2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Herkese yeni yıldan merhaba umarım bu yıl hedeflerinize ulaştığınız bir yıl olur.
Otomobilime lastik alacağım, tavsiyelerinize açığım. Araba kia cerato 2017 1.6 dizel. 205/55/16 ölçülerimiz. Yazlık bir lastik arıyorum. Genel anlamda fiyat performans lastiği arıyorum değerler en azından B ye B olursa iyi olur.
Buna ek olarak lastiklerde sensör var değişimde dikkat edilmesi gereken kısımları söylerseniz ona göre ustayı gereken yerde uyarayım. Şimdiden teşekkürler.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
15 lastik olarak Falken Sincera Ecorun sn832 kullanmıştık. Sizin boyutta farklı lastikler var da etiketler yine benzer. Yakıt C görünüyor ama ıslak A. Fiyat olarak da genelde uygun oluyorlar ömür olarak biz yaz-kış 2.5 yıl 30-35bin km kullandık bi o kadar daha giderdi. Tutuş olarak ben cidden memnundum özellikle ıslakta kışın kışlıklardan iyiydi (don olmadığı sürece)

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
15 lastik olarak Falken Sincera Ecorun sn832 kullanmıştık. Sizin boyutta farklı lastikler var da etiketler yine benzer. Yakıt C görünüyor ama ıslak A. Fiyat olarak da genelde uygun oluyorlar ömür olarak biz yaz-kış 2.5 yıl 30-35bin km kullandık bi o kadar daha giderdi. Tutuş olarak ben cidden memnundum özellikle ıslakta kışın kışlıklardan iyiydi (don olmadığı sürece)
Bizim ölçülerdeki falken ecoruna baktım da iyiymiş değerler hem sessiz hem de tutuşta A almış her türlü benim işime geliyor arabanın yalıtımı iyi değil çünkü hem de araba trabzonda kullanılıyor yağmur performansı önemli. Falken nasıldır acaba conti, lassa, Bridgestone kadar çok duyamadım ben

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bizim ölçülerdeki falken ecoruna baktım da iyiymiş değerler hem sessiz hem de tutuşta A almış her türlü benim işime geliyor arabanın yalıtımı iyi değil çünkü hem de araba trabzonda kullanılıyor yağmur performansı önemli. Falken nasıldır acaba conti, lassa, Bridgestone kadar çok duyamadım ben
genelde dunlop ile benzer tutuluyo kalitede. Japon diyolar ama bizim burda üretiliyo ömür olarak fena değil. Kalite olarak onlar kadar olmasa da f/p olarak dunlopdan başka rakibi yoktur belki de

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dunlop, Falken gibi lastiklere ek olarak hankook ventus prime 3 k125 onerebilirim. Tum bunlarin otesinde tutus - konfor - yakit verimliligi - sessizlik - dayaniklilik dengesi noktasinda goodyear egp uygun fiyatli bulunmasi dahilinde ilk tercihim olur. Lastik piyasasina suan bakamadigim icin fiyatlari net bilemiyorum lakin primacy 4, pc6 v.b lastiklere gore daha uygun fiyatli olma ihtimalleri var.

Bir ihtimal pc6 ciktigi icin pc5 fiyatlari da uyguna dusmus olabilir bayileri o noktada aramanizi tavsiye ederim.

Sensor konusunda ise lastikleri sokme makinesinde lastigi janttan ayirirken lastikle jant arasina levye sokarlar gormussunuzdur. O levyeyi soktuktan sonra lastigi tam tur etrafinda dondururler. Iste bu levye islemi sirasinda levyeyi sibobun oldugu bolgenin biraz uzagina sokup cevirme sirasinda sibobun oldugu bolgeye getirmemeye ozen gosterseler yeter. Sibobun altinda basinc sensoru var ustam levyeyi oraya denk getirmeyelim diye uyarirsaniz dikkat ederler.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Dunlop'un şu lastik çok iyi gözüküyor.
Ben 13" ebat meselesinden ötürü yazlık olarak SP Touring modelini kullanıyorum. Aynı etiket değerlerini gösteriyor. 20k km yol yaptım, aşırı memnunum. Henüz ön/arka değişim de yapmadım. Dayanıklılık olarak da şaşırttı. İyiyiz kendisiyle. :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Dunlop, Falken gibi lastiklere ek olarak hankook ventus prime 3 k125 onerebilirim. Tum bunlarin otesinde tutus - konfor - yakit verimliligi - sessizlik - dayaniklilik dengesi noktasinda goodyear egp uygun fiyatli bulunmasi dahilinde ilk tercihim olur. Lastik piyasasina suan bakamadigim icin fiyatlari net bilemiyorum lakin primacy 4, pc6 v.b lastiklere gore daha uygun fiyatli olma ihtimalleri var.

Bir ihtimal pc6 ciktigi icin pc5 fiyatlari da uyguna dusmus olabilir bayileri o noktada aramanizi tavsiye ederim.

Sensor konusunda ise lastikleri sokme makinesinde lastigi janttan ayirirken lastikle jant arasina levye sokarlar gormussunuzdur. O levyeyi soktuktan sonra lastigi tam tur etrafinda dondururler. Iste bu levye islemi sirasinda levyeyi sibobun oldugu bolgenin biraz uzagina sokup cevirme sirasinda sibobun oldugu bolgeye getirmemeye ozen gosterseler yeter. Sibobun altinda basinc sensoru var ustam levyeyi oraya denk getirmeyelim diye uyarirsaniz dikkat ederler.
Çok teşekkür ederim, kafamdaki soru işaretlerin çoğu silindi. Egp'nin ıslaktaki performansından dolayı onda karar kıldım. Nispeten uygun bir satıcı da buldum lastikler 2018 ama 40. Hafta üretimi linki bırakıyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok teşekkür ederim, kafamdaki soru işaretlerin çoğu silindi. Egp'nin ıslaktaki performansından dolayı onda karar kıldım. Nispeten uygun bir satıcı da buldum lastikler 2018 ama 40. Hafta üretimi linki bırakıyorum
Rica ederim hocam. 40.hafta iyidir bir problem teskil etmez. 4 kanalli olani da secmissiniz. Burada sunulan lastiklerin de hepsi iyidir zaten. Hepsi sizi memnun edecektir. Insaallah gonlunuze gore olur.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ya kardeşim canlı canlı test ettirdim sana ben, daha ne uğraşıyordur çare EGP ! Ahahahahahahahah
Şaka bir yana bence fiyat performans ve senin istediklerin konusunda epeyce tatmin edecektir seni. Islakta ki performansı epey iyi. Tavsiye ederim.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Dunlop'un şu lastik çok iyi gözüküyor.
Ben 13" ebat meselesinden ötürü yazlık olarak SP Touring modelini kullanıyorum. Aynı etiket değerlerini gösteriyor. 20k km yol yaptım, aşırı memnunum. Henüz ön/arka değişim de yapmadım. Dayanıklılık olarak da şaşırttı. İyiyiz kendisiyle. :)
Teşekkür ederim

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Dunlop 800 kullanıcısıyım.. yol gürültüsü, tutuş vs herşey güzel ama, lastikdeki desenleri direksiyonda hissediyorum ben.. böyle yazarken garip geliyor farkındayım ama düşük hızda sanki lastik havası çok fazlaymış gibi desenlerin yol ile temasından oluşan titreşim hissediliyor.. bu iyi bişeymi kötü bişeymi bilemedim.. havalarıda normal seviyede. ben V desenin bir sebebi olarak düşündüm.. daha önce hankook ve nokıan kullandım onlar h serisiydiler ve böyle bişey yoktu. bir eksimi bu bence hayır.. tam bir fiyat performans ürünü.. ve değerleride iyi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım