AÇIK 2018 Audi A4 mü 2023 Peugeot 3008 mi? / Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
2017-2018 2.0 A4
2022-2023 3008
Aktif kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim
Artıları eksileri nelerdir

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Kime göre neye göre olmuş konu biraz. İhtiyaç ve beklentilerinizi de yazarsanız daha sağlıklı yorumlar alırsınız.
Ben premium premiumdur diyerek Audi diyorum, bol şans.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
3008'in A4'e göre artı olabilecek yanları, göreceli iç mekan dizaynı ve sanırım iç hacminin kullanışlılığıdır. Onun dışında iki aracın kıyaslanıp da 3008'in bariz üstün geleceği bir yan olduğunu düşünmüyorum. 508 mi A4 mü deseniz belki bir oturup düşünürüm ama başlıktaki araçlar arasında hele 2 litre motorlu haliyle A4 düşünmeden tercih edeceğim modeldir.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,926
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Bir dönemler ailemizde bulunan 2017 model A4 2.0 TDI quattro Dynamic'i tecrübe etmiş biri olarak deneyimlerimi aktarayım;

-İç mekan kalitesi olarak birbirleriyle mukayese zaten edilemez,A4 bariz daha kaliteli özellikle konsol üstünde.

-Konsol altındaki kalitesi iyi değil,premium gibi hissettirmiyor.

-İç hacim olarak Superb hatta Passat'tan arkası çok daha dar,bagajı da küçük

-Dynamic donanım epey boş,koltuklar çevirmeli ve arkada havalandırma kanalı dahi yok,klima tek bölgeli ve yarı otomatik,carplay vs yok.Hız sabitleme-limitleme,acil fren,uzun far asistanı,viraj aydınlatması gibi bu segmentte artık beklediğiniz özelliklerin hiçbiri yok.

-Koltukları gerçekten kaliteli olsa da konfor namına pek bir şey sunmuyor,parasını haketmiyor.3008'in koltukları daha iyidir.

-Konfor konusunda premium bir araçtan beklediğiniz konforu net olarak sunuyor,kaliteli ve konforlu bir otomobil.

-2.0 motor oldukça başarılı hem tüketim hem performans olarak mükemmel diyebilirim lakin bu gücünü yere tam anlamıyla aktarabilmesi için quattro özellikle yağışlı havalarda elzem oluyor,sakin bir sürücüyseniz gerek yok.Soğukken biraz sesli ve sarsıntılı çalışıyor.

-Şanzımanın geçişleri ZF gibi ve oranları mükemmel,2000 devir civarı yaklaşık 170 gibi hızlar yapıyor.Oldukça kararlı bir şanzımanı var.Yelken modu var gazdan ayağınızı çekince boşa atıyor,bunun kapatılamıyor olması kötü ve bazen sürüşü baltalıyor.

-Bi Xenon farların aydınlatması güzel ama yağmurda görüş çok kötü,bununla beraber eğer LED opsiyonu yoksa arka stoplar halojen olarak geliyor.

-Yalıtımı D sınıf premium bir araçtan beklendiği gibi gayet iyi,rüzgar yalıtımı ortalama.

-Bakım ve parça maliyetleri premium olduğu için çok pahalı.

-Yakıt deposu 58 litre,böyle bir araç için bu depo çok küçük.Sakin kullanımda 1000 km ötesini görmek epey zor tek depoyla.

Yani işin özü A4'ü Dynamic alırsanız muhtemelen 3008'den daha boş olacaktır,öte yandan 3008'i sıfır olarak almak varken ikinci el bir araç almış olup 2.0 litre hacminden vergisini vermeniz gerekecek.Bunun haricinde eğer temizini,hasarsızını,hatasızını,ve de düşük kmlisini bulabilecekseniz (2.0 A4'lerin kmleri yüksek olur) A4 tercih edilebilir.Eğer kmleri iki araç içinde çok afakiyse,sıfır her zaman sıfırdır diyerek 3008 tercih etmenizi öneririm.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım