KAPALI 40 bin tl Jetta mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xkarayazgi

Düz Yol Gazcısı
21 Mar 2018
17
1
145
Volkswagen Jetta 2008-2006-2007 FSi mı ( Tsi mi hangisi alınır ) 160 bin km benzin manuel alınır mı ?
, 2005 2004 2006 2007 Passat aynı kasa 190 bin km benzin manuel mi Yoksa Astra H 1.6V V16 Enjoy 2010 mu ? hangisi alınır yada önerirmisiniz veya ne alınır benzin manuel sedan veya hb farketmez fazla km yapılmayacak yardımcı olurmusunuz?

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Volkswagen Jetta 2008-2006-2007 FSi mı ( Tsi mi hangisi alınır ) 160 bin km benzin manuel alınır mı ?
, 2005 2004 2006 2007 Passat aynı kasa 190 bin km benzin manuel mi Yoksa Astra H 1.6V V16 Enjoy 2010 mu ? hangisi alınır yada önerirmisiniz veya ne alınır benzin manuel sedan veya hb farketmez fazla km yapılmayacak yardımcı olurmusunuz?

Sadece bu otomobiller arasinda mi kaldiniz ? Ayrica kiyasladiginiz araclarin segmentleri de farkli
Temiz binildigi ve bakimlari duzgun yapildigi takdirde 160k dert edilecek bir km degil o yastaki otomobil icin
Fsi icin konusmak gerekirse verimsiz bir motordur. Fazla yakmasi da cabasi. Alinabiliyorsa tsi alinmali, atmosferik alinacaksa hitler motor tavsiye ederim. Fsi’dan uzak durun

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Sadece bu otomobiller arasinda mi kaldiniz ? Ayrica kiyasladiginiz araclarin segmentleri de farkli
Temiz binildigi ve bakimlari duzgun yapildigi takdirde 160k dert edilecek bir km degil o yastaki otomobil icin
Fsi icin konusmak gerekirse verimsiz bir motordur. Fazla yakmasi da cabasi. Alinabiliyorsa tsi alinmali, atmosferik alinacaksa hitler motor tavsiye ederim. Fsi’dan uzak durun

Fsi gayet güzel motor aslında.Hem hitlerden biraz az yakıp daha iyi gidiyor.Sadece lpgde verimi yok.O yüzden milletimizce sevilmedi fsi motorlar.Yıllar boyu 2.0 fsi b6 passat da kullandık yakıtı hariç hiç bir sıkıntısı yoktu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
fsi ya herkes yaklaşmayın diyor fazla yakıyor ve az performans veriyor diyorlar ne önerirsiniz peki?
Hocam FSI motora yaklaşmayın denmesinin sebebi, 1.6 atmosferik motorların %90'ının lpg ile kullanılıyor olması. FSI motorlar lpg dostu değildir, o yüzden sorunlu olarak bilinirler. Aslında sadece lpg takılıdığında sorunlular. Benzin ile kullanılacaksa 1.6 Hitler motora tercih edilebilir çünkü daha verimli. Yani Hitler motor FSI'a göre daha fazla yakıp daha az performans veriyor :) Jetta'nın aynı dönemdeki TSI motoru mu FSI motoru mu diye sorarsanız benim tavsiyem kesinlikle FSI motor yönünde olur. Özellikle ilk dönemlerde üretilen TSI motorlar ne kadar güvenilir olur tartışılır. Hele de 2. elde ne durumda olduğu, eski kullanımlarına bağlı olarak turbosunun ne kadar zaman sonra elinizde kalacağını bilemezsiniz ve bunlar ciddi masraftır. Sert kullanıldığında TSI motorlar çok kolay yorulur.

Astra H altyapı olarak çok dayanıklı bir araba ama özellikle ilk üretildiği yıllardaki araçlarda elektrik ve elektronikle ilgili sinir bozucu sorunları olduğu söylenir. Doğruluk derecesini ve detayını ben de bilmiyorum. Bildiğim, son yıllarında TR'ye gelen 1.3cdti'larda bu sorunların eskisi gibi yaygın olmadığıydı. Son dönemlerde satılan 1.6'lar alınabilir. Ama kesinlikle lpg'ye gelmez.

Şahsen 40bin liraya 160bin veya 190bin km yapmış arabayı ben almam. Herkes motoruna yürüyenine bakar ama arabada bunlar dışında mekanizmalar da var. Bir gün kapı kilidi, bir gün camı, bir gün radyosu, bir gün sileceği, bir gün kliması enteresan yerlerden arızalanabilir. Biz de 2010 model atmosferik benzinli 195bin km'de araba kullanıyoruz. İlk sahibiyiz ve elimizde yaşlanıyor. Evet, motoru, şanımanı, yürüyeni iyi durumda. Ama 150bin km'den sonra saçma sapan yerlerinin ekonomik ömrü dolmaya başladı. Bizde cruise control kumandası bozuldu; direksiyona yeni butonlar takıldı, gem modülü bozulup değişti; yarı rektifiye parası, beyin bozulsa rektifiyeden pahalıya gelirdi. Otm. klima yönlendirme motoru bozulup değişti. Bunun gibi tat kaçıran arızalar yaşadık. Zamanla yenileri de gelecektir. Trimleri döşemeleri filan hiç konuşmuyorum, kozmetik sorunlar kimisine batar kimisine sorun olmaz.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Fsi gayet güzel motor aslında.Hem hitlerden biraz az yakıp daha iyi gidiyor.Sadece lpgde verimi yok.O yüzden milletimizce sevilmedi fsi motorlar.Yıllar boyu 2.0 fsi b6 passat da kullandık yakıtı hariç hiç bir sıkıntısı yoktu.

Muhip abi de uzak durun diyordu

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Kesinlikle jetta daha iyi. Fsi motor lpg ile sıkıntı çıkarıyor. Aslında bütün motorlar lpg bağlanınca sapıtmaya başlıyor sadece vw nin fsi ını görüyor insanlar. Astra jettadan daha berbat lpg bağlandı mı bobini supapı arıza lambası tekleme silkeleme stop etme aklınıza ne gelirse. İşte bu noktada opelin de ne kadar sorunlu olduğu göz önüne alınmalı. Ben astra h a sahibim ön panjurdaki opel ambleminden bile uğultu sesi geliyor.
Sonuç olarak vw nin kalitesini en çok yansıttığı modellerden biri olan jettaya bindiğiniz zaman bu kaliteyi hissetmek gibi bir artısı da olacak.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Fsi motolar alakalı söylenebilecek her şey söylenmiş zaten. Benzinle binecekseniz kesinlikle fsi zaten. Hitler motor çok eski teknolojiye sahip olmakla beraber tüpe uyumlu, tüpe uyumu da eskiliğinden geliyor zaten. Çoğu kişi bilmez belki ama hitler 8 valf, yani o derece eski :D Şu anda bizim araba 250k da ve Maşallahı var.
Genel hatlarıyla düşündüğünüz arabayla (Jetta yani) aynı araba olduğu için arabamız birkaç eksikliğini de söyleyeyim , genel olarak sağlamdır öyle kolay kolay arıza çıkarmaz. İç trimler olarak tuşlar çabuk silinir, koltuklar çabuk yıpranır ve yırtılır özellikle de yan destekleri, elektronik olarak yaşadığımız tek sıkıntı ki kronik gibi olan tek elektronik şey de bu galiba, cam mekanizması ve onun motoru bazen sıkıştırma mekanizması. En son 2 yıl önce değiştirmiştik yine arıza verdi ama yine aynı cam arıza verdi. Maliyet olarak bakalım ne çıkacak, motoru sipariş edildi takılacaktı en son şu an haberim yok fiyatı öğrenince olmazsa yazarım da çok maliyetli bir şey değil ama sonuçta kapı sökülüp takılıyor falan iyi işçilik lazım, tırnakların kırılmaması lazım. Bir de enteresandır, araba ilk geldiğinde sol ayna çalışmıyordu, kamyonete vurmuştum sol aynayı hem de sağlam vurdum, sonra çalışmaya başlamıştı :D Yerden kapakları toplayıp yapıştırmıştım :D
Bizim octilerin boyası biraz hassas, jettada da durum benzer olabilir.
Genel olarak sağlam arabalar, aşırı hor kullanılmadığı müddetçe kolay kolay dağılmaz, tam aile arabasıdır.

xkarayazgi

Düz Yol Gazcısı
21 Mar 2018
17
1
145
Tamamdır çok teşekkür ederim yorumlar için fakat lpg taktırmayı zaten düşünmüyoruz lpgyi kafadan silip atalım lütfen ne önerirsiniz tekrardan sorayım 45 bin tlye 2007 ve üstü benzin manuel lpg kesinlikle yok yakışıklı güzel duran 2.el piyasası olan model yükselticeğiz çünkü zamanla bunda kalmıcaz ne alınabilir? hatchback veya sedan farketmez güzel yakışıklı olsun yeter ..

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Tamamdır çok teşekkür ederim yorumlar için fakat lpg taktırmayı zaten düşünmüyoruz lpgyi kafadan silip atalım lütfen ne önerirsiniz tekrardan sorayım 45 bin tlye 2007 ve üstü benzin manuel lpg kesinlikle yok yakışıklı güzel duran 2.el piyasası olan model yükselticeğiz çünkü zamanla bunda kalmıcaz ne alınabilir? hatchback veya sedan farketmez güzel yakışıklı olsun yeter ..
Hocam o zaman çareniz direk leon 2. Alacağınız leonun hem modeli daha yüksek hem de ciddi yakışıklı güzel arabalar bence. Şu an sıfır çıksa hala alınır, yüzü eskimez derler ya bazı arabalar için, leon 2 de aynen böyle bir araba.
örnek olarak bir tane ilan atayım
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-sahibinden-leon-540806689/detay

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Tsi ama? Turbo var yani, 1.6 atmosferik düşünen adamı fazlasıyla tatmin eder merak etmeyin. İsterseniz 1.6 hitler olanı da var ama bunun gibi az da yakmaz nispeten bu daha iyi gider. (1.2 tsi daha iyi gider yani)
4k hasar da vag için bir şey değil yani, zaten ön tampon değişmesi bile 3 civarına yaklaşıyor, bir parça da başka boya var diyor zaten.
Örnek teşkil etmesi bakımından attım ama bence fiyatına göre attığım araba cidden iyi, 2011 model 62 binde ve fiyat 39k iyi.

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
4 milyar hasarı var
1.2 motor dediğiniz 1.6 atmolardan daha canlıdır ve direk 4 bin lira hasara takılmanız çok tuhaf, insanların bu düşünceyi aştığını düşünüyordum..
Bir de bu rakamlara kayıtsız boyasız istiyorsanız daha eski model arabalara bakmanız lazım. Eski ve yakışıklı çok araba var fakat 2007 model ve üstü diyorsunuz bu durum biraz

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

LPG'ye karşı bir insan olduğum için çok o yönünü düşünmedim :)
Hiç FSI kullanmadım, ancak ortak şikayetler yakıt ayırt ettiği (ülkemizde yakıt kötü maalesef) ve sarsıntılı çalıştığı yönünde..Tabi bir de yakıt tüketimi
Bir de vag bu motoru çok kullanmadı..Büyük beklentilerle geliştirilen FSI yerini bir anda TSI'a bıraktı

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
LPG'ye karşı bir insan olduğum için çok o yönünü düşünmedim :)
Hiç FSI kullanmadım, ancak ortak şikayetler yakıt ayırt ettiği (ülkemizde yakıt kötü maalesef) ve sarsıntılı çalıştığı yönünde..Tabi bir de yakıt tüketimi
Bir de vag bu motoru çok kullanmadı..Büyük beklentilerle geliştirilen FSI yerini bir anda TSI'a bıraktı
Yalnız tsi ler büyük ihtimalle geliştirilmiş ve turbolanmış fsi ler. Audiye bakın tfsi diye geçer vag grunundaki tsi motorlar.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yalnız tsi ler büyük ihtimalle geliştirilmiş ve turbolanmış fsi ler. Audiye bakın tfsi diye geçer vag grunundaki tsi motorlar.

Onu biliyorum..Bu motordan bekledikleri verimi alamadıkları için geliştirdiler..Baktılar atmosferik olunca olmuyor "buna niye turbo besleme koymuyoruz lan" diye ışık yanmış olabilir kafalarında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım