Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Umut34

Umut
Senkromeççi
21 May 2020
16
0
60
40
İstanbul
Marka
Opel
Merhaba forumda bazı konuları okurken yardımsever kişilerin epeyce çok olduğunu gördüm ve bu yüzden bu konuyu açmak istedim çünkü fikirleriniz şu an benim için çok önemli.
50 bin TL bütçe ile otomatik araç bakıyorum çoğu zaman eşim kullanacak. Rakam düşük olduğu için eski modellere bakmak zorundayım 4 markanın arasında kaldım.
1- Golf 4
2- Audi A3
3- Opel astra G HB.
4- Honda civic vtec 2

Hangisi olursa olsun maalesef otomatik olmak zorunda. Tabi bu markaların kendi içinde de paketleri var (elegans-cd-ambition-attraction v.s) hangisi daha az sorun çıkartır nelere dikkat etmeliyim 2 haftadır maalesef karar veremiyorum piyasa da fiyat konusunda almış başını gitmiş. yardımcı olursanız sevinirim, Teşekkür ederim

Umut34

Umut
Senkromeççi
21 May 2020
16
0
60
40
İstanbul
Marka
Opel
Japon markaları honda toyota mazda vs. aslında tam da oturaklı adam arabası. Piyasa belli parasına göre mal var. 50bin tl'ye eli yüzü düzgün vtec2 yok. boşuna bakmayın.
Honda spor araba yapımını çok seviyor bu yüzden genç kitle ilk Honda ya heves ediyor ve oynamadığı yer haliyle dokunmadığı yer de maalesef kalmıyor. Bi araç alalım dedik 3 haftalık analizim bu şekilde oldu. Ve zorlasa da beni çıtayı şimdilik yükseltmek zorunda kaldım 65-70 e kadar yolu var

Sded

Senkromeççi
23 May 2020
6
18
70
35
İstanbul
Marka
Mercedes
1.6 benzinli hitler motoru bende 2 yıl kullandım. Yağ falan azaltmadı. 2 yıl boyunca sadce bir kere airbag ışığı yandı sensör değişti. Onun dışında klasik bakım aksatılmadan yapıldı. Araba 136k lerdeydi. 2006 A3 ambition 1.6 otomatik.

Şanzımanın silkeleme yapmadığından emin olun diğer parçalar pahalı değil. Motor da sağlam

E.ackgz

Asfalt Kurutucu
9 Haz 2019
24
5
595
24
Listeye göre önce golf sonra astra derim. O paralara vtec 2 bulacağınızı sanmıyorum. Bulsanız bile muhtemelen sizi üzecektir.

Son düzenleme:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
Golf 4 ile megane 2 temizi bulunursa bu paralara güzel tercih. Astra ziyadesiyle üzer. Japon grubunun temizi bu paralara mümkün değil artık.

Son düzenleme:

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
1.6 benzinli hitler motoru bende 2 yıl kullandım. Yağ falan azaltmadı. 2 yıl boyunca sadce bir kere airbag ışığı yandı sensör değişti. Onun dışında klasik bakım aksatılmadan yapıldı. Araba 136k lerdeydi. 2006 A3 ambition 1.6 otomatik.

Şanzımanın silkeleme yapmadığından emin olun diğer parçalar pahalı değil. Motor da sağlam
Sizin aracın fiyatı konu sahibinin bütçesini aşıyor. 1.6 hitler motorlar ömürlük motordur. yine a3'lerde kullanılan 1.6 aeh kodlu motor yağ eksiltir,yakar,kullanır. artık kim nasıl anlamak isterse öyle anlasın...

Umut34

Umut
Senkromeççi
21 May 2020
16
0
60
40
İstanbul
Marka
Opel
Sizin aracın fiyatı konu sahibinin bütçesini aşıyor. 1.6 hitler motorlar ömürlük motordur. yine a3'lerde kullanılan 1.6 aeh kodlu motor yağ eksiltir,yakar,kullanır. artık kim nasıl anlamak isterse öyle anlasın...

Tane 2004 Honda expertiz hüsranından sonra maalesef bütçeyi sınıra yaklaştırma gereksinimi duydum mecbur rakam 65 e çıktı. 65 e kadar bakabilirim

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
O dönemin A3 lerinde şimdiki A3 havası yok bence. Eğer ben bu araçlar arasında kalsaydım Golf4 ve Astra G arasında gider gelirdim, f/p açısından uygun bulduğumu alırdım. Çoğu parçası G kasayla ortak olan Zafira kullanıyoruz bizde, çok fazla arıza çıkartan, masrafları yoran bir araç değil. 18 yaşındaki arabada ekstra çıkabilecek şarj dinamosu ve direksiyon pompasında sorun çıktı. Her hangi bir pas sorunu yok ancak boya yanıkları mevcut. Dönemine göre iyi araç, temiz kullanılmışını bulursanız zevkle binersiniz.

25 May 2020
2
0
10
25
Tekirdağ
Marka
Zirai Traktör
Hocam E11 Corolla , B5 Passat ya da Lancer düşünmez miyiz ? Saydığınız arabalar biraz piyasa arabası. İlla 4'ünden seçilecekse ben Vtec 2 derim. Diğer 3'ü de Alman zaten. En azından parça fiyatları diğerlerine göre uygun.

Umut34

Umut
Senkromeççi
21 May 2020
16
0
60
40
İstanbul
Marka
Opel
Hocam E11 Corolla , B5 Passat ya da Lancer düşünmez miyiz ? Saydığınız arabalar biraz piyasa arabası. İlla 4'ünden seçilecekse ben Vtec 2 derim. Diğer 3'ü de Alman zaten. En azından parça fiyatları diğerlerine göre uygun.
Vtec 2 önceki yazılarımda dediğim gibi eski kuş serisi kullananlar şimdi vtec kullanıyor arabanın oynanmayan hiç mi bi yeri kalmaz 2 tane gidip baktım birine de 440 tl exper parası + 120 yol boşuna 560 tl vermiş oldum macun + boya ve kaskosuz oldukları için sanayiden çıkmamış vs. Önceki araçlarım 2008 de golf 3 2009 da Honda 99 model tek kapı velhasıl uzun zaman sonra Bi sevdaya düştük bu da sanırım gursağımızda kalacak 50-60 bin peşin para az değil bir işçi 500 her ay köşeye atsa neredeyse 10 yılda bu parayı biriktiriyor ve bu parayla 15 yaşından yukarı araç bulamıyor. Bu yollar da o kadar lüks yeni ya da yeniye yakın araçlar var bunlar o araçları nasıl almış diye kendime sormaya başladım. Sanırım sıkıntı bende...

Umut34

Umut
Senkromeççi
21 May 2020
16
0
60
40
İstanbul
Marka
Opel
O dönemin A3 lerinde şimdiki A3 havası yok bence. Eğer ben bu araçlar arasında kalsaydım Golf4 ve Astra G arasında gider gelirdim, f/p açısından uygun bulduğumu alırdım. Çoğu parçası G kasayla ortak olan Zafira kullanıyoruz bizde, çok fazla arıza çıkartan, masrafları yoran bir araç değil. 18 yaşındaki arabada ekstra çıkabilecek şarj dinamosu ve direksiyon pompasında sorun çıktı. Her hangi bir pas sorunu yok ancak boya yanıkları mevcut. Dönemine göre iyi araç, temiz kullanılmışını bulursanız zevkle binersiniz.

Aslında temiz bi otomatik astra 2003 veya 2004 elegance hb sunrooflu hiç düşünmeden alıcam da İstanbul - Tekirdağ - düzce - bursa - İzmit vs. İstanbul'a yakın yerlerde şu an satan yok maalesef ilk hedefimde astra var

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Aslında temiz bi otomatik astra 2003 veya 2004 elegance hb sunrooflu hiç düşünmeden alıcam da İstanbul - Tekirdağ - düzce - bursa - İzmit vs. İstanbul'a yakın yerlerde şu an satan yok maalesef ilk hedefimde astra var
Biz 2007 senesinde araç bakarken babam Astra G ben Golf 4 istiyordum. Babamın bir tanıdığının Astra'sına niyetlenmiştik, karartılmış stoplu, sunrooflu 1.6 enjoy, o ara Zafira bulduk, daha uygundu ve temizdi, bizimkilerde aa içi ferah bunun güzelmiş falan dediler alındı öyle. O günden beri acaba diğerlerine mi baksaydık dedirtmedi valla. Zaten çok kullanmıyoruz, 133 binde nadir lpgsizlerden :D Ama piyasa acayip uçmuş, 200 bine dayanmış 15-16 yıllık arabalara 55-60 bin istiyorlar. Şaka gibi.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Şimdi eksperden çıktık arabanın anası ağlamış şunu anladım ki Honda oturaklı adam işi değil apacilerin eline düşmüş maalesef.
Tam hiç boşuna bakmayın demeye geliyordum ki gitmiş ve hüsrana uğramışsınız bile. İlandan bile belli posası çıkmış çakal arabası olduğu. Değil almak, yolcu olarak içine oturmam bile. Daha ilk resimden ne olduğu belli.

Fd6 ve sonrasını bende severim fakat hiçbir ikinci el Honda olması gereken parasında değil. Özellikle bu baktığınız kasa uçuk fiyatlara satılıyor fakat klimalı bir Doğan'dan farkı yok. 52 bin vermeyi düşünüp ceset bir araba almak saçma. Ee Hondadır en azından yürüsün diyorsun, nokta hatasız daha yüz binde otomatiğine emaneten bindik bir arkadaşla, ayağı paspasa yapıştı çocuğun 160'ı geçemedik. Kısaca mantıksız bir araba, Honda hayat onda fantazisine girmeye gerek yok.

İlla Japon olacaksa şu olabilir. Çok para ama en azından değer kaybetmez ve sıkıntı çıkarmaz.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Honda spor araba yapımını çok seviyor bu yüzden genç kitle ilk Honda ya heves ediyor ve oynamadığı yer haliyle dokunmadığı yer de maalesef kalmıyor. Bi araç alalım dedik 3 haftalık analizim bu şekilde oldu. Ve zorlasa da beni çıtayı şimdilik yükseltmek zorunda kaldım 65-70 e kadar yolu var
Otomatik vitesi nasıldır bilmiyorum ama Punto bakabilirsiniz

Umut34

Umut
Senkromeççi
21 May 2020
16
0
60
40
İstanbul
Marka
Opel
Tam hiç boşuna bakmayın demeye geliyordum ki gitmiş ve hüsrana uğramışsınız bile. İlandan bile belli posası çıkmış çakal arabası olduğu. Değil almak, yolcu olarak içine oturmam bile. Daha ilk resimden ne olduğu belli.

Fd6 ve sonrasını bende severim fakat hiçbir ikinci el Honda olması gereken parasında değil. Özellikle bu baktığınız kasa uçuk fiyatlara satılıyor fakat klimalı bir Doğan'dan farkı yok. 52 bin vermeyi düşünüp ceset bir araba almak saçma. Ee Hondadır en azından yürüsün diyorsun, nokta hatasız daha yüz binde otomatiğine emaneten bindik bir arkadaşla, ayağı paspasa yapıştı çocuğun 160'ı geçemedik. Kısaca mantıksız bir araba, Honda hayat onda fantazisine girmeye gerek yok.

İlla Japon olacaksa şu olabilir. Çok para ama en azından değer kaybetmez ve sıkıntı çıkarmaz.
Maalesef 560 TL durduk yere gitti. Neyse sağlık olsun bundan sonra daha dikkatli adımlarla yol alıcaz Honda da ısrar etmemin nedeni bende 2 sene 99 modeli vardı tek kapı ve bir kere bile arıza vermedi otomatikte Honda yı bu yüzden seviyorum insanın başını ağrıtmayan nadir araçlardan biri. 3 gün kar'ın altında yattı 4. Gün halen kar devam ederken tek marşla çalışmıştı tabi araç benzinliydi. Biraz daha biriktirip mazda 3 mü alsam diye düşünüyorum kronik arızası yok denecek kadar az ve motor gücü ve hp azda olsa sağlam makine diye düşünüyorum

Umut34

Umut
Senkromeççi
21 May 2020
16
0
60
40
İstanbul
Marka
Opel
Astra g 1.6 elegance
Astra g 1.6 edition (100.yıl) bunu da araştırmanızı öneririm, özel üretim dolu bir araç.
Aynen öyle yapmaya çalışıyorum elegance 2003 ve 2004 en dolu paketleri diye okudum bulabilsem yakınlarımda özellikle gri gümüş veya siyah renk sunrooflu bugün alıcam. Nasip artık bekleyelim biraz daha mazda 3 de güzel kronik sorunları olmayan diye okuyorum çoğu yerde ona da gözüm kaymaya başladı. Olmadı auris olabilir yukarıda bi arkadaş önermişti

Umut34

Umut
Senkromeççi
21 May 2020
16
0
60
40
İstanbul
Marka
Opel
Wolksvagen bora 2001 sunrooflu comfortline modelini almak nasip oldu. Tek tek üşenmeyip yazıp bilgi aktarmak isteyen herkese gönülden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 20200604_215857.jpg
    20200604_215857.jpg
    291.7 KB · Görüntüleme: 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım