KAPALI 28 Bin TL Bütçeye Babam için aile aracı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Selamlar arkadaşlar 28 bin TL bütçemiz var ege bölgeside yaşıyoruz babam icin ekonomik çok arıza çıkarmayan günlük otomobil almak istiyoruz bize yakın tavsiyeniz yada ilaniniz varsa yardımcı olursanız sevinirim..

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Kilometre orjinalse hiçbir şey olmaz uzun süre. Arkadaşım da 300 bindeki var tıkır tıkır çalışıyor. Bunların boyası hep yanık, tümden boyatılmış olması güzel. Tek sıkıntıları kaporta parçaları çok pahalı onun dışında olumsuz bir yanı yok. Motor bildiğimiz 1.4 Tdi, çok çok az yakıyor. Tüm aksamları da çalışıyorsa bence alınabilir. Benim çok sevdiğim, piyasası dağa taşa vurmamış tek araba bu olabilir. Pazarlığı illa vardır bütçeyi bir tık zorlarsanız alınır bence.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Corsa B kasanın düşük motor düşük donanımlı ama fazla sorun çıkarmayacak temiz örnekleri bulunabilir.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Renault 19 klimalı airbagli temiz bulup binebilirsiniz baban için ideal olabilir. Eğer tercih ederseniz kale radyatör ile değiştirmenizi öneririm.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
reddediyorum, C kasa gibi değil çok fazla kronik sorunu var.
lpg görmemiş temiz bakımlı kullanılmışı kesinlikle yaşına göre sorunsuz. Corsa B, emekli ilk sahibinden bulunabilen nadir modellerdendir.
C kasada 7 seneye doğru gidiyorum, rahatlıkla söyleyebilirim ki bir sürü kronik soruna neden olan çok ciddi tasarımsal kusurları olan bir model.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Eski bir accent kullanıcısı olarak accent tavsiye ederim.
Bu paraya gelecek olan büyük ihtimalle halk arasında milenyum olarak geçen kasa olacaktır.

8 yıl admire kullandık ve sağlam diye lanse edilen birçok araba accentin eline su dökemez, 8 yıl boyunca bakım harici sanayi önünden dahi geçmedi.

Teknik olarak milenyum diye geçen (fotoğrafını aşağıya bırakacam) admire ile aynı araba, makyajlısı admire gibi düşünülebilir.

Kasa olarak hafiflerdir, arkası bağımsız süspaniyona sahip şaşırtıcı bir araçtır, özellikle de şehiriçi konforu çok iyidir.
Parça fiyatlarına gelecek olursak da ciddi çok ucuz ve yaygındırlar.

Kronik sorun olarak da bir şeyine rastlamadık, sadece yağ yakması belki ama bunu da kronik olarak söylemek doğru olmaz sonuçta 2. el araba alınacak ve motor durumu da çoğunda önemli ama accentlerde yağ yakanlara sık rastlarsınız.
1589306339268.jpeg

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,198
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Eski bir accent kullanıcısı olarak accent tavsiye ederim.
Bu paraya gelecek olan büyük ihtimalle halk arasında milenyum olarak geçen kasa olacaktır.

8 yıl admire kullandık ve sağlam diye lanse edilen birçok araba accentin eline su dökemez, 8 yıl boyunca bakım harici sanayi önünden dahi geçmedi.

Teknik olarak milenyum diye geçen (fotoğrafını aşağıya bırakacam) admire ile aynı araba, makyajlısı admire gibi düşünülebilir.

Kasa olarak hafiflerdir, arkası bağımsız süspaniyona sahip şaşırtıcı bir araçtır, özellikle de şehiriçi konforu çok iyidir.
Parça fiyatlarına gelecek olursak da ciddi çok ucuz ve yaygındırlar.

Kronik sorun olarak da bir şeyine rastlamadık, sadece yağ yakması belki ama bunu da kronik olarak söylemek doğru olmaz sonuçta 2. el araba alınacak ve motor durumu da çoğunda önemli ama accentlerde yağ yakanlara sık rastlarsınız.
Ekli dosyayı görüntüle 26183
Var mıdır ya bu paralara? Yumurtalara 25 istiyolardı en son

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
@Ugur Bu araç b segment olarak mı geçiyor hocam?
Evet b segmenti olarak geçiyor

Var mıdır ya bu paralara? Yumurtalara 25 istiyolardı en son
1.3 olanları 30 bandında vardı en son, 35 civarında temizleri vardı falan. Şu an gelip de bu paraya ölüsü kalmadı desen hiç şaşırmam artık :D Piyasayı 3 gün takip etmeyince bile absürt rakamlar görüyoruz artık.
Yumurta kasada 1.5 olanlar eskiden beri nedense pahalı anlam veremedim zaten.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
@Ugur bu araba bana ciddi derecede küçük geliyor ya. Birde kaputu bile plastik gibi duruyor hiç güven vermiyor bana yanlış anlamazsınız. 25e cidden ölüsü bulunuyor bence düşünülecek araba değil bu piyasada

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,438
4,970
kocaeli
Eski bir Marea sahibi olarak , ben bu bütçede araç bakıyor olsam ilk olarak Marea'ya bakardım .
Kilometresi çok yüksek olmayıp , bakımları aksatılmamışsa düzgün bir örneğini bulmaya çalışır ve alırdım . (Brava 'da olur , Palio da bakılabilir)

Onun haricinde Hyundai Accent bulunabilirse Milenyum tercih ederdim , yumurta kasaya o fiyat fazla gibi geliyor .

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
@Ugur bu araba bana ciddi derecede küçük geliyor ya. Birde kaputu bile plastik gibi duruyor hiç güven vermiyor bana yanlış anlamazsınız. 25e cidden ölüsü bulunuyor bence düşünülecek araba değil bu piyasada
Kaporta olarak haklısınız pek bir olayı yok o konuda, küçük olmasına da küçük tabi ama o yılların b segmenti yani normal denilebilir, symbol yada clio 2 sedanlarla kıyaslanırsa küçük yine.
25 liraya maalesef pek kalmadı ancak arkadaşın bütçe 28 dolaylarında olunca 30-32 bandındaki arabalarla pazarlık edilerek alınma ihtimalini de biraz göz önünde bulundurdum.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Kaporta olarak haklısınız pek bir olayı yok o konuda, küçük olmasına da küçük tabi ama o yılların b segmenti yani normal denilebilir, symbol yada clio 2 sedanlarla kıyaslanırsa küçük yine.
25 liraya maalesef pek kalmadı ancak arkadaşın bütçe 28 dolaylarında olunca 30-32 bandındaki arabalarla pazarlık edilerek alınma ihtimalini de biraz göz önünde bulundurdum.
Hocam siz daha tecrübelisinizdir bu konuda ama benim kendi düşüncem bütçenin tamamına araba almak pek mantıklı bir iş değil. Sonuçta geçmişi bilinmeyen suprizlerle dolu bir şey alacaksınız. 28 bütçe ise bence maksimum 25 bine kadar araç bakmak daha doğru bir olay. Süprizler için bütçe ayırılmalı diye düşünüyorum ben ne kadar doğru bilemem tabii

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Hocam siz daha tecrübelisinizdir bu konuda ama benim kendi düşüncem bütçenin tamamına araba almak pek mantıklı bir iş değil. Sonuçta geçmişi bilinmeyen suprizlerle dolu bir şey alacaksınız. 28 bütçe ise bence maksimum 25 bine kadar araç bakmak daha doğru bir olay. Süprizler için bütçe ayırılmalı diye düşünüyorum ben ne kadar doğru bilemem tabii
Ya tabii ki paranın tamamına araba almak mantıklı değil ancak bu bütçelere de maalesef pek araba kalmadığı için böyle seçenek zorlamak zorunda kalıyor insan. Tek teselli parçaların ucuz olmasından ötürü kolaylıkla yerine koyulabilir olması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım