KAPALI 25-30 Bin TL Aralığında Mitsubishi Colt vs Citroen C3 vs Fiat Punto vs Skoda Fabia

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Neron

Sinan
Takipçi
22 Ara 2019
1
0
10
İstanbul
Merhabalar,

İstanbul'da günlük işe gidip gelmek için kullanacağım, günlük git-gel ortalama 40-50 km yapacağım yakıt tasarruflu bir araç arıyorum. İlk aracım olacak.

Bekarım, çoğunlukla yalnız kullanacağım. B segmenti bir araç bakıyorum. Aile aracı olmasına gerek yok. Hatta HB öncelikli tercihim.

Kriterlerim şu şekilde:
- Az yaksın
- Kliması olsun
- Güvenli olsun
- Sürekli arıza çıkarmasın
- İhtiyacım olduğunda bir-iki hafta içinde satabileyim
- Çok zorunlu olmasa da konforlu ve donanımlı olması mutlu eder
- Yaşadığım semt dik yokuşları bol bir yer. Bu da seçimde bir kriter olabilir. 1.0 motorlara pek yaklaşmıyorum bu yüzden.

Seçeneklerimde şu otomobiller var:
- Mitsubishi Colt 1.3 Invite (2006-2008)
- Citroen C3 1.4 HDI Sx (2003-2006)
- Skoda Fabia 1.4 Comfort (2001-2003)
- Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic (2004-2005)

Bunlardan şu sıralar en çok Mitsubishi Colt'a yakınım. Kriterlerim çerçevesinde sizin de fikrinize danışmak istedim. Farklı önerilere de açığım.

Şimdiden teşekkürler.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
25-30bin ₺ lere çok yüksek km dekiler ya da kaza yapmış araçlar denk gelir alıp almamak size kalmış tabii soruya gelecek olursak da çabuk satma-ihtiyacınız olduğunda elden çıkarma mevzusundan dolayı Colt’u önermiyorum.

Günlük 40-50 km yokuşlu güzergahlarda Punto 1.3 MJet çok mantıklı bir seçenek, onun haricinde bir başka araç olan Citröen 1.4 HDI SX de alternatif olarak işinizi bir hayli görecektir.Turbo dizel oldukları içim dağ bayır dinlemezler muhtemelen.Yalnız dediğim gibi maalesef hep yüksek km ki kazalı araçlara denk gelebilirsiniz artık kalmadı o paralara az yakan çok kaçan modeli yüksek B segmenti.

Eğer tek yaşıyorsanız tek kapılı modelleri biraz daha kurcalayın ucuza bulunabiliyorlar, arz-talep muhabbetinden dolayı ama onlarda ha deyince satılmayabilir.

Not:Günümüz internet çağında hiç bir araç satılmaz diye bir şey yok maksat istenen fiyattan istenen müşterileri bulmak mesele yoksa 5₺lık arabayı 4₺ yazsanız ertesi saat satıılır marka model önemli değil.

Son düzenleme:

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
219
300
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Merhabalar,

İstanbul'da günlük işe gidip gelmek için kullanacağım, günlük git-gel ortalama 40-50 km yapacağım yakıt tasarruflu bir araç arıyorum. İlk aracım olacak.

Bekarım, çoğunlukla yalnız kullanacağım. B segmenti bir araç bakıyorum. Aile aracı olmasına gerek yok. Hatta HB öncelikli tercihim.

Kriterlerim şu şekilde:
- Az yaksın
- Kliması olsun
- Güvenli olsun
- Yaşadığım semt dik yokuşları bol bir yer. Bu da seçimde bir kriter olabilir. 1.0 motorlara pek yaklaşmıyorum bu yüzden.
Merhaba C3 sahibi olarak elimden geldiğince yardımcı olayım.
1- 1.4 hdi-tdci motorlar ne yaparsanız yapın çok yakmazlar. Denizli içi ortalama 5.2 civarı.
2- Klimalı hem de dijital :)
3- Bu paralara güvenli 4 airbag+abs.
4- Alacağınız aracın temizlik durumuna göre değişir ama motor anlamında büyük ariza çıkarmaz,bilinen bir motor. Citroen-pejo grubunda görülen ufak tefek elektronik şeyler olabilir ama benim başıma gelmedi.
5- Ucuza koyarsanız her araç satılır,aralarında puntonun ikinci eli daha iyi olabilir.
6- Yagmur-far sensoru,4 airbag,abs,dijital klima bu paralara daha dolusu sanmam ki olsun.
7 C3 lerdeki 92 lik olanını alırsanız, 200 nm torku ile sizi hiçbir yokuşta uzmez. Diğer belirttiğiniz araclarin hepsinden de daha iyi yürür.

Başka sorunuz varsa yanitlayabilirim.

JoJo59TR

Senkromeççi
6 Ara 2019
45
38
70
31
Tekirdağ
Marka
Renault
Merhabalar,

Kriterlerim şu şekilde:
- Az yaksın
- Kliması olsun
- Güvenli olsun

Seçeneklerimde şu otomobiller var:
- Mitsubishi Colt 1.3 Invite (2006-2008)
- Citroen C3 1.4 HDI Sx (2003-2006)
- Skoda Fabia 1.4 Comfort (2001-2003)
- Fiat Punto 1.3 Multijet Dynamic (2004-2005)

Bunlardan şu sıralar en çok Mitsubishi Colt'a yakınım. Kriterlerim çerçevesinde sizin de fikrinize danışmak istedim. Farklı önerilere de açığım.

Şimdiden teşekkürler.

Accent admire serilerinden herhangi biri olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım