KAPALI 320 iED bıktırdı! 220.000TL’ye kadar araç önerisi

alpckr33

Profesör
11 Eyl 2016
74
56
1,010
Mersin
Marka
BMW
Herkese hayırlı günler. Aracım f30 320iED. 100.000 km ye geldi. Ben her 2 hafta da bir su sorunu ile karşılaşıyorum, artık iş maddi boyutu geçti, sinir bozucu bir duruma geldi. Aracımın tüm arızalarını giderdik ama N13’ten soğudum açıkçası.Aracımı satma kararı aldım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim

- 220.000TL ye kadar bütçem var.
- coupe, sedan vs. Olabilir,
- 60.000 km’yi geçmezse iyi olur,
- Dizel ve otomatik olsa iyi olur,
- Az problem çıkaran bir motor ve şanzıman olursa iyi olur.
- Performans konusuna gelirsek insan bu fiyatlara çıktığında biraz performans bekliyor. Yani sollamaya çıktığımda sollamada bırakmasın :)

Şimdiden bana yardımcı olan abilerime,kardeşlerime teşekkürler.

mertmol

Takipçi
26 Şub 2019
3
2
20
2.0 tdi 240 lık Passat'lara bakabilirsin tutuş olarak da performans olarak da tatmin eder yakıtı da çok değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,067
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW

mavera

Düz Yol Gazcısı
25 Eyl 2018
20
37
145
Geçmiş olsun hocam. Bende 320ied m plus alma arifesindeyim aracı buldum görüşüyorum satıcı ile fakat bu konuyu görünce kafam baya karıştı ve morelim bozuldu açıkçası bu kadar sorunlu bilmiyordum bende aracı. Alım işini tekrardan gözden geçireceğim bunun haricinde aracı alırken sorulması baktırılması gereken konuları özelden veya konu sahibi için problem olmayacaksa buraya yazabilirse arkadaşlar çok iyi olur en azından aracı almak isteyenler aracı alırken çıkabilecek sorunları önden satıcıya sorup baktırıp emin olup alırlar

alpckr33

Profesör
11 Eyl 2016
74
56
1,010
Mersin
Marka
BMW
Geçmiş olsun hocam. Bende 320ied m plus alma arifesindeyim aracı buldum görüşüyorum satıcı ile fakat bu konuyu görünce kafam baya karıştı ve morelim bozuldu açıkçası bu kadar sorunlu bilmiyordum bende aracı. Alım işini tekrardan gözden geçireceğim bunun haricinde aracı alırken sorulması baktırılması gereken konuları özelden veya konu sahibi için problem olmayacaksa buraya yazabilirse arkadaşlar çok iyi olur en azından aracı almak isteyenler aracı alırken çıkabilecek sorunları önden satıcıya sorup baktırıp emin olup alırlar
Bence N13 motorlu araç alırken önemsenmesi gereken en önemli konu kilometresinin düşük olması. Bunun yanında arabanın önceki sahibinin nasıl bir kullanım tarzı var onu bilmek lazım. Tanıdıktan almıyorsan bunu tahmin etmen çok zor.

Baktırılması gereken konular;
- Araç kaç binde bir bakıma giriyor?(Borusan’a veya özel bmw servislerin de bakımını yaptırıyorsa, teyit edip onun bilgisini almakta önemli)
- Eğer bakımlarını borusan harici bir yerde yaptırıyorsa motor içi değişen parçaların orijinal olması gerekir, onlara baktırmak lazım.
- Kesinlikle yazılım,chip vs. olmasın. Motor zaten sıkıştırılmış bir motor ve çok ısınıyor, eğer birde yazılımlı olursa o motorun vay haline...
Benim hatırladıklarım bunlar. İlla ki bakılması gereken daha çok şey vardır mutlaka ama benim dediklerime kesinlikle bakılması gerektiğini düşünüyorum.

Bu arada siz performanslı kullanımı seviyorum, ben motoru sık sık zorlarım derseniz size 320iED yi önermem.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben olsam dolusundan düşük km’li M sport donanımlı 318d alırdım hem iyi gidiyor hem az yakıyor zaten aracın ne kadar başarılı olduğundan bahsetmeye gerek yok.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
aracın ömrü dolmuş :) 100 bin km... şu sıra eski tsı lar turbodan ötürü çok geliyorlar :) nolacak bu downsizinglerrrr

Hocam bilgi paylaşımı açısından kritik bir mesaj yazmışsın ...
Ortalam KM si veya tespit edebildiğin kadarıyla kullanım koşulları nedir bu TSI ların lakin tubo bu, benimde dizel Toyota nın turbosunu yemişliğim var :)

BLUES35

Takipçi
24 Nis 2019
2
1
20
40
Marka
BMW
Herkese hayırlı günler. Aracım f30 320iED. 100.000 km ye geldi. Ben her 2 hafta da bir su sorunu ile karşılaşıyorum, artık iş maddi boyutu geçti, sinir bozucu bir duruma geldi. Aracımın tüm arızalarını giderdik ama N13’ten soğudum açıkçası.Aracımı satma kararı aldım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim

- 220.000TL ye kadar bütçem var.
- coupe, sedan vs. Olabilir,
- 60.000 km’yi geçmezse iyi olur,
- Dizel ve otomatik olsa iyi olur,
- Az problem çıkaran bir motor ve şanzıman olursa iyi olur.
- Performans konusuna gelirsek insan bu fiyatlara çıktığında biraz performans bekliyor. Yani sollamaya çıktığımda sollamada bırakmasın :)

Şimdiden bana yardımcı olan abilerime,kardeşlerime teşekkürler.

Merhaba ,

BMW 530d aracım satılık sahibinden ilan numarası 638862292
645 CI satın almak için satıyorum aracımı
Bakımlı bir araçtır üzmez sanayi yolunu unutursunuz
Düşünürseniz konuşabiliriz

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım