Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Merhabalar belirttiğim ölçülerde, biraz da fiyat performans lastiği olmak üzere ne tavsiye edersiniz? Yaklaşık bir ay süre var, şu an araştırma aşamasındayım.
Önceki araçta nokianlar vardı memnundum ama onlar da pahalanmış bayağı.

Solution
Snowayse mesafeli olsam da geçtiğimiz günlerde alıp taktırdık, bütçeyi fazla artıramadık. İnşallahsıkıntı yaşatmaz.

Cevaplar için tekrardan teşekkürler

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şuan tanesi 400-500 lira arasında fiyatı olan lastikler güncel şartlarda lastik piyasası açısından yeteri kadar uygun fiyatlı hocam. Pahalı diyebileceğimiz aralık +500 lira üstü. Yani şöyle diyeyim 1800-2000 lira üstüne ne kadar çıkarsan o oranda kış lastiği piyasası için pahalı diyebiliriz. Bu noktada internette 450 lira civarına nokian d4 bulunabiliyor. Bence gayet makul bir fiyat.

Bunun yanında yok bu rakamlar benim bütçeme uymaz diyorsan toplam ne kadar verebilirsin onu yazarsan daha rahat öneri olur. Zira şu şartlarda 400 liranın altında ki lastiklerin neredeyse tamamı vasat sınıfında.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Şuan tanesi 400-500 lira arasında fiyatı olan lastikler güncel şartlarda lastik piyasası açısından yeteri kadar uygun fiyatlı hocam. Pahalı diyebileceğimiz aralık +500 lira üstü. Yani şöyle diyeyim 1800-2000 lira üstüne ne kadar çıkarsan o oranda kış lastiği piyasası için pahalı diyebiliriz. Bu noktada internette 450 lira civarına nokian d4 bulunabiliyor. Bence gayet makul bir fiyat.

Bunun yanında yok bu rakamlar benim bütçeme uymaz diyorsan toplam ne kadar verebilirsin onu yazarsan daha rahat öneri olur. Zira şu şartlarda 400 liranın altında ki lastiklerin neredeyse tamamı vasat sınıfında.

Anladım teşekkür ederim yine bahsettiğiniz gibi en fazla 450 civarı olabilir, daha üstü zor.
Önceki alınana kafa gidince tabi şimdi 2 katına yakın bir fiyat çıktı Nokianda ☺️ ama yine de bu marka radarımda.

Maalesef uygun da olsa vasat bir şey almak olmaz can taşınıyor içinde malum ☺️

Bu civarda başka marka model tavsiyeniz olursa ona da açığım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Anladım teşekkür ederim yine bahsettiğiniz gibi en fazla 450 civarı olabilir, daha üstü zor.
Önceki alınana kafa gidince tabi şimdi 2 katına yakın bir fiyat çıktı Nokianda ☺ ama yine de bu marka radarımda.

Maalesef uygun da olsa vasat bir şey almak olmaz can taşınıyor içinde malum ☺

Bu civarda başka marka model tavsiyeniz olursa ona da açığım.
400-450 lira arasına goodyear ultragrip 8 ve nokian wr d4 bulunabiliyor internette. Bu ikisi de iyi lastiktir, pişman etmez.

Bir de tam f/p demeyeyim ama ortalamalarda seyir eden, uygun fiyatlı falken eurowinter HS01 var. 380-400 lira civarında fiyatı var.

İlk paragrafta söylediğim iki lastik o fiyatlarla bulunabilecek en iyilerden şuan ki piyasada. Onlardan daha iyi f/p ürünü bulmak zor görebildiğim kadarıyla. Bir kış lastiğinin ortalama 3-4 yıl kullanılabildiği düşünüldüğünde lastik başına düşen ufak farkları görmezden gelmek daha iyi olabilir.

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
400-450 lira arasına goodyear ultragrip 8 ve nokian wr d4 bulunabiliyor internette. Bu ikisi de iyi lastiktir, pişman etmez.

Bir de tam f/p demeyeyim ama ortalamalarda seyir eden, uygun fiyatlı falken eurowinter HS01 var. 380-400 lira civarında fiyatı var.

İlk paragrafta söylediğim iki lastik o fiyatlarla bulunabilecek en iyilerden şuan ki piyasada. Onlardan daha iyi f/p ürünü bulmak zor görebildiğim kadarıyla. Bir kış lastiğinin ortalama 3-4 yıl kullanılabildiği düşünüldüğünde lastik başına düşen ufak farkları görmezden gelmek daha iyi olabilir.

Çok teşekkür ederim, bakıyorum şimdi bunlara.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benim tavsiyem de şu: XL lastiklere bak. Yarın öbürgün yük vurmak icap ederse dayanıklı olsun. Zaten yüksek araç, virajlarda yanaklarının sağlam olması iyi olur. Şu ara Dunlop ve Falken lastikler f/p olarak iyi markalar.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Snowayse mesafeli olsam da geçtiğimiz günlerde alıp taktırdık, bütçeyi fazla artıramadık. İnşallahsıkıntı yaşatmaz.

Cevaplar için tekrardan teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20191108_134542.jpg
    IMG_20191108_134542.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 0
Solution
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım