4 Mevsim mi Yaz Lastiği Mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bunun beklentilerle de alakası var. Michelin alan adam o kadar para verdim deyip en ufak bir şeyde negatif yorum yapabiliyorken ucuz alan beklentisi düşük olduğundan daha memnun kalabiliyor.
Bu Michelin in adı yazlıklarda dayanıksız olması ile anıldığı için olsa gerek akrabalar da pek sıcak bakmadı lakin açıkçası fiyat uçup kaçmazsa almayı düşünüyorum inşallah memnun kalırım. Deneyimlerimi de buraya yazarım

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Yorumunuz için teşekkür ederim ben de bir denemeyi planlıyorum bakalım yarın alacağım inşallah.
CC ile ilgili birkaç yorumda 100km hızdan sonra uzun yolda sesli yazıyordu siz bu konuda ne gözlemlediniz acaba?
Birde rica etsem hangi ebatı yük endeksiyle aldığınızı yazabilir misiniz

Araba tamamen şehir içi kullanılıyor. Uzun yol yapmadım. Bu nedenle sabit 100km/s sık sık görmüyorum ancak gördüğümde de bir şikayetim olmadı. Kısa süreli, nispeten yüksek hızlı kullanımda da yazlıklardan rahatsız veya gürültülü olduğunu düşünmüyorum. Düşük hızda da aynı şekilde. Öncekiyle (Bridgestone Potenza) kıyasladığımda etiketlerinde aynı desibel yazıyor. Tabii araçtan araca da fark var, bir yerden sonra iş araca dönüyor. Yüksek hızları seven bir araç kullanmıyorum. 185/60 r15 88v xl

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Lakin 97 zaten aracın yük endeksine uygun değil vuruntu normal ben 102 olan lastik bakıyorum. Bir de vuruntu olmasada zaten muayeneden geçemezdiniz en az 100 olmak zorunda
Benim Sağ kapıda 205 65 16 ve 215 65 16 yük endeksi olarak da 101 102 bilgisi var bizim araç 2015 140 lık Comfortline yeni kasa
Siz de bir bakın isterseniz kapıda ne yazıyor?
Bizim arabada 180 comfortline. Lastik ölçüsü aynı. Vuruntu dediğim kırılgan gidiyor araba sadece. Dediğim gibi Duster'şarda kullanılan lastikle aynı yük endeksine sahip. Muayene olayını şimdi duydum. 2 seneye yakın muayenesi var. O zaman da yaz lastiği ile girecek muayeneye o yüzden sorun olmaz. Benim sorunum lastiklere özellikle yüksek hızlarda çukura girdiğimde güvenmiyorum.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bizim arabada 180 comfortline. Lastik ölçüsü aynı. Vuruntu dediğim kırılgan gidiyor araba sadece. Dediğim gibi Duster'şarda kullanılan lastikle aynı yük endeksine sahip. Muayene olayını şimdi duydum. 2 seneye yakın muayenesi var. O zaman da yaz lastiği ile girecek muayeneye o yüzden sorun olmaz. Benim sorunum lastiklere özellikle yüksek hızlarda çukura girdiğimde güvenmiyorum.
Sizde vuruntu olması normal çünkü fabrikanın önerdiğine göre baya düşük yük endeksi. 97 ile 102 arasında 4 lastikte 500kg farkediyor. Bence 102 olan bir Suv lastiği alsanız sorun olmazdı benim bu başlıktan çıkardığım sonuç o.
İsterseniz ben şu 4 mevsimleri deneyeyim beğenirsem size tavsiye ederim kafanıza yatarsa siz de alırsınız

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Sizde vuruntu olması normal çünkü fabrikanın önerdiğine göre baya düşük yük endeksi. 97 ile 102 arasında 4 lastikte 500kg farkediyor. Bence 102 olan bir Suv lastiği alsanız sorun olmazdı benim bu başlıktan çıkardığım sonuç o.
İsterseniz ben şu 4 mevsimleri deneyeyim beğenirsem size tavsiye ederim kafanıza yatarsa siz de alırsınız
Bizim mecburen yaz ve kış lastik değiştirmemiz gerekiyor. Arabayı işyerinde kullanıyoruz. Bu yüzden sürekli hareket ediyor. Dört mevsimi diğer arabada denedik. İlk sene lastik hem yaz hem de kış lastiklerinden daha iyiydi. 2. seneye girildiğinde kışın ıslak zeminde bile sarmaya başladı. Bu arada en fazla 8-9 bin km yol yaptı.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bizim mecburen yaz ve kış lastik değiştirmemiz gerekiyor. Arabayı işyerinde kullanıyoruz. Bu yüzden sürekli hareket ediyor. Dört mevsimi diğer arabada denedik. İlk sene lastik hem yaz hem de kış lastiklerinden daha iyiydi. 2. seneye girildiğinde kışın ıslak zeminde bile sarmaya başladı. Bu arada en fazla 8-9 bin km yol yaptı.
Sizin kullandığınız model neydi peki uzak durayım

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Kafanız çok karışmış , kolay gelsin 👍🏻😅

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Son bir kontrol etmek istiyorum da doğrudan resim atayım dedim.
Fotoğrafa göre 215 65 r16 102V Crosscliamate plus bu araca oluyor değil mi

Ekli dosyalar

• IMG-20200305-WA0000.jpg
    IMG-20200305-WA0000.jpg
    194.2 KB · Görüntüleme: 0

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Lastikçi ciddi fiyat farkı verince Michelin alt markası Taurus marka 701 SUV Yaz lastiği alındı.
Şu 4 mevsimi lastikçiler övmedikçe yayılması çok zor.
Konu Silinebilir

Tepkiler: bt ve Cenk
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım