KAPALI 210 Bin TL'ye W205 C180 Alınır Mı ?

friskyeagle

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
47
7
120
Marka
BMW
Merhaba arkadaslar dün bakmış olduğum bir araç hakkında kararsız kaldım araç

2015 c180 7g tronic 55 bin km hata boya yok lastikler 4 bin de bakımlı

Özellikleri amg paket distronic plus elmas beyazı elektrikli bagaj güvenlik paketi cift mercek far burmaster hafızalı koltuk analog saat ahsap ic döseme gece paketi sizce bu arac alınır mı alınır ise kaca alınır su an ki piyasadan

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
210 a 2014 E180 de alınabiliyor şahsen 170 bandında A4 alırdım fakat Mercedes olsun dersem de E ye kayardım diye düşünüyorum. 210 C ye vermek fazla gibi geldi tabi karar sizin

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,200
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
vw arteon bu merso c180 den iyi mi sizce?
Arteon'u kullanmadım ama C'nin makyajsız versiyonunun en önemli eksikleri yol yalıtımı, rüzgar yalıtımı ve konforu. Sürüş keyfi yerinde. Yani bir D segment arabaya göre gayet iyi ama maalesef konfor konusunda eksikleri çok. Uzun salınımlarda konfor yerinde ama runflat lastiklerin de payıyla kısa çukurlarda gerçekten C serisindeyim demiyorsun. Buna ek mesela geç arkaya otur, D segment araçlarda daha alt segmentlere göre koltuğun seni sarması, içeri doğru gömülme hissi vardır. Bu özellikle uzun yolda konforu çok etkiler ama C'de sandalyede oturuyormuş gibi yüksekte kalma durumu var. Arka tarafta yolculuk ederken ben D segmentteyim demiyorsun. Bildiğin C segment sedan bir araçta olduğu gibi yüksekte oturuyorsun. Arteon incelemelerinden de hatırlayabildiğim kadarıyla sürüş zevki Arteon'a göre biraz daha fazla ama konfor konularında daha fazlası yok. Muhtemelen birinden birine yolcu koltuğuna geçip oturduğunda arada bariz fark görmeyeceksindir konfor unsurları konusunda.

Son düzenleme:

Yalman

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
38
65
635
Bahsettiğiniz aracın ilanını daha bu sabah inceledim. Standart donanım amg’lerin piyasası 180-190 civarlarında. 210 bin lira fazla gelebilir ama o araç o üzerindeki donanımlarla piyasa şartlarında gayet uygun ki o aksesuarların bulunduğu c serisi çok az denk gelir. Aynı donanımda sıfırını almaya kalksanız şu an en az 450 bin liradır diye tahmin ediyorum. Bence o fiyata gayet alınası bir araç. Ayrıca 2015 model için o km normal.

Son olarak alacak olursanız mutlaka Comand taktırın. Üzerindeki ekran tam bir çöp ve Burmester’in performansı o ünite ile çok kötü.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
vw arteon bu merso c180 den iyi mi sizce?
Şimdi Arteon deyince VAG a yönelik bir cevap vermek geldi içimden ama konunun sapmamasi için üstünü kapatıyorum :)
Kullandığım taksi bu kasa C almıştı ve çok açık söylüyorum belki abartıyorsun diyenler olacak ama aynı takside değişimden önce kullandığım Superb de aynı hissettiriyordu yıldızdan soğudum. Belki sol koltukta kullanıyor olsam iyi hissettirdi bilemiyorum ama bir yolcu olarak konfor dan baya uzak iç mekan kalitesini de hiç beğenmedim özellikle metalimsi parçalar ve ahşapımsı parçalar ucuzum diye bagiriyordu
Sonuç olarak Premium olmayacaksa Arteon a gerek yok yukarıda da yazıldığı gibi bir Mazda 6 her türlü daha iyidir paranız da cebinizde kalır. Mondeo önerimi de bir gelenek olarak yapıyorum :)

Son düzenleme:

friskyeagle

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
47
7
120
Marka
BMW
Bahsettiğiniz aracın ilanını daha bu sabah inceledim. Standart donanım amg’lerin piyasası 180-190 civarlarında. 210 bin lira fazla gelebilir ama o araç o üzerindeki donanımlarla piyasa şartlarında gayet uygun ki o aksesuarların bulunduğu c serisi çok az denk gelir. Aynı donanımda sıfırını almaya kalksanız şu an en az 450 bin liradır diye tahmin ediyorum. Bence o fiyata gayet alınası bir araç. Ayrıca 2015 model için o km normal.

Son olarak alacak olursanız mutlaka Comand taktırın. Üzerindeki ekran tam bir çöp ve Burmester’in performansı o ünite ile çok kötü.

Hocam ayri paraya 2017 cikisli burmasterli gece paketli var garantili 20 bin de yani opsiyonlari guzel ama 5 yasinda araba resmen

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
@facelift @Cenk @MehmetP55 sorumun sebebi aynı paraya daha yeni premium bir araç alabiliyorken neden daha eski ve makyajsız bir premium alınsın? Hepiniz de kendinize göre gayet mantıklı cevaplar vermişsinz teşekkür ediyorum. ha alacak kişi kesin netleştirmiştir mercedesi o farklı bir konu yada biz burda istediğimiz kadar fiyat/performans skalası içinde öneriler verelim alacak kişinin harcayacak parası varsa tasarruf ilk planında olmayabilir. Diyeceğim şu ki o para illa ki harcanacaksa makyajsız mercedes c serisi almaktansa vw'nin premium olarak adlandırdığı arteonu almak daha yerinde olmaz mıydı? Çoğu kişi premiuma çıkacak olsam neden vw alayım diyor ama ben kullanmasamda içinde bir süre yolculuk ettim bayağı da kurcaladım içini dışını bana hakkaten üzerinde çalışılmış premium olmasına özen gösterilmiş gibi geldi,beğendim. Normalde vw araçlarını fiyat politikalarından dolayı beğenmem. buda ufak bir not olsun.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,186
5,720
çanakkale
Marka
Renault
yeni mercedes cyi tipi için alırdım.onun içinde pek oyuncak aramazdım.kaliteli hissettirmiyor bu araba ama güzel gözüküyor.2015 100 bine varmamış hatasız bir avantgard paket 150 bin civarına kovalardım yerinizde olsam.156 beygirlik olanlardan

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,200
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@facelift @Cenk @MehmetP55 sorumun sebebi aynı paraya daha yeni premium bir araç alabiliyorken neden daha eski ve makyajsız bir premium alınsın? Hepiniz de kendinize göre gayet mantıklı cevaplar vermişsinz teşekkür ediyorum. ha alacak kişi kesin netleştirmiştir mercedesi o farklı bir konu yada biz burda istediğimiz kadar fiyat/performans skalası içinde öneriler verelim alacak kişinin harcayacak parası varsa tasarruf ilk planında olmayabilir. Diyeceğim şu ki o para illa ki harcanacaksa makyajsız mercedes c serisi almaktansa vw'nin premium olarak adlandırdığı arteonu almak daha yerinde olmaz mıydı? Çoğu kişi premiuma çıkacak olsam neden vw alayım diyor ama ben kullanmasamda içinde bir süre yolculuk ettim bayağı da kurcaladım içini dışını bana hakkaten üzerinde çalışılmış premium olmasına özen gösterilmiş gibi geldi,beğendim. Normalde vw araçlarını fiyat politikalarından dolayı beğenmem. buda ufak bir not olsun.
Ben vw'leri severim, Arteon'u da severim. Ama ancak ciddi fiyat avantaji oldugu surece premiumlara alternatif olarak bakarim. Benzer ya da yakin fiyatlara olacaksa da mqb degil, mlb platformunda uretilmesini isterdim tipki toureg gibi. Yahut Audi grubunda segment muadili oldugu A4 - A5 ile ayni platformu paylasmasini. Bunuda marka sahipleri yanlis anlamasin lutfen suana kadar ortaya koyulan vag grubu uyelerinde gorebildigim kadariyla premium kalitesine en cok uyan mlb platformlari. Mqb'ler bir tik alt uretime sahip arac konseptine daha uygun.

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Hocam şahsi kanaatim arteon c serisinden daha özel bir otomobil. Ayrıca yolda görüldüğünde Mercedes c den çok daha fazla baktırıyor kendine. Ayrıca Vw istediği zaman premiumlar seviyesinde araç yapabildiğini Tuareg ve phaeton da gösterdi zaten. arteonun da onlar kadar olmasa da kesinlikle iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum. En büyük eksisi yabancı ülkelerde bile yüksek olan fiyatı

Son düzenleme:

friskyeagle

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
47
7
120
Marka
BMW
Arkadaslar merak ettigim baska bir soru var 31 haziran da ötv hurda indirimi kampanyalar vs kalkar mi kalkar ise 2.el fiyatlari nasil olur ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım