sayfasını mümkün oldukça takip ederim.Genel kullanıcı kitlesi,yaşam tarzları,beyefendilikleri vs hep hoşuma gitmiştir.Skoda'nın ikonik yeşil göstergeleri ve iç ambiyansıda ayrı hoş..:)

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yıllar önce yapılan octavi testinden sonra bu arabanın teste alınmasını cidden isterim :D arabanız çok güzel maşallah allah kaza bela vermesin güle güle kullanın :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Aracınız çok güzel gule gule kullanın, allah kaza bela vermesin. Testini görmek isteriz. Hatta gecen canlı yayinda @and reis megane 1.2 karsısına cıkarmak istiyorum 1.0 octavia diyordu denk gelmiş oldu bence :).

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım