KAPALI 240.000 KM'de 2011 Mondeo 1.6 TDCİ alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tokatlı60

Hamza
Profesör
133
23
Marka
Yok
Abilerim merhaba, 240.000 de 2011 Mondeo 1.6 TDCİ alınır mı? Bu motorun ömrü ne kadardır?

Hocam bir araç buldum galiba. Size bir şey daha danışmak istiyorum cevap verirseniz sevinirim. 2011 makyajlı kasalarda 1.6 ecoboost 160 beygirlik model mevcut mu?
Bahsettiğin modelde bulunan motor ve şanzıman listesi şöyle,
1647971359161.png

Son bir soru hakkınız var Hamza bey, ondan sonra Mondeo hakkında söyleyeceğiniz tek şey ben bir Mondeo aldım olabilir ona göre.

Şimdi de her gün tekrar tekrar cevaplanması gereken soruyu soralım:
Sayın abilerim, 1.6 benzinlisi ve 1.6 dizeli km'de kaç kuruş yakıyor hatatat

Abilerim merhaba, bu araçlardan hangisini önerirsiniz? Selective olan için biraz para biriktirmem gerekecek tabi satılmazsa. Benim Focus'u 220.000'e satmaya çalışıcağım, o konuda da bana yardımcı olabilirseniz sevinirim aracıma ne kadar değer biçmeliyim? 2011 Ford Focus Titanium, 200.000 KM de hasar kayıtsız değişensiz. Bir iki lokal boyası var. Bir de arabayı aldıktan sonra çıkaracağı masraflar için kenarda kaç para bırakmam gerekir?

Bunu öneririm yüksek ihtimalle aracına güzel bakan birisi gidip 4 adet primacy 4 lastik almış yani binmeye biniyor alıp satma durumu gibi değil duruşu.

Abilerim Mondeo'nun 2011 makyajlı kasalarında 1.6 120 bg atmosferik benzinli motoru mevcut mu? 2009 titanium yerine 2011 trend alabilirim.
Hocam siz bunu yazıp burada cevap alana kadar google'dan mondeo'nun her motoruna şanzımanına zartına zurtuna direk ulaşabilirsiniz. Konuları özenli şekilde açarsanız hem üyeler adına hem de bilgi sahibi olmak isteyenler adına faydalı bir konu olur. Bir süredir burayı arama motoruna çevirdiniz.

Bir süre müsade istememe rağmen adam haber bile vermeden satmış aracı canım çok sıkkın şuan. 😤😞 Şimdi ara dur 2010 1.6 selective, zaten fazla bulunan bir araba değil. 230.000'e koymuştu adam ilana. Aracımı satar satmaz alacaktım.
Sinirlenmeye gerek yok bu işler nasip , daha iyisi çıkar gelir hiç belli olmaz.

İlk soru: Araç gerçekten o kilometrede mi?

Buradan emin olduktan sonra,

İkinci soru: Bakımları düzenli yapılmış mı?

Sadece motor olarak bakmayın o kadar km yapmış aracın diğer masrafları ne durumda?
Bu kısımlardan emin olduktan sonra km olarak normal değerler. Düzgün bakılmış bir araçta o kmlerde bir problem teşkil etmez.

Abilerim merhaba, bu araçlardan hangisini önerirsiniz? Selective olan için biraz para biriktirmem gerekecek tabi satılmazsa. Benim Focus'u 220.000'e satmaya çalışıcağım, o konuda da bana yardımcı olabilirseniz sevinirim aracıma ne kadar değer biçmeliyim? 2011 Ford Focus Titanium, 200.000 KM de hasar kayıtsız değişensiz. Bir iki lokal boyası var. Bir de arabayı aldıktan sonra çıkaracağı masraflar için kenarda kaç para bırakmam gerekir?

eyvah. focusa ne kadar değer biçilmeli konusunda takriben 4 başlık ve 38 soruya hazırlanın :D

Bakımlarından ve kullanımından emin olabilirseniz araç temiz ve düzgünse elbette alınır 2011 dizel bir araç için 240K Km normal , 1.6 TDCİ iyidir kaldı ki parçası oldukça bol olmasının yanı sına her nerede olursanız olun o motordan anlayacak bir servis ve ustada bulmak bunun bir artısı , motor ömrü ne kadardır diye bir şey yok aslında dediğim gibi bakımları ve kullanımı düzgünse kafadan 700 bin km üstünü rektefiye olmadan çok rahatlıklar görebilecek çok hoş bir motor.

1.6 hakkında bilgim yok. 2.0 olanını manuel 2009 model sıfır aldık. 3 senede 185.000 km yapıp sattık. Periyodik bakım harici ampul bile patlatmadı araba. Mk4 mondeolar çok özel araçlardır benim gözümde. Bahsettiğiniz 1.6 motor ise PSA, Volvo dahil birçok markada kullanılıyor. Bakımları düzenli olursa sorun yaşamazsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...