AÇIK 307 stop etme sorunu

ozanckl

Profesör
28 Nis 2019
202
1
306
1,385
31
Marka
Ford
2006 model 1.6 hdi 110 luk 307 ile yine başım dertte.
2 hafta kadar önce 100 110 km hızla giderken araç çekişten düşmeye başladı. Motor lambası sarı şekilde yandı. Depollution system faulty uyarısını verdi. Sağa doğru yanasirken araç stop etti. Yağı suyu tam. 10 dk sonra yeniden çalıştı. Cihaza bağlattık egr arızası görünüyor ama egr valfi değişeli 5 6 bin km falan oldu. Hatayı sildik yol tecrübesi yaptık devam ettik.Dün yine aynı sorun biraz daha farklı senaryo ile karşıma çıktı. Stop ettikten sonra çalışmadı. Biraz süre sonra marşa bastım rolanti devrine gelmeden stop etti. Biraz daha bekledim çalıştı gaz verdim 3 bine kadar ayağımı gazdan çektim rolanti devrine düşünce direkt stop etti. Sonra çalıştı ama sanki arkadan birşey arabayı tutuyor gibi ve sendeleyerek gidiyor gibiydi. 5 6 bin km kadar önce triger devir daim egr egzantirik gibi şeyler sıfırlandı. Bu kadar masrafa hala adam olmadı bu araba.
Uzun oldu kusura bakmayın. Umarım açıklayıcı olmuştur. Yarın yeniden sanayi yolları görünüyor. Tecrübelerinize istinaden yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

ozanckl

Profesör
28 Nis 2019
202
1
306
1,385
31
Marka
Ford
Selamlar benzer bir sorun mudur bilemiyorum sadece fikir vermesi açısından yazıyorum. 1.5 mondeoda soğukken çalıştır git bir sorun olmuyordu araba ısındıktan sonra bir anda teklemeye başlayıp stop ediyordu sıcakken tekrar çalıştırmaya çalışınca çalışmıyor çok uzun marş basıp çalışıyor ve tekrar stop ediyordu, 10-20dk soğumasını bekleyip çalıştırınca yine sorunsuz ilerliyordu arıza kodu yoktu daha sonra makinaya bağlıyken yapmasını denedik orda yakıt basınç arızası vermişti, benzin geri dönüş valfi sorunluydu sanırım o zaman ve depodaki pompayla beraber değişmişti ve düzelmişti. Dediğim gibi fikir vermesi açışından yazdım benzeriyse geri dönüş valfi ve pompa kontrol edilebilir.
Benzer bir sorun evet siz yazınca farkettim yazmayı unutmuşum buraya. Soğukken çalışınca tekleme veya stop etme yok ama sıcak motor çalışınca sorun oluyor. Yakıt pompası üzerindeki müşir değişti aynı sorun devam ediyor

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Benzer bir sorun evet siz yazınca farkettim yazmayı unutmuşum buraya. Soğukken çalışınca tekleme veya stop etme yok ama sıcak motor çalışınca sorun oluyor. Yakıt pompası üzerindeki müşir değişti aynı sorun devam ediyor
Bizim sorunumuzda benzin basınç regülatörü pompanın üstünde olduğu söylendi ve komple pompa değişti o şekilde düzelmişti. Dizel araçta sistem nasıldır bilemiyorum fakat pompaya bir baktırmanızda fayda var diye düşünüyorum.

ozanckl

Profesör
28 Nis 2019
202
1
306
1,385
31
Marka
Ford
2 gündür yine stop etme sorunu ortaya çıkmıştı. Bugün sanayi yolunu tuttum cihaza baglattik. Rail müşiri değişti yol tecrübesi yaptık beraber. 10 km civarı bir yol yaptık sıkıştırarak. Şu an için sorun yok

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım