AÇIK 2017 Focus 1.6 TDCI 79,000km yağ kapağından üfleme

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
Merhabalar;
Başlıkta yazdığım gibi araç yağ kapağından fosur fosur üflüyor. Kapağı açıp üzerinde bıraktığımda dans ediyor. Egzozdan mavi duman atmıyor, soğutma suyuna yağ da karışmıyor ayrıca kilometresi de çok komik. Biraz tuhaf bir durum. Bilgisi olan var mı?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Üstten egzantrikli her motorda yağ dolum kapağı açıldığında hava ve duman gelmesi normal bana soracak olursanız hatta mil görünüyorsa dışarı yağ bile atar , yağ çubuğunu çekip bakın , ısınan yağda buhar yapabilir bir çok sebep var bunlarda aslına bakarsanız , performanslı kullanım , iklim koşulları sıcak yada yağ ömrünü tamamlamış bir şekildeyse yine aynı yağda buharlaşma izlemek mümkündür ,tabi her motor farklı çalışır yine de forumun FORD üzerinde yoğunlaşmış üyelerinden yorum almak daha iyi olabilir .

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,127
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Gayet normal. Karter havalandırma- ccv dedikleri ünite bunun için var. Çok aşırı olursa o zaman sıkıntı var fakat kapağın dans etmesi falan gayet normal.

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
Üstten egzantrikli her motorda yağ dolum kapağı açıldığında hava ve duman gelmesi normal bana soracak olursanız hatta mil görünüyorsa dışarı yağ bile atar , yağ çubuğunu çekip bakın , ısınan yağda buhar yapabilir bir çok sebep var bunlarda aslına bakarsanız , performanslı kullanım , iklim koşulları sıcak yada yağ ömrünü tamamlamış bir şekildeyse yine aynı yağda buharlaşma izlemek mümkündür ,tabi her motor farklı çalışır yine de forumun FORD üzerinde yoğunlaşmış üyelerinden yorum almak daha iyi olabilir .
Gayet normal. Karter havalandırma- ccv dedikleri ünite bunun için var. Çok aşırı olursa o zaman sıkıntı var fakat kapağın dans etmesi falan gayet normal.

Çok teşekkür ederim yüreğime su serpildi :') Kapak contası yanmış olsa antifiriz kıpkırmızı durmazdı diye düşünmüştüm ben de. Çubuktan herhangi bir duman veya yağ gelmiyor. Kapaktan hava ve hafif yağ geliyor sadece.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Çok teşekkür ederim yüreğime su serpildi :') Kapak contası yanmış olsa antifiriz kıpkırmızı durmazdı diye düşünmüştüm ben de. Çubuktan herhangi bir duman veya yağ gelmiyor. Kapaktan hava ve hafif yağ geliyor sadece.

Bana sorarsanız gayet normal bir durum :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım