2017 Otomobil Satış Rakamları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2017 yılı satış rakamları açıklandı. Kısa kısa aklıma gelenleri yazayım.
- Uzun süre sonra VW tahttan indi, Renault 1. olurken, Fiat 2. oldu.
-Model sıralaması aşağıda var. Listeyi forumdonanımdan aldım (Hazırlayanın eline sağlık). Tüm listeyi ise aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
1-Egea
2-Megane Sedan
3-Clio
4- Passat
5-Corolla
-Otomobil Pazarı %4,5 Azaldı, Hafif Ticari Araç Pazarı %3 Arttı. Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2017 yılında bir önceki yıla göre %2,8 azalarak 956.194 adet olarak gerçekleşti.
-Yaşamından kısarak, bu kadar vergiye rağmen millet hala 0 araç almaya devam ediyor.
-Yeni Polo ve yıl içinde bir ihtimal satışa sunulursa Jetta ile atak yapamazsa gelecek yıl da pek şans vermiyorum VW'ye.
-İlk 5 sırada çok ciddi şirket satışı olsa da bireyselde de çok tercih edilen modeller. Ancak Passat satışı inanılmaz.
-Civic onca sorununa rağmen 12. sırada. Golf'ün yenilenme zamanı geldi artık, Avrupa'nın en çok satan aracı bizde 14. sırada.
-C Serisi satışları 3 Serisi ve A4'ü 2'ye katlamış. İşte bunlar hep 1.6 DCI.
-5 (BMW'nin en çok satan modeli )ve E serileri ne satıyor yahu. Müteahhitler sağolsun.
-Dizel motor sonrası Kuga'da ciddi atak var.
-Kim ne derse desin Qashqai gerçeği var. Tiguan, Ateca QQ killer olacaktı. Dizel olmamasına rağmen Tiguan hiç fena değil ama Ateca'nın durumu içler acısı. Ölü doğdu dediğimde bana itiraz edenler olmuştu satışlarına baksınlar bir zahmet.
-Mondeo (952), Talisman (1950), Passat (29.600). Tövbe tövbe.
-İ30 bekleneni veremedi. Cin olmadan adam çarpmaya çalışırsan böyle olur Hyundai efendi. Tucson'da ne kadar mantıklı hareket ediyorlarsa İ30'da o kadar batırdılar.
-11 tane Guilia, 117 mx-5 satılmış (Adamsınız).
-Hilux yine en çok satan pickup.
-Kodiaq için 2500 kota var, onun da hepsi satıldı diyordu uzaklaştırılan @porsche. Ancak 1944'de kalmış satışları. Açık net bayi yalanı var burada, dedik ama inandıramadık.

http://www.odd.org.tr/folders/2837/categorial1docs/2028/Model Dokumu Aralık 2017.pdf

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    90.6 KB · Görüntüleme: 530
  • 2.png
    2.png
    82.4 KB · Görüntüleme: 371
  • 3.png
    3.png
    74.7 KB · Görüntüleme: 480

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yaşamından kısarak, bu kadar vergiye rağmen millet hala 0 araç almaya devam ediyor.

Geçen aile içinde bu vergileri filan konuştuk. En son bir tanıdığım bu adamlar geldiğinden beri aldığım maaş tam 3 katına çıktı zaten beni etkilemiyor ki olan fakire oluyor dedi. Düşününce böyle yüzbinlerce insan vardır. Arabaları alanda bu kesim olduğunu düşünüyorum.

HusoRX7

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
24
20
595
Ateca Türkiyede qashkai ile rekabet edebilecek fiyatlarda satılmıyor.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Abi bu insanların aylık gelirleri ne kadar çok merak ediyorum. Bir biz mi fakiriz acaba? :/

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Ötvye zam geldiği zamanda demiştim çok fark olmaz diye nitekim doğruda çıktı. Onun harici sıralama beni pek şaşırtmadı. Egea'nın sedan ve hb arasındaki farkta beni etkiledi arada neredeyse 40.000 araçlık fark var. İ30 her ne kadar test edenler tarafından beğenilsede eskisi gibi algı yaratamamıştı sonuç olarak Türkiye yollarında nadir görülen arabalardan oldu. 1.6 dizel+otomatik kombinasyonunun ne kadar önemli olduğu tekrar belli olmuş oldu bu listeyle. Bence 1.6dizel otomatiklere ek vergi getirilmeli(!) 5 serisinin satışlarının birçoğu filo olduğunu sanıyorum bilen biri varsa bi' zahmet bilgilendirirse sevinirim. Ne kadar gördüysem plakalıkları filo aracıyım diye bağırıyordu. Onun harici geçen seneyle kıyaslarsak bireyselin genel düşüşten daha fazla düştüğünü, filo satışlarının ciddi oranda arttığını düşünüyorum.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Büyük şehirler dışında toplu ulaşım neredeyse yok. Bu da insanları araç almaya ve kullanmaya itiyor. Ee ağzı ikinci elde yanan adamda borç, harç, 0 faizli kredi falan buluyor bir yolunu gidip araç alıyor.

Bu kitle dışındakiler masum değil. Filolar, haramzadeler ve koyunlar geri kalan araçları alıyor.
Ev, arsa veya hazırda ne varsa satıp ''Alman' a bineceeğnnn abi yha'' diyen adamın arabasına kimse alın teri demesin.
O kadar vergiye rağmen ''Ya gelişiyoruz, gıskanıyorlar bizi'' diyen adamların zaten eşeği bile olmaması lazım. Onlar semeri kendine taksın.
Filoların para kaynağını ben bilmiyorum. Hesaplıyorum kar edecek yer bulamıyorum. Ya bir çakallık var ya da biraz ekonomiden anlamak lazım.

11 Guilia nerede ?
Ayrıca satılan araçlara bizden başka kimse binmiyor sanırım. Almanın Fransızın eşek niyetine bindiği arabaya biz tonla para ödüyoruz.
Passatın statü göstergesi sayıldığı bir ülkede, hâlâ durumun iyi olduğuna inanan var mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım