KAPALI 40 Bin TL'ye Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

newhidalgo

Elit Apaçi
30 Haz 2019
60
13
970
23
Marka
Volkswagen
merhabalar, bütçem 40 bin TL ye düştü maalesef.
araç tavsiyesinde bulunacak olan var mı?

newhidalgo

Elit Apaçi
30 Haz 2019
60
13
970
23
Marka
Volkswagen
Beklentileriniz nedir ?
Sedan ? HB? SW?.....
Otomatik manüel ?
Yakıt turu ? Veya ne kadar Km yapacaksınız gibi

cevabın için teşekkürler abi.
öğrenciyim, hb olsa daha iyi olur. Ekonomik bir şey olmalı, otomatik güzel bulunursa niye olmasın o fark etmez, ama ne kadar km yaparım bilmiyorum hevesle elbtete ilk zamanlar çok giderim :D

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
cevabın için teşekkürler abi.
öğrenciyim, hb olsa daha iyi olur. Ekonomik bir şey olmalı, otomatik güzel bulunursa niye olmasın o fark etmez, ama ne kadar km yaparım bilmiyorum hevesle elbtete ilk zamanlar çok giderim :D
Rica ederim, zaten forumun amacı bu bilgi paylaşmak/bilgi edinmek/yardımlaşmak...
Aklıma ilk ford fiesta mk5'ler geldi o fiyat aralığında uzunca zamandır araç bakmıyorum ama yine de bence iyi bir tercih olabilir hele ki 1.4 Dizel motoru öyle gitmez vs ama epey güzel bence masrafı pek olmayan, motor ömrü hayli uzun olan (bakımını yaptıktan sonra) ve bence şu piyasa şu yakıt fiyatları ile öğrenci dostu olabileceğini düşündüğüm bir araç.
Diğer arkadaşlarda mutlaka tavsiyelerde bulunacaktır zaten. Bir de yanılmıyorsam @Munferit de bu fiyat aralığında araba bakmıştı yakın zamanda belki yardımcı olabilir..

Edit : Araç alırken olası sorunlar, kasko,sigorta vb durumlar için bir miktar para ayırman da ayrıca tavsiyemdir.

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,729
6,804
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
Ben bu bütçenin bir 10 bin daha altı bütçeyle araba bakmıştım ama seçenekler aşağı yukarı belli oluyor bu bütçelerde.
Öğrenciyken alınacak arabalardan ziyade alınmaması gerekenler üzerine daha fazla tavsiye verebilirim tabi. :D

Bu fiyat bandında otomatik araç hiç bakmayın. Düzgün otomatikler yok maalesef.
Her şeyden önce kendi yapacağınız kilometreyi, kilometrenin yoğunlukta yapılacağı güzergahları vs. belirlemeye çalışın. Araç bakımına içiniz yanmadan ne kadar ayirabileceginizi düşünün. Sonra aldığınız arabayla mutsuz olmayın. Zira dünya para verip aldığınız araca küfür ederek binmek hiç hoş olmuyor. Bu hesaplamalarinizi yaptıktan sonra ihtiyacınıza göre bir yakıt çeşidine göre araç bakmaya başlayın. Benzinli, Dizel, LPG artık hangisi mantıklı geliyorsa...

Ekonomik olsun diyor, herhangi bir tutkulu araba peşinde koşmuyorsanız. Hyundai i20 Troy, Clio 3-4, Punto güzel araçlardır. Suzuki Swift 4x2'de bakabilirsiniz yine o fiyat bandında. Bu kısım biraz kişiden kişiye değişiyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
i20, Punto, Panda, temizinden bulunursa Palio, Renault Clio. Benim öğrenciye önereceğim arabalar bunlardır. Çünkü sadece arabayı almak değil, aldıktan sonra bunları yürütme maliyeti de var. Bu araçların tümünün parça ve işçilik maliyetleri uygundur. Ford, Opel, Honda, Toyota, VAG grubu gibi markalara girerseniz, özellikle parça maliyetlerinde işler çirkinleşmeye başlayabiliyor. :)
Ben bu bütçenin bir 10 bin daha altı bütçeyle araba bakmıştım ama seçenekler aşağı yukarı belli oluyor bu bütçelerde.
Öğrenciyken alınacak arabalardan ziyade alınmaması gerekenler üzerine daha fazla tavsiye verebilirim tabi. :D

Bu fiyat bandında otomatik araç hiç bakmayın. Düzgün otomatikler yok maalesef.
Her şeyden önce kendi yapacağınız kilometreyi, kilometrenin yoğunlukta yapılacağı güzergahları vs. belirlemeye çalışın. Araç bakımına içiniz yanmadan ne kadar ayirabileceginizi düşünün. Sonra aldığınız arabayla mutsuz olmayın. Zira dünya para verip aldığınız araca küfür ederek binmek hiç hoş olmuyor. Bu hesaplamalarinizi yaptıktan sonra ihtiyacınıza göre bir yakıt çeşidine göre araç bakmaya başlayın. Benzinli, Dizel, LPG artık hangisi mantıklı geliyorsa...

Ekonomik olsun diyor, herhangi bir tutkulu araba peşinde koşmuyorsanız. Hyundai i20 Troy, Clio 3-4, Punto güzel araçlardır. Suzuki Swift 4x2'de bakabilirsiniz yine o fiyat bandında. Bu kısım biraz kişiden kişiye değişiyor.
Bakın bu 4x2 detayı çok önemli. 😅

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım