AÇIK 307 klima sorunu

ozanckl

Profesör
28 Nis 2019
202
1
306
1,385
31
Marka
Ford
merhabalar. 2006 model 1.6 dizel 110 luk dijital klimalı araca sahibim. klima açık halde bayır çıkarken 3 bin devir 120-130 km hıza kadar ıkınarak geliyor aynı yolda klima kapalı bayır yukarı 150 yi soluksuz görüyor. kasnak dönüyor onun kontrolünü yaptım. klima bazen basıyor bazen basmıyor. klima gazı yeni. bazen kayış kokusu alıyorum a/c yi devreden çıkarınca koku gidiyor. sonra tekrar devreye alınca koku gelmiyor. ustaya gittiğim zaman ise klimayı açınca gayet sorunsuz çalışıyor (çekiş kaybı hariç). çalışınca da biz bakamayız şu an yapacak birşey yok diye gönderdiler. bariz bir çekiş kaybı ve soğutma sorunu var aklıma ilk gelen klima kasnağı veya kompresör oldu. daha önce buna benzer sorun yaşayan olduysa veya bilgi ve tecrübelerinize dayanarak yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benim aklıma da aklınıza ilk gelen şey geldi. Klima kasnağı kastırıyordur. Üşenmeyip söküp kontrol edecek bir özel servis bulursanız artık...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım