KAPALI 2017 Makyajlı Skoda Octavia

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tesla000

Taklacı Güvercin
10 Mar 2017
7
1
295
Arkadaşlar merhaba. Naçizane bir sorum olacak. 2017 Skoda almak istiyorum. C segmenti araçlar içinde donanımsal olarak en fazla seçeneği sunan araç f/p açısından Octavia diye düşünüyorum. Ama DSG şanzıman olarak kafam takılıyor. Forumlarda DSG şanzıman hakkında çok eleştiri var. Özellikle WV gurubundaki araçlar için. 100bin km olmadan arıza veriyor diyorlar. Skoda arabalarıyla bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Bu konu çok kafamı kurcalıyor. Teşekkürler.

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
Sıfır alıyorsanız DSG pek problem yapmayın ek ücret verip garantiyide uzatabilirsiniz garantisi bitince satarsınız.

Garantisi olup DSG den mağdur olanı görmedim genelde onarıyorlar bir sorun olursa

Tüm otomatik şanzımanlarda sorun çıkabilir DSG çok tercih edildiğinden şikayeti de biraz fazla bunun dışında herhalde artık sorunlarını gidermişlerdir diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Tesla000

Taklacı Güvercin
10 Mar 2017
7
1
295
Her ne kadar DSG Şanzıman arıza çıkartıyor WV grubunda diyorlarsa da 2016 Yılında 104bin Satış ile Renault birinci sırada iken 101bin satış ile WV ikinci sırada. Skoda 28Bin ile hatrı sayılır bir payı var denilebilir.

Tesla000

Taklacı Güvercin
10 Mar 2017
7
1
295
Cevabınız için teşekkür ederim. Artık internette o kadar fazla bilgi kirliliği var ki doğru bilgiye ulaşmak zaman alabiliyor. Peki araç garantisi kapsamında km şanzıman garantileri var mı ayrıca yoksa hepsi araç garantisi içinde mi oluyor.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Evet dsg hassas bir şanziman ... ama VW zaman icinde oldukça geliştirdi... evet halen arızalar çıkarabiliyor..bende dsg kullanıyorum ve arıza çıkarmayacağının bir garantisi yok... ama yaşanan sorunlar, aslında çok ciddi bir kullanım sayısı içinde oldukça düşük bir yüzde... vw özellikle türkiyede skoda ve seat ile birlikte 1.6 dizel ve 1.2, 1.4 tsi modelleri dsg ile oldukça fazla satıyor... sadece malum sitedeki toplam satılan araçlar içinde ki dsg oranından anlayabilirsiniz bunu...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Her ne kadar DSG Şanzıman arıza çıkartıyor WV grubunda diyorlarsa da 2016 Yılında 104bin Satış ile Renault birinci sırada iken 101bin satış ile WV ikinci sırada. Skoda 28Bin ile hatrı sayılır bir payı var denilebilir.

Renault mu birinci ? Bilgide hata var
2016 yilinda 121.000 kusur Renault, 134.000 kusur vw satilmis. Skoda,Seat,Audi onlari saymiyorum bile

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
bende skoda fabia var, araç performans ve özellik açısından çok şey sunuyor, octavia bundan fazlasını sunacağına eminim. kötü yönüne gelirsek. sıfır aracımı 13binde şanzıman değiştirdiler. tekrar ses yaptı sonra geçti. yine yapmayacağının garantisi yok. aracın garantisi biterde değiştirmek zorunda kalırsan en az 5k fiyat isteyeceklerdir. ben anadolu yakasında oturuyorum burda eryayı kullanıyorum pek memnun değilim ki anadolu yakasındaki diğer yerlerden daha iyi gibiler. ama en son servise verdiğimde aracımın tekerinde balon vardı, ve sol ön ve arka tampon çizilmişti, direksiyon derisinde çizikler vardı. servis ağından pek memnun değilim. multimedya kendini kapatıp açıyordu güncelleme yapmaları için 4 ay bekledim. vsvs bu şekilde. benim başıma gelenler

burakcan_tt

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
29
595
İstanbul
Marka
Nissan
tam otomatik şanzıman dışındakilerin sorun çıkarmama garantisi olamaz ama önemli olan sorun çıktığında çözmeleri diye düşünüyorum. Ford powershift aracım vardı 34 binde alıp 40 binde geri sattım her hafta şanzımandan dolayı servisteydi servisler arabayı yapıyoruz diye daha da bozuyolardı debriyaj seti değişiyodu servisten çıkıp yarım saat içinde aküsü bitiyo sonraki seferde vites kutusu bozuluyo vs. vs. servisler malesef ki ülkemizde rezalet durumdalar peugeot 308 aracım var 0 aldığım aracın trigel setiyle ad blue katkı yerinli sorunlu çıktı mesela kampanya diyolar sorun çözümüne bide dalga geçer gibi :) arka süspansiyonları sorunlu yapsakta düzelmiyo bu arabalar da böyle diyip yapmıyolar şuanda

Tesla000

Taklacı Güvercin
10 Mar 2017
7
1
295
Renault mu birinci ? Bilgide hata var
2016 yilinda 121.000 kusur Renault, 134.000 kusur vw satilmis. Skoda,Seat,Audi onlari saymiyorum bile

Evet ben Ticarileri söylememiştim. Ticarileri eklersek sizin dediğiniz rakamlar geçerli.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler beyler. Evet ülkemizde neredeyse her marka araçta maalesef bu tür sorunlar karşımıza çıkacakmış gibi duruyor. Zaten çift kavramalı şanzımandan fazla seçeneği olmuyor insanın. Herhalde bu iş artık insanın şansına kalıyor.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Dsg geliştirilmiş olsada şans işi biraz. Ama genel olarak 60binden sonra saatli bomba gibi oluyorlar. Kuzenimin golf 6 sı 68 binde 3.kez değişim yapılmıştı iyi niyet garantisinden. Sürekli yoğun trafiğe girecekseniz çift kavrama araçlara bulaşmayın derim. Kısa vadede uzun vadede daha sağlıklı olurlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım