KAPALI 40.000 TL'ye otomobil tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EnesOzel

Taklacı Güvercin
2 Haz 2018
19
8
295
Merhaba dostlar. 40.000 TL ye kadar otomotik manuel hiç farketmez otomobil önerisi istiyorum. Sedan hatchback fazla farketmez, lpg li veya dizel olması lazım. Birde aklımızda bazı araçlar var Opel Astra H kasa Volkswagen Golf 5, Volkswagen Jetta MK5 veya Ford Focus 2 sedan kasa, Toyota Avensis 2003 2007 arası aklımızda olanlar bunlar fakat farklı araç önerilerinede açığım bu söylediğim araçlardan hangisi daha iyidir bilgilendirirseniz sevinirim. Önceliğimiz çok fazla yakmasın bakım masrafları ucuz olsun kronik arızası olmasın bu kadar şimdiden önerileriniz için teşekkürler. Özellikle jetta ve avensis seçerken aklımızı karıştırıyor biliyorum farklı segment araçlar fakat jettayıda çok seviyoruz avensiside fakat bizim için öncelik bakım masrafları ucuz olsun arıza fazla cıkarmasın yakıt az yaksın bu arada avensisde lpg uyumuyla ilgili bir kaç sıkıntı çıkarıyormuş sanırım lütfen bilen insanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eski bir otomobil dergisinde geçen gün "yerli" diye bir bilgi okudum bu Astra H Sedan'lar için. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Öyleyse, Alman üretimine göre bir miktar daha fazla elektronik arızaları olabilir. Ama bu tamamen varsayımımdır, somut bir bilgiye dayandırmıyorum. O konuda forumda varsa Astra H sedanların kullanıcılarından bu konuda yorumlar almamız lazım. HB olanlarını ise çok beğeniyorum, öneririm.

İlan özelinde konuşursam, araba perişan edilmiş. Bir hata edip alırsanız bile iç mekana kozmetik masraflar yapmadan satamazsınız.

EnesOzel

Taklacı Güvercin
2 Haz 2018
19
8
295
Ya en sorunsuz 301 veya C Elysee duruyor ben size şöyle izah edeyim biz Tofaş'tan geçeceğiz yani bize bu araç konforlu gelir ve uzun yol olarak max yaparsak tatile giderken 300 km yol yaparız harici genellikle hafta içi günde 30 - 40 km kullanılacak arada bir uzun yol yapar 250-300km gidiş geliş 500km yakın yol yapar yani uzun yolda harici şehir içinde kullanılacak , bizim için en önemli kriterlerden biri araç durduğu yerden para kazansın 2.eli hızlı olsun.

EnesOzel

Taklacı Güvercin
2 Haz 2018
19
8
295
Ama temiz Jetta MK5 bulursak tabii ki Jettanın havası çok farklı 1.6 düz motor LPG li Jettanın yakıtıda iyi. Ama bakımları vs maaliyetlimi onu bilmiyorum.

EnesOzel

Taklacı Güvercin
2 Haz 2018
19
8
295
Ama cidden hadi 301 ve C Elysee nin kokpiti fena değilde arka tarafı hiç güzele benzemiyor :D Boş havuz gibi zaten cam açma kapama tuşuna birşey diyemicem

EnesOzel

Taklacı Güvercin
2 Haz 2018
19
8
295
konuyu hortlatmak gibi olacak ama segmentler bile farkı biliyorum fakat Volvo S40 lar çarptı gözüme 1.6 dizel hem bunlar sanırım peugeot'un 1.6 HDi motorlarını kullanıyorlarmış fakat tabiiki S40 ın konforu 301'i sollayıp geçecek derece temiz bir 2006 veya 2008 üstü S40 alınırmı örneğin: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-sahibinden-volvo-s40-1.6d-582978217/detay Renk olarak Beyaz,Siyah,Gümüş Gri üçlüsü çok hoş duruyor. Cidden 301 fazla hoşuma gitmedi ama VW Jetta ve Volvo S40 çok hoşuma gitti.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Her ne kadar motoru sağlam olsa da 200.000 km deki bir araçtan bahsediyoruz size illaki masraf açacaktır örneğin cam mekanizması bozulacaktır, çeşitli yaylı aksamları bozulacaktır gibi düşünülebilir. Ayrıca siz çeyrek altın gibi olsun istiyorsunuz siz yıllık tahmini min. 10-15k arası yol yapacaksınız. 2 Yıl binseniz bu araca 260-270k km de bir aracı satışınız da zorlaşacaktır. Şahsen ben olsam farklı tercihlere yönelirdim ki yöneldim de focus 2 1,6 Tdci aldım bir de ghia her şey var araçta şimdilik yeter bize 2-3 yıla da zaten tekrar araç değiştireceğiz.

EnesOzel

Taklacı Güvercin
2 Haz 2018
19
8
295
Her ne kadar motoru sağlam olsa da 200.000 km deki bir araçtan bahsediyoruz size illaki masraf açacaktır örneğin cam mekanizması bozulacaktır, çeşitli yaylı aksamları bozulacaktır gibi düşünülebilir. Ayrıca siz çeyrek altın gibi olsun istiyorsunuz siz yıllık tahmini min. 10-15k arası yol yapacaksınız. 2 Yıl binseniz bu araca 260-270k km de bir aracı satışınız da zorlaşacaktır. Şahsen ben olsam farklı tercihlere yönelirdim ki yöneldim de focus 2 1,6 Tdci aldım bir de ghia her şey var araçta şimdilik yeter bize 2-3 yıla da zaten tekrar araç değiştireceğiz.
Hocam dediğinizde doğruluk payı var ama 2.elde 301 bile alsanız 2014 model araç 150.000 km de ve VW Jettaların 2006 ve üstü model yılların bile 185.000 altında bulmak çok zor ya

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Hocam dediğinizde doğruluk payı var ama 2.elde 301 bile alsanız 2014 model araç 150.000 km de ve VW Jettaların 2006 ve üstü model yılların bile 185.000 altında bulmak çok zor ya
301 90.000 km de 44 e anlaşıyorduk sonra adam caydı başka birine sattı aracı. İyi ki de sattı focus 2 den çok daha içime sindi.
Bu arada focuslara ve corollalara da bakaabilirsiniz.

EnesOzel

Taklacı Güvercin
2 Haz 2018
19
8
295
301 90.000 km de 44 e anlaşıyorduk sonra adam caydı başka birine sattı aracı. İyi ki de sattı focus 2 den çok daha içime sindi.
Bu arada focuslara ve corollalara da bakaabilirsiniz.
Corolloların tipi fazla hoşnut etmiyor insanı ama focusda bakıyorum 2.elde 44 e 45 e çıkamam hocam nakit peşin verebileceğimiz 39.500 40.000 felan. Ama S40'ın bakim maaliyetleri nasıl masraflı bir araçmı bilmiyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım