melih can

Takipçi
22 Nis 2019
1
0
10
34
Marka
Hyundai
lastik alıcam karar vermedim
michelini çok övdüler daha önce 4 mevsimini kullandım fakat yaz lastiği alıcam izmirde yaşıyorum arabam i30 yumuşak bir araç ses cokda alsın istemiyorum tercihde çok kararsız durumdayım

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
55 km boyunca bridgestone turanza er300 kullandım. Nalet ettim yol tutuşu kötü konforsuz sesli lastik.
Good year Eagle Sport aldım arabanın direksiyonu dahi hafifledi çok yumuşadı araç
Good Year EGP 4 Kanalli da tavsiye ederim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
pc5 ve egp tutuşu çok iyi lastiklerdir. egp daha sessizdir. primacy evlerden ırak.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,794
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O ebatta pilot sport 4 alırsanız direkt onu tercih edebilirsiniz. Onun haricinde Michelin'in başka modeline bakmayın derim.

Pc5 ve egp arasında egp lehine sessizlik, yuvarlanma direnci düşüklüğü, yakıt ekonomisi, ıslak yolda biraz daha iyi tutunma gibi artılar var. Pc5 ve egp modellerini aynı ebatta kullandım. Şuan pc5 kullanıyorum. Memnunum, lastik gayet güzel. İkisi de pişman etmez ama 4 kanallı olduğu müddetçe egp'ın artıları biraz daha fazla.

Bütçenizi aşan fiyat farkı olmadığı müddetçe pc5 yerine pc6 tercih edebilirsiniz. O vakit yine Pilot sport 4 alamazsanız pc5 ve egp yerine pc6 düşünebilirsiniz.

Diğer artıları ve özellikleri bir kenara bırakıp, benim en büyük beklentim kesinlikle sessiz olması diyorsanız o zaman bunların içinde en sessizi 4 kanallı egp modelidir.

Son düzenleme:

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
O ebatta pilot sport 4 alırsanız direkt onu tercih edebilirsiniz. Onun haricinde Michelin'in başka modeline bakmayın derim.

Pc5 ve egp arasında egp lehine sessizlik, yuvarlanma direnci düşüklüğü, yakıt ekonomisi, ıslak yolda biraz daha iyi tutunma gibi artılar var. Pc5 ve egp modellerini aynı ebatta kullandım. Şuan pc5 kullanıyorum. Memnunum, lastik gayet güzel. İkisi de pişman etmez ama 4 kanallı olduğu müddetçe egp'ın artıları biraz daha fazla.

Bütçenizi aşan fiyat farkı olmadığı müddetçe pc5 yerine pc6 tercih edebilirsiniz. O vakit yine Pilot sport 4 alamazsanız pc5 ve egp yerine pc6 düşünebilirsiniz.

Diğer artıları ve özellikleri bir kenara bırakıp, benim en büyük beklentim kesinlikle sessiz olması diyorsanız o zaman bunların içinde en sessizi 4 kanallı egp modelidir.

EGP run flat olarak nasıl bilginiz var mı?

Continental PC1 yol sesi 68db ve PC2 72 db arada uçurum var. PC1 de eski bir lastik. Daha üstü yok rft olarak.

Michelin PS4 run flat yok, primacy var ondan memnun kalınmadı.

Şuan Bridgestone Driveguard Rft kullanıyorum memnunum. Sonraki lastiğe karar vermek için araştırıyorum.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,794
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
EGP run flat olarak nasıl bilginiz var mı?

Continental PC2 ssr üstü yok sesi yüksek lastik deniyor. Michelin PS4 run flat yok, primacy var ondan memnun kalınmadı.

Şuan Bridgestone Driveguard Rft kullanıyorum memnunum. Sonraki lastiğe karar vermek için araştırıyorum.
Siz runflat arıyorsanız maalesef o hususta çok bilgi sahibi değilim. Ben genellikle rft'li lastiği söküp normal lastik takmayı tercih ettiğimden onu daha çok runflat kullanıcılarına sormak gerek. Fakat conti'nin runflat'leri hem sert hem gürültülü olur diye biliyorum. Michelin Primacy HP modelinin runflat'inden memnun olanlar vardı. Rft hakkında daha fazla bilgi sahibi olan arkadaşlar yazacaktır muhakkak.

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Siz runflat arıyorsanız maalesef o hususta çok bilgi sahibi değilim. Ben genellikle rft'li lastiği söküp normal lastik takmayı tercih ettiğimden onu daha çok runflat kullanıcılarına sormak gerek. Fakat conti'nin runflat'leri hem sert hem gürültülü olur diye biliyorum. Michelin Primacy HP modelinin runflat'inden memnun olanlar vardı. Rft hakkında daha fazla bilgi sahibi olan arkadaşlar yazacaktır muhakkak.
Teşekkür ederim. Şuan arayışım yok bridgestone driveguard rft lastiklerim 2. sezonda. Islak performansı muazzam. 70db ses seviyesi de fena değil, rahatsız etmiyor. Konforundan da memnunum. Sanki bridgestone üretmemiş bu lastiği.

Genelde lastik konusunda farklı markaları denemeye çalıştığım için sonraki lastiğimi yavaştan araştırmaya başlamıştım. Ama runflat konusunda bu ebatta memnuniyet söz konusu değil gibi. Çünkü:

EGP için çabuk esp devreye giriyor ve çok patiye düşüyor deniyor. Ses, konfor konusunda iyi, yol tutuşu da fena değil deniyor.

Pirelli cinturato p7 için de çabuk sertleşip bozulduğunu söylemişler.

Bridgestone serileri için ( driveguard hariç ) fren performansı kötü, sesleri yüksek diye kötülenmiş.

Michelin primacy 3 için de çabuk bittiği yine esp yaktığı iddia edilmiş.

Continental PC6 ya gelmişken runflatte halen PC2 de olması ve 72db olması bakımından çok sesli bulunmuş.

Zaten geriye de bişey kalmadı :D :D :D Sanırım bu ebatta en iyi lastik driveguard.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,794
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkür ederim. Şuan arayışım yok bridgestone driveguard rft lastiklerim 2. sezonda. Islak performansı muazzam. 70db ses seviyesi de fena değil, rahatsız etmiyor. Konforundan da memnunum. Sanki bridgestone üretmemiş bu lastiği.

Genelde lastik konusunda farklı markaları denemeye çalıştığım için sonraki lastiğimi yavaştan araştırmaya başlamıştım. Ama runflat konusunda bu ebatta memnuniyet söz konusu değil gibi. Çünkü:

EGP için çabuk esp devreye giriyor ve çok patiye düşüyor deniyor. Ses, konfor konusunda iyi, yol tutuşu da fena değil deniyor.

Pirelli cinturato p7 için de çabuk sertleşip bozulduğunu söylemişler.

Bridgestone serileri için ( driveguard hariç ) fren performansı kötü, sesleri yüksek diye kötülenmiş.

Michelin primacy 3 için de çabuk bittiği yine esp yaktığı iddia edilmiş.

Continental PC6 ya gelmişken runflatte halen PC2 de olması ve 72db olması bakımından çok sesli bulunmuş.

Zaten geriye de bişey kalmadı :D:D:D Sanırım bu ebatta en iyi lastik driveguard.
RFT teknolojisini üreticiler henüz daha tam oturtamadı. Niyeyse de çok ağırdan alıyorlar geliştirme işini. Bir markanın normal lastikleri çok iyi olabilirken rft'leri çok kötü olabiliyor veya tam tersi. Normal bir lastik seçiminiz olsa elimden geldiğince yardımcı olurdum ama rft konusunda hiç tecrübe sahibi olmadığım ve rft lastikleri de pek sevmediğim için ne desem tabiri caizse sallamış olurum :D 5 serisinde cinturato p7'yi deneyimledim rft olarak. Cidden sert bir lastikti. Öyle ki 5 serisinde konfor denen bir şey bırakmamıştı. Primacy HP'den memnun olanlar var. Bir de driveguard modelinden sizin de dediğiniz gibi. Yani çok fazla elle tutulur seçenek olmadığından bana kalırsa memnun olduğunuz lastiğin yenisini alıp devam edin rft kullanacaksanız.

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Good Year Efficient grip performance aldiktan sonra hem çekiş hem tüketim iyileşti. Yol sesi de azaldi. Ab değerlerine dikkat edin.

FarukR

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
40
31
595
Marka
Toyota
Michelin Primacy 3 lerden memnun olduğumdan Primacy 4 taktırdım. Taktırırken rotbalans da yaptırmıştım. Araç yolda abuksubuk tepkiler vermeye başladı,Premium contact 6 almadığıma çok pişman oldum. Yaklaşık 1000 km böyle kullandıktan sonra, araba sola çekmeye de başladı iyice, akabinde rotbalanscı lastiklerin yerini değiştirdi ama çekme devam etti. Bende başka bir rotbalanscıya götürdüm arabayı, hem balansı hem rotu tekrar yaptı. Bütün balansların bozuk olduğunu söyledi.
Araçta sorun kalmadı, virajlarda gayet iyi...1000 km daha yapmışımdır.Primacy 4 sorunsız velakin biraz daha devam etseydim muhtemelen lastikler amiyane tabiriyle yalpa yapacak ve iş görmeyecekti. Goodyearın eski serilerinden kullanmıştım . Egp kullanmadım ama Michelini tercih ederim . Continental PC6 veya Primacy 4 derim...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım