KAPALI 350.000 TL'ye Kadar Otomobil Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
Merhabalar. 21 yaşındayım 300.000-350.000 TL'ye kadar bütçem var. Sedan sıfır kilometre otomobil arıyorum. Yakıt türü, çekiş farketmez. Önceliğim C segment araçlar. Arabadan performans ve konfor elbet beklerim. Trafiğe kapalı alanda lastik yakmayıda severim yalnız bu imkanlar içinde öyle bir araba bulabilceğimi sanmıyorum. Audi A3 Sedan bulabildim yaşıma göre açıkçası. Sıfır kilometre VW Passat, Skoda Superb veya Ford Mondeo gibi birsürü güzel araçlar var. Yaşımdan dolayı onlara pek gönlüm el vermiyor. Sizin yaşıma göre ve yukarıdaki kriterlerde önerileriniz var mıdır?

Edit: Eğer kriterlerimi barındıran 2.el güzel araçlar varsada önerebilirsiniz.

Son düzenleme:

noyanyn

Noyan Yenicelioglu
Taklacı Güvercin
15 Mar 2018
33
102
385
istanbul
Marka
Volvo
Arkadaşlar birde sıfır otomobil fiyatlarında düşme olabilir mi?

Liste fiyatı asla düşmez. Ancak en son matrah değişimi bir çok araç gemide yoldayken geldiği için, doğal olarak iptallerde peşinden geldi. O nedenle yıl sonu araçları eritmek ya da rakamları son bir hamleyle yükseltmek adına satış temsilcilerine daha fazla inisiyatif tanınması istenebilir. Son olacak fiyatta biraz daha düşme, ek opsiyon hediye etme, bakım hediye etme gibi gibi.

berkayis

Berkay
Taklacı Güvercin
28 Ağu 2020
22
131
385
İzmir
Marka
Audi
@berkayis Hocam gerçekten bende arkadan itişli arıyorum ama bulamıyorum doğru düzgün. Yeni 2 serisi Grand Coupe var aklımda biraz o arkadan itişli performansı verir mi?

2 GrandCoupe hiç kullanmadım, açıkcası bmwnin önden çekişlilerine çok sıcak bakmıyorum. Okuduğum testlerde de çok beğenilmiyor. Diğer araçlara göre kötü olmasa da çoğu test eden diğer bmwlere göre kötü ve hissiz bulmuş. İç mekan ve görünüş olarak çok güzel bir araç. Arkadan görünüşünü çok sevemedim bir tek. Önden çekiş olucaksa başka markalara kayılabilir. 2 GC yerine 508'i tercih ederdim. Hem yol tutuş ve iç mekan olarak harika bir araba. Ayrıca yeni 2 serisi fiyatları da bildiğim kadarıyla 350'nin üzerinde. Arkadan itişli olarak da çok klasik her yerde gördüğümüz 3-4 serisi bmwler, mercedes cler, jaguar xe olabilir. Eğer modifikasyon düşünürsen 320i ed yerine nispeten daha uygun fiyata 316i alıp chiplemek düşünülebilir, n13 motordan 220 bglere kadar kolayca güç alınabiliyor.

Edit: Fiyatlar ben bakmayalı daha da uçmuş😅 Arkadan itiş olarak d segmentinde çok sene düşmeniz gerekecek. Bmw f20 1serisine veya f22 2 serilerine bakabilirsin. 2 Serisi Grandcoupeler de 400'ün üzerinde

Son düzenleme:

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
@berkayis Peki F30 328i alsam nasıl olur? Bence yaşıma göre ideal araba. Ortalama 250.000 KM sorun çıkartır mı? Çok mu yorulmuştur araba? Rektifiye yaptırırsam ve arabanın bakımlarını falan yaptırsam performansı nasıl olur? Uzun yıllar kullanabilir miyim? Çünkü arabada ortalama 250.000 TL küsur bütçeminde altında yaşıma uygun performans aracı diyelim.

berkayis

Berkay
Taklacı Güvercin
28 Ağu 2020
22
131
385
İzmir
Marka
Audi
@berkayis Peki F30 328i alsam nasıl olur? Bence yaşıma göre ideal araba. Ortalama 250.000 KM sorun çıkartır mı? Çok mu yorulmuştur araba? Rektifiye yaptırırsam ve arabanın bakımlarını falan yaptırsam performansı nasıl olur? Uzun yıllar kullanabilir miyim? Çünkü arabada ortalama 250.000 TL küsur bütçeminde altında yaşıma uygun performans aracı diyelim.

Sanırım gördüm bahsettiğin ilanı, bulaşma derim. Bu tarz araçları kullanan kişiler genelde çok düzgün olmuyor. Temizini bulmakta zorlanırsın. Düşük kilometrede, zorlanmamış araçlar bulmaya çalış. Araç fiyatlarında da ne kadar ekmek okadar köfte. Bir araç hem çok güzel hem de ucuz olamaz. Hele bu piyasada "aa ne kadar uygun fiyatlı bir araç" dediğim çoğu araba ya kazalıdır, ya da bir sıkıntısı vardır diye düşünüyorum ben. Şu an hangi araçları kullanıyorsunuz? Ne kadar tecrüben var? Bunlar da önemli noktalar.

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
21 yaşında olsam o kadar paraya 508 harici d-segmentine binmem açıkçası daha sportif bir şeyler bakardım. Yeni 2 Gran Coupe diyecektim ama o fiyatlara maalesef yok artık. Bence 360-370 civarına yeni kasa 1.18i düşünebilirsin, sıfıra yakın 1000-5000 km arası var ilanlarda o fiyatlara. F20 sürüş olarak çok sevsemde o kadar parayı F20'ye vermem şahsen iç mekan olarak çok demode kalıyor artık.

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
595
943
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Ne hayatlar var ya, 21 yaşında iyi para.
Focus titanium alırdım güzel renkli, sürüş keyfi süper bilen bilir :D

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Corolla Hybrid veya Civic turbo al. Corolla'nın hybrid'i ilgi çeker, civic de tipiyle kendine baktırır. İkisinin de sürüşü iyi. Civic iyi de kaçar.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
ay olabilir mi öyle bişey, lütfen olsun çünkü.

hadi karikatür engeli bunu da silsin :p
file.jpg
sapofjalsıjşfojısaf

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım