255/35/18 arka 225/40/18 ön yaz lastiği önerisi,tutunsun pahalı olmasın yeterli

flare

Eren Duygun
Düz Yol Gazcısı
19 Mar 2023
15
24
145
Tekirdağ
Marka
BMW
3-4 bin fiyat bandında olursa güzel olur bi kaç ay sonra onlarla körfeze ya da autodroma da gidebilirim.Pilot sport ya da asymetric gibi lastikler de olabilir Ankara'da sahibindende nankang ns2-r tanesi 2500'e buldum sıfır sayılır, zaten aracın deposunu 2 ayda bir dolduruyorum keyfi kullanıyorum o yüzden slick lastiğin beni rahatsız edeceğini sanmıyorum ve fiyatları çok uygun ama slick lastik de bu arabaya fazla mı gelir abartı mı olacak diye de düşünüyorum ama nankang bi tık yol lastiği tadında olduğu için abartı bi şey olmaz gibi de geliyor.Arabada 600 tork var sarmadan gitmiyor zaten ne önerirsiniz yol lastiği de olur tutunsun ucuz olsun yeterli

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Nankang sportnex AS2+ veya Falken Azenis FK 520

Açıkçası belirttiğiniz bütçeye daha fazla bir şey bulmak da güç. Pilot sport, Asymmetric 6 falan 5-7 bin lira arası belirttiğiniz ebatlarda. Slick lastikler ıslakta çok zor tutunuyor. Isıtmadan da yine tutuşu zayıf olabiliyor. O yüzden de tehlikeli oluyorlar. Aracınızın gücü slick lastiği her türlü kaldırır ama bu biraz da sizin sürüş alışkanlığınıza bağlı. Sürüşünüze yukarıdaki lastikler de yeterse sorun olmaz.

Son düzenleme:

uygarefee

Uygar
Elit Apaçi
29 May 2022
301
438
995
İstanbul
Marka
Tofaş
3-4 bin fiyat bandında olursa güzel olur bi kaç ay sonra onlarla körfeze ya da autodroma da gidebilirim.Pilot sport ya da asymetric gibi lastikler de olabilir Ankara'da sahibindende nankang ns2-r tanesi 2500'e buldum sıfır sayılır, zaten aracın deposunu 2 ayda bir dolduruyorum keyfi kullanıyorum o yüzden slick lastiğin beni rahatsız edeceğini sanmıyorum ve fiyatları çok uygun ama slick lastik de bu arabaya fazla mı gelir abartı mı olacak diye de düşünüyorum ama nankang bi tık yol lastiği tadında olduğu için abartı bi şey olmaz gibi de geliyor.Arabada 600 tork var sarmadan gitmiyor zaten ne önerirsiniz yol lastiği de olur tutunsun ucuz olsun yeterli
Ben NS-2R kullanıyorum. Şuan yeni sipariş yok, getirmiyorlar yani bu lastikten şu anlık. Bulabiliyorsanız alın. Çılgınca yağan yağmurda bile su tahliyesi harika olan bir Semi Slick lastik. Ki benim aracımda TC ESP ABS yok. Yüksek hızlarda Slick lastik klasiği biraz uğultu yapıyor. Sert biraz haliyle. 15 derece altı havalarda biraz daha dikkatli kullanım ister aracı hızlı kullanacaksanız. Lastikler ısınınca tutuş güzel. Yalnız dikkat edin TW120 olanını alın, 180 olan model olmasın.

flare

Eren Duygun
Düz Yol Gazcısı
19 Mar 2023
15
24
145
Tekirdağ
Marka
BMW
Nankang sportnex AS2+ veya Falken Azenis FK 520

Açıkçası belirttiğiniz bütçeye daha fazla bir şey bulmak da güç. Pilot sport, Asymmetric 6 falan 5-7 bin lira arası belirttiğiniz ebatlarda. Slick lastikler ıslakta çok zor tutunuyor. Isıtmadan da yine tutuşu zayıf olabiliyor. O yüzden de tehlikeli oluyorlar. Aracınızın gücü slick lastiği her türlü kaldırır ama bu biraz da sizin sürüş alışkanlığınıza bağlı. Sürüşünüze yukarıdaki lastikler de yeterse sorun olmaz.
fiyat yol ses ve yağmurda güvenlik için azenis fk520 aldım, lastik yola anormal derecede fazla yapışıyor çok beğendim yanlarken de aşırı kontrollü olmaya başladı beğendim,yanlamıyorum da pek yazık zaten piste giricem daha onlarla. Teşekkürler

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
fiyat yol ses ve yağmurda güvenlik için azenis fk520 aldım, lastik yola anormal derecede fazla yapışıyor çok beğendim yanlarken de aşırı kontrollü olmaya başladı beğendim,yanlamıyorum da pek yazık zaten piste giricem daha onlarla. Teşekkürler
Rica ederim hocam beğenmenize sevindim. Günlük kullanımda işinizi her türlü gorur zaten ama umarım pistte de istediğiniz gibi bir performans sunabilir.

OgulV

Ogul Veli
Takipçi
24 Nis 2024
3
6
20
24
Ankara
Marka
Ford
Merhaba. Harika bir seçim!!! Azenis FK520'leri birkaç bin kilometre kullandım ve hala yeni gibi görünüyorlar.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım