KAPALI 25000 TL 3 seçenek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oguz Akcay

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
23
19
595
golf 4 1.9 tdi motor? yakıt?
cordoba 1.4 tdi motor ? (3 silindir korkutuyor)
2000 vectra cd veya cdx

seçenekler bunlar sizce hangisi bide soru işaretleri hakkında bilenler aydınlatırsa sevinirim :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.9 tdi motorlar iyidir hoştur ama zamanla masrafları ağır oluyor. Arkadaşta vardı 1.9tdi, çok temiz kullanmalarına rağmen yılından km'sinden ötürü turbosu arıza verip duruyordu, tamirler dikiş tutmadı. En son değiştirmek zorunda kaldılar. Maliyetli... Daha bunun mazot pompası, enjektör ayarları filan var. Yakıtı iyidir, sağlamıyla İstanbul şehir içinde ortalama 6-7 lt ile gezebilirsiniz ama böyle masraf potansiyelleri olur yıllanmış araçta.

1.4 tdi için de aynı şeyler geçerli. 3 silindirin sesten başka korkutucu başka birşeyi var mı bilmiyorum :)

2000 Vectra cd ve cdx araçlar için benzinli kullanacaksanız kabul ama lpg'ye girmeyin. Bir de sanırım 2.0DTI dizelleri vardı, onlardan alacaksanız onların hakkında pek bilgim yok. Ama yine kaputun altında yıllanmış ve yıpranmış araç masrafları çıkarma potansiyeli var her dizel gibi.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
1.9 tdi motorlar iyidir hoştur ama zamanla masrafları ağır oluyor. Arkadaşta vardı 1.9tdi, çok temiz kullanmalarına rağmen yılından km'sinden ötürü turbosu arıza verip duruyordu, tamirler dikiş tutmadı. En son değiştirmek zorunda kaldılar. Maliyetli... Daha bunun mazot pompası, enjektör ayarları filan var. Yakıtı iyidir, sağlamıyla İstanbul şehir içinde ortalama 6-7 lt ile gezebilirsiniz ama böyle masraf potansiyelleri olur yıllanmış araçta.

1.4 tdi için de aynı şeyler geçerli. 3 silindirin sesten başka korkutucu başka birşeyi var mı bilmiyorum :)

2000 Vectra cd ve cdx araçlar için benzinli kullanacaksanız kabul ama lpg'ye girmeyin. Bir de sanırım 2.0DTI dizelleri vardı, onlardan alacaksanız onların hakkında pek bilgim yok. Ama yine kaputun altında yıllanmış ve yıpranmış araç masrafları çıkarma potansiyeli var her dizel gibi.

bu arabalardan daha yeni olarak alfa corsa vs önerme sebebim buydu, mobilde yazdım ama nası olduysa silinmiş :D hepsi masraflı, vectra cd cdx benzinde insan gibi yakmıyor :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Son düzenleme:

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
Bence Vectra'ya hiç bulaşma. Hep sorun çıkarıyor. Diğer 2 seçenek arasından Golf' ün içi güzel Cordoba'nın dışı güzel. Motor konusunda ben Cordoba' yı seçerdim. Hatta seçenekleri değiştirirsen daha iyi olur. Ama Volvo en iyisi.

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bence tertemiz Mazda 323 1.8 düşünebilirsiniz veya donanım olarak üst seviyede bakımlı bir Mazda 626 2.0 düşünebilirsiniz. Cidden çok güzel arabalar

Önerilen araçların üzerine ae101 diyemeyeceğim çünkü donanım olarak vasat.

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Kesinlikle Alfa Romeo öneririm. Bulabildiğiniz en yüksek model yıllı 147 veya 156 bakabilirsiniz. 1.9 tdı dan daha masrafsız olacağını düşünüyorum :)

Corsa C yi de kesinlikle öneririm.

1.3 cdti Veya 1.7 dti corsa da alabilirsiniz. 1-2 kronik sorunu dışında temizdir ve rakiplerine kıyasla daha gaddar motorlardır. 1.2 benzin veya 1.4 benzin modeli de iyidir. Ki forumumuzda hepsinden bol bol kullanan mevcuttur :)

1.4 tdci fiesta da düşünebilirsiniz. Masrafsız (çıkarsa bile çok ucuz parça-işçilik) , yakıtı uygun üzmeyecek bir araç.

Ben 3 seçenek sordum sen ne tavsiye etmişsin diyebilirsiniz ama kim ne derse desin 1.9 tdı masraflı bir motor , vectra biraz yüksek yakıt tüketimi özellikle benzinde ve ben korkarım açıkçası o arabaya girmeye. 1.4 tdı 3 silindir diye korkulacak bir motor değil açıkçası ama ben pek beğenmediğim için bunları tavsiye ettim :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İlanını attığınız Volvo fena değil o fiyatlara alınabilecek iyi araçlardan biri yalnız benim önerim de Alfa 156 yönünde olacaktır her ne kadar o yıllarda çıkan Alfa'lar sürekli bozulmaları ile ünlü olsalar da o fiyat seviyesinde ve o modelde daha makul pek araç yoko_O.Aradığınız seçeneklere bakılarsa C ve D segmenti sedanlara bakıyorsunuz, Ford Mondeo'lara bir göz atın derim.Kolay gelsin...Eğer düşünürseniz ufak A ve B segmentinde ele alınabilcek nispeten yüksek modelli seçenekler var 2005 civarı Corsa C-Clio 2007 civarı Suzuki Swiftleri de 30 bin tl bandında yakalamak mümkün ama araç büyüdükçe model düşüyor istemeden de olsa.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım