KAPALI 3 Serisi- A4 - C Serisi, Hangisi neden alınmalıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Caner46

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
3
0
545
Merhaba arkadaşlar,
Motor olarak Audi A4 son kasadan önce benzinli motoru yoktu,
3 Serisinin dizel motoru, A4 dizel motoruna göre daha pahalı fiyata geliyor,
C serisinde 1.6 dizel veya 1.6 benzinli motor seçeneği var benzinlinin fazla yaktıgını duymustum.

Konfor, malzeme, yol tutuş, his, yakıt tüketimi, 2.el değeri veya
sırf şu nedenden dolayı bu model diye kıyaslayabilen arkadaslar yorumlarınızı bekliyorum
teşekkur ederım

RaceDriver

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
3
0
535
Hepsi güzel arabalar. Böyle bir seçimde yaş önemli bana göre. 18-28 yas arasıydaysan 3.20 en iyi seçim. İçlerinden en fazla sürüş keyfi ve eğlence verecek olanda 3.20 dir bence.

renegallimard

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
59
50
970
öyle bişi sormuşsun ki cevabı sayfalar sürebilir.. otomotiv sektörünün belki de en önemli rekabeti bu segmentte yaşanıyor..

ben yeni a4 derim.. teknoloji seviyorum.. sürüş zevki köprü yolunda geçen 3 saatte pek işlevsel değil.. o yüzden bmw'nin 5 serisinin altı istanbul'a uygun değil mesela..

c serisi bayadır aynı artık makyaj bile görmüyor.. en yenisi, moderni audi 4 bu segmentte..

yeni s60 gelsin de şu kısır döngüden kurtulalım, bir yeni araba girsin şu segmente artık..

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
öyle bişi sormuşsun ki cevabı sayfalar sürebilir.. otomotiv sektörünün belki de en önemli rekabeti bu segmentte yaşanıyor..

ben yeni a4 derim.. teknoloji seviyorum.. sürüş zevki köprü yolunda geçen 3 saatte pek işlevsel değil.. o yüzden bmw'nin 5 serisinin altı istanbul'a uygun değil mesela..

c serisi bayadır aynı artık makyaj bile görmüyor.. en yenisi, moderni audi 4 bu segmentte..

yeni s60 gelsin de şu kısır döngüden kurtulalım, bir yeni araba girsin şu segmente artık..
Üstad, 2014'ten beri yeni Mercedes C (W205) piyasada. Mercedes C konusunda yorumunuza anlam veremedim.

Piyasadaki en eski model şimdi BMW 3 (F30).

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Ben şahsen bir A4'ün içinde olmayı tercih ederim. İç mekan olarak iki aracı da geride bırakacağını düşünüyorum. Mercedes'in iç dizaynını hiç beğenmediğim için zaten onu direk eliyorum.

renegallimard

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
59
50
970
Üstad, 2014'ten beri yeni Mercedes C (W205) piyasada. Mercedes C konusunda yorumunuza anlam veremedim.

Piyasadaki en eski model şimdi BMW 3 (F30).

doğru söylüyosun, benim eksikliğimmiş.. mercedes pek sevmediğim için dikkat etmemişim.. bir de çok görünce senelerdir o model var gibi algılamışım..

özür dilerim emin olmadığım bir bilgiyi gerçekmiş gibi yansıtmışım..

Erdem65

Profesör
9 Eyl 2016
84
96
1,060
İstanbul
3 Serisi teknoloji konusunda çoğu insana yetebilicek düzeyde bence artı sürüş zevki var, tasarım desen o biçim
Alıcak olsam benim tercihim kesinlikle 3'ten yana olurdu.

Son düzenleme:

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
27
Tokat
Çok zor bir soru olmuş bence. Nedense c yi çok beğenmiyorum. İç dizaynı gözüme hitap etmiyor ve hiç ergonomik gelmiyor. A4 ve 3 ü kendim kullanmadan sanırım hiç emin olamam

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kesinlikle 3.17 jantlarla baya konforluydu.Sürüş zevki olarak hepsinden önde.Motor şanzıman uyumu cidden iyi.3 serisinde dakota deri olursa baya kaliteli oluyor.A4 ve C serisinin benzinlileri 3 serisinden fazla yakıyor.İç mekan olarak A4 en iyisi ama diğer 2 araba da gayet iyi.Ben 3 ünün arasında kalsam 3 serisi alırdım.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Eğer hem iyi yol tutsun, yalıtımı en iyi olsun, konforlu olsun, yeni olsun, içi en kaliteli olsun ve daha kullanışlı olsun istiyorsan A4. Ama ben gencim eğlenmek de istiyorum diyorsan 3 serisi. C sınıfina gerek dahi yok bence o segmentde gerçek amg motora sahip modelleri hariç gereksiz bir model bence.

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Eğer hem iyi yol tutsun, yalıtımı en iyi olsun, konforlu olsun, yeni olsun, içi en kaliteli olsun ve daha kullanışlı olsun istiyorsan A4. Ama ben gencim eğlenmek de istiyorum diyorsan 3 serisi. C sınıfina gerek dahi yok bence o segmentde gerçek amg motora sahip modelleri hariç gereksiz bir model bence.
AMG motor yok, AMG donanım var. AMG motor diyorsan yüzbinlerce lira koyman lazım üstüne. :)

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Her şeyden önce A4'ün tasarımı zaten yukarıda arkadaşın bahsettiği muadillerine göre bir üst segmentmiş gibi duruyor. İç mekan daha bir bomba. C'nin içine girince (daha doğrusu tüm son nesil Mercedes'lerin) beni cezbeden hiçbir şey bulamıyorum.

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
BMW 3 sportif sürüş için aralarında en iyisi olsa da, kalite açısından bir Audi A4 ten BMW 3'e geçince insan hayal kırıklığına uğruyor.

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
Her üç modelde premium segmentte kendini ispatlamış modeller... Benim şahsi fikrim ve araç seçimlerim, tercih ettiğim modellerin test sürüşlerini gerçekleştirip içinde geçirdiğim zamanda bana en fazla keyif veren ve en iyi hissettiren otomobil benim otomobilim olmuştur. Sonuçta otomobili ben kullanıcam :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım