AÇIK 24 yaşında bir genç hangisini seçmeli ?

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Merhabalar. Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum yazın. Aklımda 3 seçenek var fakat çok kararsızım. Bir tarafım V40, diğer tarafımda XC60 diyor.
-Ailemle beraber 3 kişiyiz. Ailem de binecek
-Hacim sıkıntısı pek yok. Zaten fazla tatile de gitmeyiz.
-Beni yaşlı göstermemeli
-Ufak modifiye ye açık olmalı (yay, yazılım yaparım ama apaçi vs. işine girmem)
-Yılda 10.000 km yapıyoruz.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler :)

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
899
1
1,717
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Bütçe belirtseniz daha iyi yardımcı olurduk fakat şöyle söyleyeyim ben de 25 yaşında olmama rağmen 4 senedir Passat kullanıyorum. Eğer bahsettiğiniz araçlar 250 300 bandında ise w204 1.6 7g c180 amg öneririm. Kesinlikle gerçek Mercedes hissi yaşatır. Yakıt da üzmez. Eğer bütçe daha yüksek ise w205 tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı olsun.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Merhabalar. Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum yazın. Aklımda 3 seçenek var fakat çok kararsızım. Bir tarafım V40, diğer tarafımda XC60 diyor.
-Ailemle beraber 3 kişiyiz. Ailem de binecek
-Hacim sıkıntısı pek yok. Zaten fazla tatile de gitmeyiz.
-Beni yaşlı göstermemeli
-Ufak modifiye ye açık olmalı (yay, yazılım yaparım ama apaçi vs. işine girmem)
-Yılda 10.000 km yapıyoruz.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler :)
Bence volvo markasina yay yazilim gibi isler yakismayacaktir. Bmw ye bakin derim

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Xc60'ı çok bilmiyorum da, V40'ın arkası bana bayağı klostrofobik gelmişti. Benim s40 da esasında bayağı küçük bir araç, arkası dar sayılır. Ona rağmen arkada oturma pozisyonu s40'da daha rahat bence. Yani arkada sürekli birisi olacaksa bunu göz önünde bulundurun.
Bu arada xc60'ın hangi kasası baktığınız?
Volvo'ya yazılım çok güzel olur (volvo motorlu ise tabii), yaylar ise kaliteli marka ve 3 cm'i geçmediği sürece kabul edilebilir bence.

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Xc60'ı çok bilmiyorum da, V40'ın arkası bana bayağı klostrofobik gelmişti. Benim s40 da esasında bayağı küçük bir araç, arkası dar sayılır. Ona rağmen arkada oturma pozisyonu s40'da daha rahat bence. Yani arkada sürekli birisi olacaksa bunu göz önünde bulundurun.
Bu arada xc60'ın hangi kasası baktığınız?
Volvo'ya yazılım çok güzel olur (volvo motorlu ise tabii), yaylar ise kaliteli marka ve 3 cm'i geçmediği sürece kabul edilebilir bence.
Arkada Annem dışında pek kimse oturmaz, daha çok kendim kullanıyorum arabayı. Bazen arkadaşlar felan oturur ki zaten arkası normal genişlikte kendi sınıfına göre. XC60'ın 2009-2013 arasında üretilen makyajsız kasasına bakıyorum.

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Bütçe belirtseniz daha iyi yardımcı olurduk fakat şöyle söyleyeyim ben de 25 yaşında olmama rağmen 4 senedir Passat kullanıyorum. Eğer bahsettiğiniz araçlar 250 300 bandında ise w204 1.6 7g c180 amg öneririm. Kesinlikle gerçek Mercedes hissi yaşatır. Yakıt da üzmez. Eğer bütçe daha yüksek ise w205 tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı olsun.
Mercedes pek sevdiğim bir marka değil açıkcası fakat alacak olsam CLS tercih ederim fakat onunda fiyatı bayağı uçuk (ilerde belki düşünebilirim). Alacağım araçlar yazdığınız fiyat aralığında.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
XC60 ile V40 bambaşka araçlar. XC60’ı ben her koşulda V40’a tercih ederim ancak km’si ve model yılı yüksek bir tercih olacak. V40 da üretimi biten bir araç. Anladığım kadarıyla sizin gönlünüz kesinlikle Volvo’dan yana. Ancak Volvo ve modifiye apayrı dünyalar. Yeni modellerini 180km/H hızda sınırlayan firmadan bahsediyoruz sonuç olarak. Volvo güvenli sürüş ve asil sadelik araçları. BMW’den sorunsuz ve daha konforlu bunun yanında Mercedes’ten bir tık daha sorunlu ve konforsuz araçlar. İkisinden de daha az sportif araçlar. Bence bu bütçe ile her yol BMW’ye çıkar ancak BMW ve Mercedes istemediğinizi söylemişsiniz dolayısıyla bu klasmanda geriye bir tek Audi kalıyor Volvo’ya alternatif olarak. O fiyatlara A5 bakabilirdim ben. Hem sportif hem de 4 kapı. Biraz oynamaya, modifiyeye de gelir, içi dar da değil.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Volvo aldın mı stock bineceksin. Zaten her Volvo'nun kendine has karakteri var. Hepsi zevkli ve hepsinin kendine has özellikleri var. Şahsen ben o mühendislik harikalarını bozmazdım.

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
O yaşta XC60'dansa V40'ı tercih ederim. Ama modifiye kesinlikle olmaz. Ufak tefek dokunuşlar yapabileceğim bir araba olsun diyorsan Mercedes A veya Yeni 1 Serisine de bakabilirsin. Yeni Peugeot 308 harika gözüküyor belki yaz sonuna doğru piyasaya çıkar onu da düşünmek lazım

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,063
4,349
4,220
varsova
Marka
Porsche
v40 bence, v40 genc insana yakisir, ayrica yere yakin araba cok daha zevkli.
hacim sorun degilse xc60 almak icin bir sebep goremiyorum.
heico cok profosyonel bir sirket volvoya ozel modifiyeler yapiyor, volvo sahipleri de modifiye yapar ve volvoya da modifiye yakisir ama volvoyu modifiye etmek butce ister.

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
v40 bence, v40 genc insana yakisir, ayrica yere yakin araba cok daha zevkli.
hacim sorun degilse xc60 almak icin bir sebep goremiyorum.
heico cok profosyonel bir sirket volvoya ozel modifiyeler yapiyor, volvo sahipleri de modifiye yapar ve volvoya da modifiye yakisir ama volvoyu modifiye etmek butce ister.
Hacim sorunumuz yok, zaten topu topuna 3 kişilik bir aileyiz. V40 fazlasıyla bize yeter diye düşünüyorum. Modifiye biraz maaliyetli olsa da en azından artık bunlar aşıldı, Volvo sahipleri yurtdışında çok güzel dokunuşlar yapmış araçlarına.

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
O yaşta XC60'dansa V40'ı tercih ederim. Ama modifiye kesinlikle olmaz. Ufak tefek dokunuşlar yapabileceğim bir araba olsun diyorsan Mercedes A veya Yeni 1 Serisine de bakabilirsin. Yeni Peugeot 308 harika gözüküyor belki yaz sonuna doğru piyasaya çıkar onu da düşünmek lazım
Evet V40 bizim gibi 3 kişilik aile için yeterli olur diye düşünüyorum. A serisini de listenin sonuna acil plan olarak ekleyebilirim.

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW

Acaba hangisini tecih etmeliyim ? 2016 model 1.5 T3 R-Design mı yoksa 2013 model ağzına dolu 1.6 T4 R-Design

T4 olan aracı yakınen tanıyorum, tüm ağır bakımları yeni yapıldı aracın. T4'ün maalesef hararet gibi bir kronik sorunu var ama bir yandan da rengiyle ve donanımıyla beni cezbediyor. Diğer seçenek olan T3 ise hem daha sorunsuz bir motor, düşük km ve model yılı gibi avantajları var.

Sizce hangisi ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım