225'den 245'e, 16''den 17''e geçmek?

PULL

Hasan Zahit Çavdar
Düz Yol Gazcısı
12 Haz 2020
10
2
195
22
İstanbul
Marka
BMW
Merhabalar. E90 316i aracımız için jant değişikliğine gitmeyi düşünüyoruz. Benim merak ettiğim şey bu jant/lastik değişikliklerinde bahsi geçen yakıt tüketimi artışı ve çekişte azalma gibi durumlar büyük ölçüde mi oluyor? Ya da arabayı çok yoracak bir değişiklik midir bu değişiklikler? Teşekkürler şimdiden.
WhatsApp Image 2020-06-12 at 18.06.59.jpeg
WhatsApp Image 2020-06-12 at 18.06.58.jpeg

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,179
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Lastik konusunda da kayda değer farklar mutlaka yaşanacaktır 20mm az değil, ancak burda asıl mevzu jant. Eğer bu kayıpları yaşamak istemiyorsanız çok kaliteli bir hafif jant almalısınız. Jantın ağırlığı tahmin edilmeyecek kadar fark oluşturuyor

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
316'da yapmak isteyeceğim en son şey olurdu, tabanı arttırmak.Mümkünse inceltirdim hatta.

PULL

Hasan Zahit Çavdar
Düz Yol Gazcısı
12 Haz 2020
10
2
195
22
İstanbul
Marka
BMW
Almayı düşündüğümüz jant, BMW'nin E90 M paketler için kullandığı 17'' style 194 jantları. Hali hazırda BMW bu jantı fabrika çıkışlı 316iMlere koymuş zaten. Beni düşündüren şey gidişinden ziyade konfor ve yakıt. Geçme düşüncesine iten şey ise stock jantların aracın viraj performansını baltalıyor olması.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Tabani arttirmak ozellikle nispeten dusuk torklu bir arabada cok olumsuz bir sonuc verebilir. Cok boyle bisey yapmak isterseniz spor degil mumkun olan en ekonomi lastigini kullanin. Tutunmasi dusuk bir arka lastik belki cozum olabilir. Bakin simdi yanlis anlasilmasin guvensiz biseyden bahsetmiyorum. atiyorum 205lik orta, iyi bir spor lastigin saglayacagi tutusunu saglayacak 225lik bir lastik.

PULL

Hasan Zahit Çavdar
Düz Yol Gazcısı
12 Haz 2020
10
2
195
22
İstanbul
Marka
BMW
Tabani arttirmak ozellikle nispeten dusuk torklu bir arabada cok olumsuz bir sonuc verebilir. Cok boyle bisey yapmak isterseniz spor degil mumkun olan en ekonomi lastigini kullanin. Tutunmasi dusuk bir arka lastik belki cozum olabilir. Bakin simdi yanlis anlasilmasin guvensiz biseyden bahsetmiyorum. atiyorum 205lik orta, iyi bir spor lastigin saglayacagi tutusunu saglayacak 225lik bir lastik.
Bahsettiğiniz şeyi anladım, haklısınız. Benim kafamda da o vardı zaten. Aklın yolu bir :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım