4 Mevsim Lastik Seçimi / Vredestein Quatrac Pro

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

Bu gün aracım Hollandadaki muayene sisteminden geçti, hiç bir problemi yok lakin, ön lastikler yasal sınıra baya yaklaşmış.. Servisi lastikleri değiştirmemeye zor ikna ettim..
Belki aracı değiştiririm diye, lastikleri ellemem diyordum ama belkide tutarım arabayı diye düşünüyorum şimdi.

Sorum şu ..
Burada bir lastik tedarikçisinde 4 al 3 öde kampanyasında Vredestein Quatrac Pro model lastikler var şu anda.
Genel olarak kötü bir lastik olarak bahsedilmiyor ve markayı eskilerden beri duysam da, Türkiyede pek tecrübe etmişliğimde yoktu.

Şöyle bir testini de buldum ...
Yağışta çok iyi gözüküyor (bu Hollanda daki bir araç için oldukça iyi ) ...

4 mevsim olunca CrossClimate 2 yi isterdi gönül.. ama şu anda bu kampanya biraz aklımı çeliyor..
Ne dersiniz ? ... başka bir kampanya mı beklesem .. yoksa taktırıp geçsem mi ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşı tr'de hiç görmedim ama test sonuçlarını kendi deneyimlediğim Goodyear Vector 4 Seasons modeliyle karşılaştırdım. Genel olarak gayet iyi duruyor. Bence Goodyear kadar alınası. Taktırın geçin derim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vredestein Avrupa'da oldukça iyi işler çıkaran bir lastik modeli. Ben alıp kullanırdım yerinizde olsam.

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@bt @Cenk tabi şimdi buradaki piyasayı da yeni yeni anlıyoruz... meğersem, tıpkı Türkiyedeki gibi, "bindirmece, ve indirmece" olayı varmış.. yani kampanyasız yerlerde %25-30 daha ucuza bulunabiliyor... hal böyle olunca farklı markalarda alınabiliyor benzer fiyatlara..

Bu lastik le ilgili oldukça çelişkili testler de okuyorum ... takıp geçsem eminim hiç sıkıntı yaşamam ama biraz ömür, biraz gürültü, biraz da yuvarlanma direnci problemi var gibi gözüküyor..

Nerdeyse aynı paraya Pirelli Cinturato All Season SF2 de var ve yeni çıkan bir lastik .. oldukça iyi bir kaç testini de okudum ... biraz araştırıyorum .. siz ne dersiniz...

Not: İlginç şekilde benim Passatın biraz garip bir lastik ölçüsü var (215 55 17) , CC2 her yerde çıkmıyor ... çıkarsa bu lastiklerden minimum %40 pahallıya çıkıyor..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vredestein markasının bazı modelleri listelerde üst sıraları zorlarken, bazı modelleri orta halli olabiliyor. Avrupa'da yaşamıyorum haliyle burada satılmayan bir lastiği tam bilemiyorum ama testlerden gördüğüm kadarıyla Vredestein, ne bir Dunlop konumunda ne de premium üreticiler konumunda. İkisi arasında bir yerde. Sanırım karşılığı Nokian olabilir. Nokian modelleri de iyi kullanıcı geri bildirimleri alır ama testlerde bazen iyi bazen ortalama sonuçlarda kalır. İyi sürüş deneyim sunar ama ömür gibi konularda bazen isteneni veremez.

Velhasıl alacağınız model beklentinizi karşılar. Fakat sürpriz olmasın yahut beklentim daha üst seviye diyorsanız, misal, Goodyear 4 seasons gen 3 gibi modellere bakabilirsiniz tabi aralarındaki fiyat farkı ölçüsünde bu karar verilir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@bt @Cenk tabi şimdi buradaki piyasayı da yeni yeni anlıyoruz... meğersem, tıpkı Türkiyedeki gibi, "bindirmece, ve indirmece" olayı varmış.. yani kampanyasız yerlerde %25-30 daha ucuza bulunabiliyor... hal böyle olunca farklı markalarda alınabiliyor benzer fiyatlara..

Bu lastik le ilgili oldukça çelişkili testler de okuyorum ... takıp geçsem eminim hiç sıkıntı yaşamam ama biraz ömür, biraz gürültü, biraz da yuvarlanma direnci problemi var gibi gözüküyor..

Nerdeyse aynı paraya Pirelli Cinturato All Season SF2 de var ve yeni çıkan bir lastik .. oldukça iyi bir kaç testini de okudum ... biraz araştırıyorum .. siz ne dersiniz...

Not: İlginç şekilde benim Passatın biraz garip bir lastik ölçüsü var (215 55 17) , CC2 her yerde çıkmıyor ... çıkarsa bu lastiklerden minimum %40 pahallıya çıkıyor..
Hocam valla bu konuda bahsi geçen kötü bir lastik yok. E 4 mevsim lastiği olunca haliyle şöyle pist performansı böyle virajdaki limit hızı g kuvveti bilmemne gibi ince detaylarda da olmuyoruz. Fiyat/performans olarak hangisi aklına yatarsa onu al derim. Pahali duran michelin dışında Nokian, goodyear, bridgestone, continental, pirelli ve sayende Vredestein, halihazırda güzel 4 mevsim yaptığını bildiğim markalar. Bunlardan hangisini uyguna kıstırırsan ondan al geç derim. :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,862
26,211
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Nokianlara genelde yazın dağılıyo deniyor ülkemizde, bir de üretim hatası sorunları yaşayan tabandan lastikleri çatlayanlar çok oldu. sizin oralardaki durumları bilmem ama ben burda nokian tercih etmezdim

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

Bu arada geçen hafta lastikler takıldı ..
Şu ana kadar sadece soğuk ama kuru zeminde biraz test edebilme şansım oldu ... Eski lastikler de Passat ın tutuşu çok iyidi ama sadece kalkışlar da tam gaz yapıldığında biraz fazla sarıyordu... Yeni lastiklerle sarma oranı hayli az ... tutuş ve fren konusunda da hiç bir problem yok lakin biraz yağış ve özellikle karlı hava da deneyimlemem lazım.

Yalnız şunu ayrıca yazmak istedim...Arabayı çalıştırıp, garajdan çıkmamı takiben araç konfor anlamında ışık yılı ileri gitti..
Belki eski lastiklerim (continental AllSeasonContact TS815) pek iyi değil veya gerçekten bitikti ancak bu lastik ile gelen konfor kazanımını ben bu güne kadar hiç bir lastik ile (kış lastikleri, CrossClimate, CrossClimate+ dahil) yaşamıştım.. kaldırım yollarda arabadaki titreşim 0 landı, yol sesi ise inanılmaz oranda azaldı eskiye göre .. böyle bir gelişim yaşayacağımı bilseydim aldığım ilk gün TS815 leri atıp bunları taktırırdım, hiç bir güvensizliklik hissettirmedikleri için tutmuştuk eski lastikleri...

Yağmur kolay ama biraz karlı zemini bekleyip bir inceleme yazacağım.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım