tcftm

Senkromeççi
10 Mar 2019
22
14
70
Merhaba. İlk arabami almak istiyorum. Öncelikle cok iyi araba kullanmayi bilmeyen bi bayanım. Maksimum 55 bin TL bütçem var normal bir kazadan beni sağ cikaracak, otomatik, konforlu bir araba istiyorum. Herkes Corsa diyor sağlam az yakan parçası ucuz diye ama Fiesta'ya binenler Corsa'nin çok hantal ve konfrosuz olduğunu söylüyorlar mesela.
Sizce de öyle mi ? Hyundai i20 mesela hi. güven vermiyor bana nedense.
Özet olarak maksimum 55 bin liraya otomatik, sağlam, en az 2010-2011 model, piyasası olan donanımlı bayan arabası ne önerirsiniz ?
Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Merhaba. İlk arabami almak istiyorum. Öncelikle cok iyi araba kullanmayi bilmeyen bi bayanım.max 55 bin normal bi kazadan beni sağ cikaracak.otomatik Konforlu bi arabi araç istiyorum.herkes corsa diyor sağlam az yakan parçası ucuz . Ama Fiesta ya binenler corsanin çok hantal ve konfrosuz olfgunuo söylüyorlar mesela. Sizcede öyle mi. İ20 mesela hic güven vermiyor bana nedense. Özet olarak otomatik sağlam en az 2010 2011 model piyasası olan donanımlı bayan arabasi ne önerirsiniz ? Max 55 bin liraya. Teşekkürle

Maalesef bazı şeyler yanlış biliniyor ve doğruymuş gibi başkalarına da anlatılıyor.
Corsa'nın (hem D hem E kasa) kaza testlerindeki sonucu sınıfındaki bir çok araçtan kötüdür. Eğer bahsettiğiniz Corsa 1.4 benzinli otomatik olacaksa da çok fazla yakacaktır.
Benim önerim 2012-2013 Toyota Yaris şeklinde olur. Vvti motoru ve cvt şanzımanı sorunsuz, herhangi bir kronik sorunu veya zamanla ortaya çıkan genel bir sorunu yok. Aracın güvenliği gayet iyi, yakıt tüketimi makul. İçi ferah, olduğundan geniş hissettiriyor ve kör nokta yok denebilir bu nedenle kullanmak ve park etmek çok rahat ve kolaydır. Yalnız donanım seviyesi ne kadar beklentinizi karşılar bilemeyeceğim, kişisel bir durum. Piyasasıyla ile ilgili bilmeden konuşanlar olabiliyor, dikkate almamak gerekir. Sorunu olmayan, otomatik bir Yaris'in satılmaması için hiç bir neden yok (manuellerin piyasası daha yavaş).

tcftm

Senkromeççi
10 Mar 2019
22
14
70
Maalesef bazı şeyler yanlış biliniyor ve doğruymuş gibi başkalarına da anlatılıyor.
Corsa'nın (hem D hem E kasa) kaza testlerindeki sonucu sınıfındaki bir çok araçtan kötüdür. Eğer bahsettiğiniz Corsa 1.4 benzinli otomatik olacaksa da çok fazla yakacaktır.
Benim önerim 2012-2013 Toyota Yaris şeklinde olur. Vvti motoru ve cvt şanzımanı sorunsuz, herhangi bir kronik sorunu veya zamanla ortaya çıkan genel bir sorunu yok. Aracın güvenliği gayet iyi, yakıt tüketimi makul. İçi ferah, olduğundan geniş hissettiriyor ve kör nokta yok denebilir bu nedenle kullanmak ve park etmek çok rahat ve kolaydır. Yalnız donanım seviyesi ne kadar beklentinizi karşılar bilemeyeceğim, kişisel bir durum. Piyasasıyla ile ilgili bilmeden konuşanlar olabiliyor, dikkate almamak gerekir. Sorunu olmayan, otomatik bir Yaris'in satılmaması için hiç bir neden yok (manuellerin piyasası daha yavaş).

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Teşekürler Citroen'in camurlugu bilen bin lira benim gibi acemiye gitmez.
yaris in parçası da pahalı bildiğim kadarıyla ve yetkili servise mahkumsunuz corolla gibi servis dışında bulamazsınız cruze parçası sadece cruze değil aslında korelilerin parçası genelde ucuz oluyor .yanlış anlamayın ama kaç yaşında bir bayansınız merak ettim otomobil forumundasınız ve citroen çamurluğu 1000 tl diyorsunuz ,kızmayın sadece ilginç geldi

tcftm

Senkromeççi
10 Mar 2019
22
14
70
Arkadaşım Citroen i kaldırima çarptı 1000 lira masraf çıktı. Çamurluk mu kırıldı bilmiyorum ama tabi sallamis olabilirim. Fransiz arabasi pahalıdır ben öyle biliyorum

tcftm

Senkromeççi
10 Mar 2019
22
14
70
yaris in parçası da pahalı bildiğim kadarıyla ve yetkili servise mahkumsunuz corolla gibi servis dışında bulamazsınız cruze parçası sadece cruze değil aslında korelilerin parçası genelde ucuz oluyor .yanlış anlamayın ama kaç yaşında bir bayansınız merak ettim otomobil forumundasınız ve citroen çamurluğu 1000 tl diyorsunuz ,kızmayın sadece ilginç geldi
25 yaşında bi bayanım ama bursa olmamin sebebi çevremde arabanin her yönünü danışabilecegim biri yok bilgisi olan insanlardan yardjm almak istedim kısaca

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,920
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Teşekürler Citroen'in camurlugu bilen bin lira benim gibi acemiye gitmez.
Kasko bunun için var:) Kaporta parçaları farlar,jantlar vs leri güvene alır.Cebinizden kasko parası çıkar istediğiniz kadar çarpın sonra 3 kere falan.
Ancak motoru ve şanzımanı sorunlu araba alırsanız, motoru bile 5.000 tl dersiniz aman diyeyim.
Bu yüzden motorunda turbo olan arabalar ve çift kavrama dediğimiz şanzımanlardan uzak durmanız gerekmekte.

Son düzenleme:

tcftm

Senkromeççi
10 Mar 2019
22
14
70
Kasko bunun için var:) Kaporta parçaları farlar,jantlar vs leri güvene alır.Cebinizden kasko parası çıkar istediğiniz kadar çarpın sonra 3 kere falan.
Ancak motoru ve şanzımanı sorunlu araba alırsanız, motoru bile 5.000 tl dersiniz aman diyeyim.
Bu yüzden motorunda turbo olan arabalar ve çift kavrama dediğimiz şanzımanlardan uzak durmanız gerekmekte.
İyice kafam karıştı onceden sadece otomatik ve hatchback olmasina bakıyordum ..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım