KAPALI 40-50 bin bandında 2.el araba tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hayaksisheytan

Asfalt Kurutucu
11
arkadaşlar şimdiki aracım 97 model vectra b başlıktada belirtildiği gibi 40-50 bin bandında 2.el araba bakmaktayım yıllık 7-11 bin km arasında değişen kullanım mevcut 2.elde dizel benzin aralığı daralmakta olduğundan tavsiyeleri lpg uyumlu benzin ve dizel olarak alabilirim.
KRİTERİM
max 10 yaşından yaşlı olmasın
markaların kalitesine göre değişken olabiliyor lakin yorgun araç olmasın örnek olarak 3-5 yaşındaki arabalar 150-200-250 bin km yol yapmış olmasın.
az hasar görmüş olabilir ne bileyim tampon değişmesi ufak tefek lokal boyalar olabilir ( çamurluk değişmesi, sağın solun kesilip onarılmış olması, ağır hasarlı veya hava yastıkların patlamış olan araçları kullanmak istemem )
evli değilim 4 kişilik ailem mevcut.Memleket ziyaretlerine bol bol tatile giden biri değilim yapılan en uzun yol yalova.bursa yılda 2 bilemedin 3 kere evle işim arası 3 km oturduğum yer il merkezi arası 12 km genellikle merkez hariç dur kalksız akışkan yollar.
Dişimizle tırnağımızla kazanıyoruz paraları kimse kötü geçmişi olan araç almak istemez.
Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.

Son düzenleme:
bir arkadaşım skoda octavia önerdi 1.2 tsi motor optimal 2014 model 53000 tl kaza değişen falan yok km 40 binde ne dersiniz görmeye değermi
benim onceki aracim octavia 1.4tsi 2012 elegance benzinli dsg. Sahsen hic onermem istersen otoparkin ayni aracin testi var ne diyorlarsa %100 ayni oyle zaten @and in annesinin arabasi idi sanirim 3 temel sikintisi var 1- yol tutmaz 2- gurultulu bir arac beni sinir eder bu 3- suspansiyon kotu hic yokmus gibi geliyor bana suanki arabam focus 3 style dizel tek eksigi bence yokus kalkis destegi yok yoksa muthis keyifli yol tutuyor izolasyonu octavia ya 10 ceker suspansiyonu sert ama yol tutuyor ise yariyor en azindan

benim onceki aracim octavia 1.4tsi 2012 elegance benzinli dsg. Sahsen hic onermem istersen otoparkin ayni aracin testi var ne diyorlarsa %100 ayni oyle zaten @and in annesinin arabasi idi sanirim 3 temel sikintisi var 1- yol tutmaz 2- gurultulu bir arac beni sinir eder bu 3- suspansiyon kotu hic yokmus gibi geliyor bana suanki arabam focus 3 style dizel tek eksigi bence yokus kalkis destegi yok yoksa muthis keyifli yol tutuyor izolasyonu octavia ya 10 ceker suspansiyonu sert ama yol tutuyor ise yariyor en azindan
şu an askıya aldım hocam para biriktirme aşamasındayım çıtayı 60 bine çıkardım lakin ilkbahar sonu belki yazdan sonraya da kalabilir elimden geldiğince para biriktiriyorum bakalım o zaman birdaha değerli görüşlerinizi almak isterim.

Mantikli hocam elinizde belli bir para olmasi iyidir surekli takipte kalarak uygun bir arac da bulma sansinz yuksektir.Baharda yada ne zaman dusunurseniz elimizden geldigince tecrube bilgi vs paylasiriz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...